Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nappal, amikor nem...

A kutyák nappal, amikor nem vagyunk otthon, a kertben vannak, de éjszaka bent, hogy együtt legyünk. Ez most, hogy hideg van, lehet nem túl jó nekik a túl nagy hömérsékletkülönbség miatt. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Bundás kutyák, van szigetelt házuk, stb, de akkor is nagy lehet a kontraszt, viszont bezárni sem szeretném öket egész napra a házba, mert szeretnek nézelödni kint.
2016. nov. 15. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalam 10 eve igy vannak a kutyak, soha, semmi bajuk nem volt. Ugy vettem eszre rajtuk, ha mi nem vagyunk itthon, izgalmasabb nekik kint. Volt, hogy nagyobb esoben azert a lakasban hagytam oket, de szerintem csak en voltam nyugodtabb, nekik mindegy lett volna.
2016. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell éjjelre sem bent tartani őket, este, ha akartok játszhattok velük egy kicsit, de éjjelre engedjétek ki őket.
2016. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem fontos, hogy sokat legyünk együtt, ha már egész nap nem vagyunk otthon. Ök is szeretnek bent lenni, mikor otthon vagyunk. Csak aggódom a hideg miatt, nekem sem esik jól kimenni a melegröl a hidegre. Nem lehet, hogy e miatt a "kettös tartás" miatt a téli bundájuk nem megfelelöen nö ki?
2016. nov. 15. 08:11
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

De lehet, meg izületi gyulladásuk is lehet.

Állatorvossal kéne beszélni, attól is függ milyen fajta.


Meg amúgy látni azt ha fáznak, ha kint csak vacognak, inaktívak, akkor fáznak kint.

Ha bezárni nem akarod, akkor inkább zárd ki, még nem késő, csak a kutyaház legyen jól szigetelt.


De amúgy általában nem szokott ez gondot okozni.

2016. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz bajuk es a bundajuk is rendben lesz.
2016. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor hagyom öket így. Nappal kint, éjszaka bent. Menhelyes mudi keverékek, 0-24-ben áztak fáztak a menhelyen egész életükben, megérdemlik, hogy én ne így tartsam öket, de mégsem mindig biztos, hogy a jó szándék a kutyának is jót jelent. Jó ötlet az orvos, fel is hívom majd.
2016. nov. 15. 08:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha eleve nincs semmi egészségi problémájuk, pl. mozgásszervi gond, öregség, hólyagproblémák, hogy csak néhányat említsek, és mivel gondolom ivartalanok is, tehát tüzeléstől sem kell tartani, nem lesz bajuk. Az én kutyáim is kinti-bentiek, nálunk bent 22 fok van, de napközben szívesen mennek ki, odakint elvannak, rohangásznak, vagy bebújnak a házukba, este pedig bent alszanak. Most ennyi erővel sétálni is félhetnénk kivinni őket, az is ugyanaz hőmérsékletkülönbség terén, az látszik, ha kint jól érzik magukat, mert aktívak, nem csak fázósan kucorognak egész idő alatt.
2016. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kutyám kinti-benti. Duplaszőrű, tehát nem fázik és jól alkalmazkodik ehhez az időhöz. Azért vagyok biztos benne, hogy nem árt neki ez a hideg, mert az enyém akkor megy ki amikor akar és akkor jön be amikor akar. Ha fázik akkor bejön. Lassan 4 éves, és soha nem volt gondunk ebből.

A másik kutyám rövid szőrű. Azért is lett benti, mert fázik, de egyébként ő is akkor megy ki, amikor akar.

2016. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!