Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! A 13 éves kutyám ma...

SÜRGŐS! A 13 éves kutyám ma egyik pillanatról a másikra nem bírt állni se menni! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Reggel egyszer csak azt vettem észre hogy a két hátsó lába remeg és terpeszben áll, csúszzak szét a lábai. Azonnal orvoshoz rohantam vele. mire oda értünk már szédelgett is már a mellső lábaival is gond volt! elöször a doki porc kopásra gyanakodott, majd észre vettem hogy a fejét is ferdén tarja. ekkor már a doki azt mondta agyvézése van. kapott egy injekció koktélt értágítót fájdalomcsillapító és anyagcsere fokozót. mire haza értünk a kutyának rángott a szemhéja félre tartja a fejét és félre lóg a nyelve, és már esik kell. nem akart bent a lakásba megmaradni ki akart menni kb egy fél órát kint volt figyeltem éa mintha egy picit jobban lett volna. azt olvastam hogy a kutyáknál elég ritka az agyvézés és ez a tünet együttes lehet belső fül elváltozás miatt is! kérem ha valakivel volt már hasonló írjon le bármi tapasztalatot, egyáltalán van-e esélye a gyógyulásra? holnap 8ra viszem a saját dokinkhoz! előre is köszönöm!

2016. nov. 13. 16:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Ritka, de idős korban náluk is elképzelhető.

Ha azt látod, hogy kicsit mint ha javult volna, az mindenképp bíztató jel.

A gyógyulásra meg természetesen van esély, bár kérdés, hogy teljesen fel tud-e épülni?

2016. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%

Vivien Te vagy az ??

Talán nem kéne 13 éves kutyát naponta 6-8 órát "sétáltatni"-azaz húzni magad után akkor is, ha a kutya már nem bírja ...

2016. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az epilepsziának is ilyen tünetei vannak.Az én egyik kutyám is epilepsziás és idős,de ennél enyhébbek a tünetek.Erre valamilyen nyugtató gyógyszer a megoldás.Ha orvosod nem említi ezt a betegséget,rákérdezhetsz,mert akár az életébe is kerülhet.

Ha pedig az előző válaszolónak igaza van,akkor nem is csoda,hogy epilepsziás.Ez a betegség ki is alakulhat,ha a kutyát(főleg ha idős) olyan stresszhelyzet éri,amit nem tud feldolgozni.Az én kutyámmal is ez van,a régi,rossz gazdája miatt...

Egy öreg kutyának pihenni kell,és annyit mozgatni,amennyit ő szeretne.

2016. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez milyen hozzászólás? úristen! Ő egy terápiás kutya pont annyit mozog naponta amennyit kell! napi egy óra séta és a kertben annyit mozog amennyi jól esik neki!
2016. nov. 13. 16:54
 5/20 A kérdező kommentje:
nem tudom a második kommentelő ezt kihez akarta intézni, de biztos nem hozzám! az én kutyám nagyon jól van tartva, szertetben nem eröltetek rá semmit! normális tápot kap mozog rendesen!
2016. nov. 13. 16:58
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
(2.vagyok) Akkor elnézést kérek tőled, kicsit felhuztam magam az ismerősömön ...
2016. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Egyébként az úgy van, hogy egyik ismerősömnek van egy 13 éves menhelyi keveréke, el van hízlalva a sok jutival (napi 1 zacskó!) és úgy gondolja, hogy az milyen jó a kutyának, hogy mennyi finomságot kap. Mellette naponta 6-8 órát húzza pórázon, hogy sétáljon, mert azt mondja, hogy ha sokat mozgatja akkor tovább fog élni, mert a keringése jobb lesz ...

Most lehet, hogy én vagyok a hülye, de az a kutya lehajtott fejjel, fáradtan, ízületi betegségével tök szomorúan, lihegve kullog vagy már inkább lohol gazdája után ...

2016. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem ő nem én vagyok! én naponta egyszer adok a kutyának enni, persze kap néha nasit is, de semmi édesség, semmi csoki, csak kutya nasi! Napi egy órát sétálunk, de azon kivül is jön megy egész nap a kertbe! Szóval elég jó kondiban van! az Orvasunk is azt mondta rá hogy a korához képest nagyon jó állapotban van! Hozzá holnap megyek vele. Ma egy ügyeletes dokihoz szaladtam vele, de megse vizsgálta elöször rendesen. úgy kellett szólnom hogy a fejét is félre tartja! amúgy egy 27kgs husky-németjuhály keverék inkább közepes testalkatú! Nagyon el vagyok keseredve! Nem akarom hogy szenvedjen, de nem akarom elveszízeni sem! Azért is kérdeztem hogy mi lehet ez és hogy van-e esély a gyógyulásra.
2016. nov. 13. 19:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Akkor én is elnézést kérek.Ha jól tartod a kutyát,akkor nem tudom,lehet-e epilepszia,de szerintem rá is kérdezhetsz,inkább nézzen hülyének az orvos,minthogy egy roham során elpusztuljon.
2016. nov. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
voltunk az orvosunknál, alaposan megvizsgálta. Azt mondta valószínűleg agyi érelmeszesedése van kapot értágító injekciót és szájon át szedhető gyógyszert is! ha nem romlik az állapota 7nap múlva kell vissza mennünk! De legalább a szeme már nem tikkel! és nagyobb az életkedve is. Remélem még egy pár évet velünk lehet! És köszönöm a hozzászólásolat!
2016. nov. 14. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!