Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozhatnám meg a...

Hogyan akadályozhatnám meg a székletevésben? Valószínűleg félelemből csinálja.

Figyelt kérdés

3 éve van velem ez a kutya. Minőségi tápot kap, székletevés eddig nem volt jellemző rá. Néhány hete azonban a saját székletét megeszi, és ez igazából az én hibám: ha kakil, és én nem vagyok otthon, akkor nincs aki felszedné, ő meg amíg haza nem érek, izgalmában sokszor beletapos meg belefekszik, átgyalogol rajta, stb. Tehát nem is érdekli, hogy ott van. Én meg emiatt sokszor arra érek haza, hogy összekente magát vele teljesen és nyilván nagyon dühös szoktam lenni amikor meglátom hogy beleragadt a szőrébe, meg hogy szétkente az egészet a földön is, amit így már lehetetlen egészben összeszedni, órákig kaparászhatom hogy eltűnjön. Őt ilyenkor NEM szoktam leszidni, mondván hogy nem kaptam rajta hogy belemászott, tehát úgyse értené hogy mi a bajom. De nyilván tudja, hogy nagyon ideges vagyok, mert ilyenkor órákon át takarítok "mindent" és közben- főleg eleinte- hangosan is szoktam mérgelődni. Ő pedig összekapcsolta a dolgokat: ha kaksit talál a gazdi, akkor dühös. És ő erre ezt a megoldást "találta ki". Újabban erre jövök haza, hogy érzem a szagát, meg látok minimális nyomokat a földön, de a "csomag" sehol. Bele szoktam nézni a szájába, de a fogai nem olyanok és a lehelete sem, bár ez attól is lehet, hogy nem most történt az eset, hanem régebben, addigra pedig már simán lenyalogathatta volna a fogairól is.

Egyszer amikor itt voltam vele (azt hitte hogy alszok), akkor is láttam, hogy meg akarta enni, lassan elkezdte nyalogatni. Akkor rászóltam meg leszidtam, de úgy tűnik, nem használt. Amúgy láttam rajta hogy nem akarja nagyon megenni, mármint hogy nagyon fintorgott, de mégis nyalta tovább nagyon lassan, mint akit kényszerítenek rá.

Rajta kéne kapnom, amikor eszi, és akkor leszidni, de ez szinte lehetetlen. Gondoltam arra, hogy kamerát tennék be és másik eszközről nézném a képét kívülről, és ha nekiáll enni akkor bejönnék. Csak az a gond hogy nagyon hamar meghallja amikor jövök, és biztos abbahagyja mire ideérek hozzá. Javaslatok?



2016. nov. 15. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Először is hogy van az, hogy a 3 éves kutya nem szobatiszta? Igazából ez a nagyobb gáz, ez ellen kéne valamit tenni.
2016. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
3 éves kutya és rendszeresen becsinál a lakásba? Orvos látta már? Én 12 órában dolgozom, de még így se vár meglepi otthon, pedig csak 10 hónapos a kutyám.
2016. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szobatiszta volt, betegség miatt csinálja a lakásban. Nem teheünk róla, még hónapokig ez lesz.

Igen, látta orvos, 6 év körüli kutya egyébként.

2016. nov. 15. 18:30
 4/17 A kérdező kommentje:
De igazából lényegtelen, engem nem érdekel, hogy itt csinálja, nem az ő hibája, majd átvészeljük ezt is valahogy. Csak ezt nem kéne hogy megeszi... :(
2016. nov. 15. 18:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Letezik olyan webcam amelyikre lehet kotni hangszorokat, es mobil telefonrol mikozben nezed a kamerat bele lehet szolni. Ha resen vagy hatha el tudnad kapni e valamit mondani.


[link]

2016. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%
Egyebkent nem udvaron lenne a helye? Milyen fajta?
2016. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyél neki almot vagy alakíts ki egy kis elkerített részt ahova nem tud csak úgy véletlenül bemenni és belelépkedni és szoktasd oda.

A székletevésről leszoktatni sajnos csak rajtakapással lehet, de úgy sem egyszerű.

2016. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy rajta kellene kapni. :/


Ez a kamerás jó ötlet, lehet hogy kipróbálom. :)


Hát szerintem ez nem fajtától függ, hogy hol "lenne a helye". Eddig udvaron élt most szobában van, mert kollégiumba jöttem és nem hagyhattam őt az eddigi helyén a nem megfelelő bánásmód és körülmények miatt.

Vizsla keverék kutya.

2016. nov. 15. 21:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Imádom ezeket a "hol van a kutya helye" témákat. Több ezer éve él a kutya az ember mellet. Soha nem volt kizárva a családból, csak most valamiért ez megy, hogy régen is kint voltak hagyva. Nem, nem voltak kint hagyva akkor sem, a legtöbb fajta nem is tud alkalmazkodni a kinti hideghez.

Most kutyasuliban találkoztunk egy ilyen "kedves" felfogású családdal, akik szerint a kutya (vizsla) helye kint van. Hát kint volt, míg egyik reggel nem találták meg az állatot konkrétan halálra fagyva.

Az ilyen ember másszon inkább vissza a fára, hisz az ő helye meg ott volt régen....

2016. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nagyon durva. Legalább utólag belátták, hogy hibáztak?
2016. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!