Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami tippetek arra,...

Van valami tippetek arra, hogyan ellenőrízzünk örökbefogadókat?

Figyelt kérdés
Örökbe adnánk a nagymama amstaffját. Nem sürgős, de azért elindítanánk a folyamatot, hátha találunk neki egy jó másik gazdit. Viszont félünk, hogy esetleg olyan jelentkezik, aki kihasználná, harcoltatná stb. Van valami tippetek, hogy magánemberként mégis mire figyelhetnénk oda, amivel csökkenthetjük az esélyét, hogy átverjenek?

2016. nov. 15. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Nehezen hiszem el hogy Ti nem tudnátok ellátni a kutyát, ilyen kutyákat meg kizárólag az keres legelőször aki felvágni akar vele, valamit kompenzálni.

Szóval ne nagyon várjatok 40-50es családapát, aki hobbi kutyát szeretne maga mellé erdőjárásra és szabadban tartózkodásra.

2016. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kérj segítséget egy állatvédő egyesülettől, nekik nagyobb a tapasztalatuk ilyenben.
2016. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Családon belül kellene neki keresni valakit.
2016. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Jó emberismeret, a kettes kommentelő sem mond hülyeséget, JÓ SZERZŐDÉS (!!!), s KAPCSOLATTARTÁS a lényeg. Egyébként ha ivaros, a szaporítás elkerülése érdekében, ivartalanítási kötelezettség beleírása a szerződésben, és ellenőrzése. Az állatvédő egyesületekbe ne reménykedj, van elég bajuk a saját állataik örökbeadásával, nagy ívben sz...nak más problémájára. Sajnos tapasztaltam egy fagyhalál elől mentett kiskutya kapcsán.
2016. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A kutya már így is ivartalanítva van. Ahhoz senkinek semmi köze, hogy mi miért ne tudnánk ellátni. Megmondtam, hogy nem sürgős, a nagyi már túl öreg ehhez, van elég baja, de amíg nem találunk jó helyet, addig közös erővel gondozza a család, szóval a beszólásért nagyon nagy kár volt.


Azért az is hülyeség, hogy családapa nem keresi természetjárásra, mert amikor én sétáltattam, volt már szerencsém nagyon rendes természetjáró emberekkel találkozni, akiknek ugyanilyen volt.


Az Amstaff Rescue Hungary létezésével tisztában vagyok, de annyira el vannak havazva, hogy már az üzenetküldést is letiltották. Menhelyre nem akarjuk adni, tényleg csak magánembertől magánembernek.


Soha életünkben nem kötöttünk még kutyával kapcsolatos szerződést, úgyhogy ez új, de jó ötletnek tűnik. Akkor is szokás ilyet írni, ha teljesen ingyen cserél gazdát a kutya, és tényleg csak örökbeadásról van szó? Mit szokás egy ilyenbe beleírni?

2016. nov. 15. 18:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Na meg arról nem is beszélve, hogy a nagyi aztán semmit sem akart vele kompenzálni, úgyhogy alaposabb átgondolás után az első komment teljes egészében badarság.
2016. nov. 15. 18:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Az utolsótól azt is kérdezném, hogy hogy néz ki egy ilyen kapcsolattartás? Megbeszéljük, hogy még 2-3 hónapig eljárunk hozzájuk megnézni a kutyát? Vagy ezt is beleírjuk a szerződésbe?
2016. nov. 15. 19:00
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen, szigorú szerződést kell írni, mindent belevenni amit szeretnétek a ti szempontotokból, jól megnézni előtte is a környezetet ahova kerül a kutyus, és bizonyos időközönként fotókat kérni, meglátogatni a kutyát az új helyen. A chip legyen átíratva ez is fontos, és lényegében csak a jó emberismeretben bízhatsz. Az ilyen fajtajellegű keverékekért sok jelentkező lesz, ne aggódj, ezért kell szűrni...
2016. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Ezekből a mintákból össze lehet rakni egy saját igény szerinti szerződést. Két tanú is legyen, ha lehet.

2016. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor az én kutyimat örökbefogadtuk a menhelyről, alá kellett írnom egy örökbefogadási szerződést amiben külön kitétel volt, hogy nem kötöm ki a kutyát, biztosítok neki fedelet, rendesen ellátom és a menhelytől bármikor kijöhetnek ellenőrizni a kutyát és a tartási körülményeket ameddig él a kutya.
2016. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!