Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy havanese kutya mire jó?...

Egy havanese kutya mire jó? Egyáltalán lehet velük valamit csinálni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 11. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen társasági kutya volt (lásd: az FCI is ide sorolja),most kitűnő családi kutya. Nos lehet fly ball-ozni,élvezik az úszást,a dogdancig és az agility is megfelelő számukra
2016. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként,ha a méretére utal a kérdés,én inkább a csivavánál tenném fel. Na azzal,a 1,5 kilós kutyával tényleg nem sok mindent lehet csinálni,a legtöbb dologhoz túl kicsik.


Még kiegészíteném azzal,hogy ismerősömnek,havanese-ja van,kitűnő jelző kutya is egyben,de ha nem sportolni szeretnél vele,akkor is nagyon jó társaságot nyújt,igazán mókás eb :')


#1 voltam

2016. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Bocs hogy 3 kommentbe sikerül összeszednem


Kitűnő választás időseknek,akik társaságra vágynak,de már nem tudják hosszasan sétáltatni,de tudnak vele normálisan foglalkozni (értsd: energiabomba,de könnyebb min p.: a labrador,a golden retriver,vagy a német juhász)

Illetve imádják a gyerekeket

2016. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanazt lehet velük csinálni, mint bármelyik másik fajtával. Nevelni, tanítani, nagyokat sétálni, bandázni más kutyákkal, suliba járni, kutyás sportokat űzni. Attól, hogy kicsi, még nem haszontalanabb, mint más fajta.
2016. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokaig tudnak ket labon jarni, cirkuszokban is sokszor hasznaljak. Okosak, konnyen tanulnak. Az enyemnek pl szinte barmilyen trukkot, parancsot megtanitok ket perc raforditassal es mar 10 eves.
2016. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne lehetne, ügyesek, szívesen tanulnak, nagyjából bármire jók :) Csak azért, mert picik és cukik, még kutyák ők is.
2016. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De hogy érted ezt a kérdést? Hogy mire tenyésztették ki annó vagy mit lehet vele sportolni vagy mi? Ahogy már írták, társasági kutya volt, és többnyire ugyanazt lehet velük csinálni, mint bármely más kutyával, sétálni trükkökre tanítani, játszani vele, simogatni...:D

A játékhoz kapcsolódóan pl. (bár az én kutyám csak rokon fajta keveréke, nem havanese) nagyon szeret labdázni, vagyis apportírozni. Nem tanítottam rá, de mindig visszahozza, és olyan még nem volt, hogy azért hagytuk abba, mert ő fáradt el. Amíg össze nem esik addig futna szerintem a labda után.


De trükkökre is ugyan úgy meg lehet tanítani ezt a fajtát is.

Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=JUIJ_aLSk-c

2016. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
82%
Nem értem magát a kérdést... Nekem is Havanese kutyám van, és bármit lehet vele csinálni. Nagyon emberbarát jószág, kicsit félős termete miatt. Nyugodt kutyus, keresi a társaságot. Nem ajánlott olyan embernek akinek nincs ideje vele foglalkozni. A Havanese kutyák talán még jobban igénylik a társaságot mit a nagyobb termetű kutyák. Előny, hogy selyemszőre van. Így gyakran választják azok akik allergiásak a kutya szőrre. Viszont kertbe nem ajánlatos tartani, pont a szőr miatt. Ezek inkább szobakutyusok.
2016. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, a sportokra gondolok, pl a foxival lehet kotorékozni, a juhászkutyák terelnek, de a társasági kutyákkal is lehet esetleg sportolni...? :)


Gondolkozom egy ilyen eben, tetszenek, csak az előző jagd terrieremmel agilityztünk is, meg nyomkövetésre jártunk, és jó lenne, ha a havanese is lehetne ilyen sportos életmódot bíró :)

2016. nov. 11. 17:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen fajtával lehet bármit sportolni, amit fizikailag bír, egy a lényeg: motiválható legyen, szóval jobb, ha játékos, kajás, aktív darabot választasz az alomból, nem a legálmosabbat, aki csak azért eszik, mert nincs jobb dolga :)
2016. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!