Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
5 napja kaptam egy stafford kiskutyát körülbelül 2 honapos lehet. eddig nem volt semmi baj vele de tegnap ota nem eszik és lehangolt. és hirtelen teljesen lefogyott. ma már.hányt is. mi lehet vele? és mit csináljak vele h rendben legyen?

2016. nov. 17. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Spuri az állatorvoshoz. Ha nem tenyésztőtől származik, oltási könyvel, törzskönyvvel nincs rá garancia, hogy megkapta az összes oltást+féreghajtót. Lehet akár férgesség, de súlyosabb esetben parvó vagy egyéb fertőzés. Még ma vidd állatorvoshoz, mert ha véletlen parvó, akkor akár hnapra menthetetlen lesz:/
2016. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen vidd állatorvoshoz!

Parvo elleni 2 oltása megvan már legalább?!

2016. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz. Alapból el kellett már volna vinned mikor megkaptad. Ennyi idősen már 2 oltása kell hogy legyen, valamint kell chip, féreghajtás. Ezek megvannak?
2016. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

nem hinném h meglenne neki akármi is mert ismerösöm akitöl kaptam ö az utcán találta.

de akkor még ma elviszem az állatorvoshoz. azt hittem h én csinálhattam vele valamit talán az etetésével de csak kutyaszalámit adtam neki.

2016. nov. 17. 16:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha utcán találták, akkor 100%, hogy férges is. Ne késlekedj a dokival.

Amúgy a kutyaszalámi nem alkalmas kölyökkutyák etetésére. Vegyél neki normális, jó minőségű kölyöktápot.

2016. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 napja csak kutyaszalámit eszik? Hát nem csoda, hogy lefogyott és rosszul van! Miért nem eteted megfelelően? Vagy ha te nem akarod/tudod megfelelően ellátni, miért vállaltad a gondozását?


Vidd orvoshoz! Azonnal! De ezt miért kell külön leírni?

2016. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azért irtam le mert azt hittem h e miatt van rosszul. mivel még nem volt kutyám és nem is voltam felkészülve h lesz nem tudom h miért van ez.és h leirtam szerintem nem okoz gondot senkinek sem.
2016. nov. 17. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet amiatt is rosszul, hogy nem kapott tápanyagot.


De kutyát vállalni nem kötelező, akkor sem, ha utcáról van. Miért kellett neked, ha nem készültél fel rá? Ez így sajnos egyáltalán nem állatmentés...

2016. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
elvittem az állatorvoshoz kapott infuziot és féreghajtot
2016. nov. 17. 17:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Szép tőled, hogy befogadtad. De ha már így alakult, fel kell készülnöd a tartására.

Először is orvoshoz kell vinni, mert férges lehet, ill. meg kell kapnia a kötelező oltásait, mert ezek nélkül elkaphat olyan betegségeket, amikbe egy ilyen kicsi kutya belepusztulhat. Chip-et fognak beletenni, mert az ma már kötelező. A chip a te nevedre lesz regisztrálva, de ezt majd a doki elmondja. A rendelőben egyébként meg is tudják nézni, hogy nincs-e benne esetleg chip.

Fog kapni féregtelenítő tablettát is. Ez miattad is fontos, mert a férgesség állatról emberre is terjed és ez fordítva is igaz.

Az orvos tud neked ajánlani kölyök tápot is, amivel etetheted. A kutyaszalámi az csak olyan csemege. Kb. olyan, mintha te csak chips-et ennél. Nincs benne tápanyag.

Egy kutya tartása nem olcsó, megterhelő anyagilag, pláne, ha az ember életébe csak így hirtelen bepottyan egy ilyen kicsi élet.

Szóval vidd el orvoshoz, ő elmondja az etetést és az orvosi költségeket, ezután mérlegelhetsz és eldöntheted, hogy vállalod-e így a kutyust, vagy keresel neki másik gazdit.

Ha vállalod, akkor itt nagyon sok mindenki szívesen segít ötletekkel és tanácsokkal.

2016. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!