Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol jelentsem be, hogy már...

Hol jelentsem be, hogy már nem az enyém a kutya?

Figyelt kérdés
Chippel ellátot kutyámat elajándékoztam, tehát pénzt nem kértem érte. Buta módon semmi papírt nem irattam alá, de aki elvitte megigérte, hogy magára íratja a chipet. Hívtam telefonon, de elzárkózik a dologtól, nem hogy nem iratja magára, de azt mondta még oltásra sem viszi. Mit lehet ilyenkor tenni? Visszakaphatom a kutyát? Vagy felelősségre vonhatnak engem ezért? Tudom hogy hülye voltam, hogy nem papíroztuk le. Köszönöm a válaszokat
2016. nov. 17. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Először is, tényleg kellett volna a papír. Most, ha bármi történik - elveszik a kutya, megharap valakit, stb. - te leszel a felelős, hisz a te neveden van, semmi nem bizonyítja, hogy másnál van. Másodszor, persze, hogy visszakaphatod - el is kell hozni ilyen felelőtlen gazdától (!!!) - hiszen hivatalosan a saját tulajdonod az eb. Én a helyedben visszahoznám, s keresnék neki - szerződéssel, vagy rögtön chip átíratással - egy biztos gazdit.
2016. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a chip a te nevedre szól, és most szerencsésen jön ki, hogy nincs papír- simán visszakaphatod, hiszen a hivatalos rendszerekben te szerepelsz.
2016. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak az embernek, akinek adaadtad mire kell a kutya, ha még oltatni sem akarja?
2016. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Hivatalosan a te kutyád, visszaveheted.


Egyébként ha már nem kellett neked a kutya -1. felelőtlenség-, legalább megválogathattad volna, hogy kinek adod. Itt jön képbe, hogy remélhetőleg te sem tartasz többé állatot.

2016. nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem tudom hallottál- e már családi okról. Egy bullmasztifot nem olyan könnyű ám felvinni a 8. emeletre. Mivel ingyen adtam, jöttek érte, egy gyerekes családnak adtam. Elnêzést kérek, hogy nem végeztem környezettanulmányt. Amikor elmentek megígérte, hogy átiratja, de amikor hívom már nem veszi feel nekem a telefont.
2016. nov. 18. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

A te kutyád, a te felelősséged! Te adtad oda felelőtlen, ostoba embereknek. A te hibád lesz, ha a kutyának bármi baja történik! A te hibád, hogy a kutya nem kapja meg a megfelelő ellátást! Ezt nem vagy képes felfogni? Lehet durcizni és a sértődöttet játszani, a világot szidni, lehet kifogást keresni, de az is felelőtlenség, hogy vállalsz egy kutyát, majd eldobod. Gondolom azt sosem mondták neked, hogy kutyát vállalni nem kötelező, de ha belefogtál, vállald a következményeket... Az pedig még inkább felháborító, hogy az első jött-mentnek odaadod szerződés nélkül. Ez csak azt jelenti, hogy magasról teszel a kutyádra.

De remélem megtanultad, hogy te alkalmatlan vagy a felelősség vállalásra, az állattartásra és többet tényleg nem tartasz kutyát.

2016. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És mi lenne ha a kérdező és az összes válaszoló elolvasná a petvetdata felhasználói utasítását. A rendszerbe rögzített chip adat nem bizonyít tulajdonjogot.

Ezt a bekezdést most onnan másoltam ki:


"A fentiek egyenes következménye, hogy a Petvetdata semmiképpen nem tekinthető közhiteles adatbázisnak, így a rendszerben rögzített tulajdonosi adatok (hasonlóan a Kisállat Egészségügyi Könyvekhez és a kisállat útlevelekhez) az állat valós tulajdonjogát nem igazolják és a tulajdonjog igazolására nem is haszálhatók fel!"


Ha nem nálad van a kutya a jegyzőnél lehet bejelenteni, ha volt eb összeírás, hogy a nálad lévő kutya már nincs ott, megmondod elajándékoztad de nincs róla papír (egyébként lehet, hogy nem is szükséges papírnak lennie).

2016. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket firkálsz sajnos, a chip a TULAJDONOS adatait rögzíti. Minek kellene szerinted chip a kutyába, ha a te gondolkodásod szerint senki nem felel az ebért, és szabad szerződés, chipátíratás nélkül ajándékozni, adni/venni!!!


"A nyílvántartó rendszerben (adatbank) az állat adatait (név, faj, fajta, nem, szín, születési dátum), a mikrochip adatait (mikrochip szám, beültetés dátuma, mikrochip helyezõdése), a tulajdonos adatait (név, lakcím, telefonszám), az oltási adatokat és (ha van) az útlevél adatait rögzítjük."


[link]

2016. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Akkor vegyük sorra. Az állatorvos a petvetdata adatbázisba rögzít.


[link]


Itt ha rákatintasz a képernyő közepén lévő nagy kék "gombra"


"Tudnivalók a Petvetdata „tulajdonosi adatokkal” kapcsolatban" gombra.

2016. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!