Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hányhatott a kutyám?...

Mitől hányhatott a kutyám? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy vizsla keverék, kölyök kutyám. Brit Premium junior large breed tápot eszik. Nagyon nagy a mozgásigénye, így elengedve szoktam sétáltatni és dobálom neki a labdát, néha előfordul, hogy nem bír ellenállni és megeszi a cica kakáját... :p

2 nappal ezelőtt hányt először,de akkor csak a a táp jött ki semmi más, ha nem tudom, hogy hányás simán azthiszen hogy vízbe áztatott táp,szaga se volt. Azt hittük nagyon habzsolt ezért jött ki egybe, de tegnap ugyanez megtörtént.. kézből egyesével ette a vacsorát tegnap, úgy megrágta.. Ma apával volt kint elengedve és szerintem megint sz*rt evett mert most délután nagyon büdöset hányt, ebbe táp nem volt csak barna föld szerű anyag és nyál keveréke..(nem tudnám pontosan megmondani, hogy mi az) Étvágya van, inni iszik rendesen, hangulata nagyon jó játszik, futkározik ahogy szokott.. 3 nappal ezelőtt adtam neki egy fél almát és 2 napja kapott egy fél répát,tegnap semmit nem kapott csak tápot. Lehet az almától meg a répától? Vagy a kakira fognátok? (mindig evett kakit de még sose hányt tőle..) Esetleg a táp miatt hányhatott? (1 hónapja eszi ezt a fajtát, előtte is Brit-et kapott csak Medium-ot mert nem tudtuk pontosan mekkora lesz, viszont előtte Multifitet evett a menhelyen.) Azt hittem, hogy mivel megrágta tegnap a vacsorát ezért ma nem fog hányni, de most már kezdek aggódni. Ma már állatorvos nincs holnap mindenképp elvisszük. Szerintekek mitől hányhatott? Nekem annyi minden van most a fejemben és teljesen tanácstalan vagyok.. Minden segítséget megköszönök.



2016. nov. 15. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem halogatás napi rendezvényen összeevett valamit.
2016. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hányás nem hányás, ahogy az állatorvosok is mondják. A kutya nagyon könnyen hány, amit tegnap visszahányt az valószínűleg már nagyrészt megemésztett táp volt, vagyis maradék gyomortartalom, és igen, irtó büdös tud lenni az olyan. Hogy mitől volt, arra lehet tippelni: ha korábban még nem evett almát vagy répát, okozhatta az, pl. az alma savasít, a répának a darabkáit meg nem bírják megemészteni (ha narancssárga darabkák vannak a kakiban, az a répa lesz). Ha jókedvű, eszik, iszik, akkor nagy baj nem lehet, de persze jobb egy felesleges út a dokihoz, mint nem menni, mikor kéne. Azért valószínűleg nincs semmi nagyobb gond, csak maximum kis emésztési zavar.
2016. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyem is szokott hanyni. Nem is kell neki hozza semmi...

Lehet a habzsolastol ha fuvet esznek akkor is. No meg ok is fel tudjak kavarni a gyomrukat adott esetben...

2016. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam. :) A széklete normális. Az almát és a répát is lereszeltem neki mert azt hallottam így jobban tudja hasznosítani. A biztonság kedvéért holnap elviszem dokihoz.
2016. nov. 15. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!