Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam miert nem erti a...

A kutyam miert nem erti a szidast?

Figyelt kérdés

Ha valamiert leszidom a kutyakat az egyik lapit ahigy kell de a masik meg orul es csovalja a farkat...

Szerintem igy at se megy hogy rosszat csinalt.

Mit csinaljak vele?


2016. nov. 18. 06:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem úgy tűnik, mint egy önfeledt játszásra hívós csóválás.

De a te kutyád, neked kell látnod.

Nem akarom elhinni, hogy ne tudnád megállapítani a saját kutyád hangulatát. (pedig úgy érzem mégis erről van szó)


Ez olyan, mint ha minden ugatást egy kalap alá vennél. A hazajövős örömcsaholást, meg a területvédőt, meg bizonytalant, meg a magabiztosat, az összeset.


Nyilván nem egy testrész mozgását kell figyelni, ide-oda mozog e, hanem azt az érzelmet, ami kiváltja ezt.

2016. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg neked van igazad. Megfigyelem jobban. Az ugatasait meg tudom kulonboztetni ☺
2016. nov. 18. 19:49
 13/32 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ne engedd neki minden ilyen esetben, hogy a helyére menjen.

Várja csak meg ott melletted a fegyelmezés végét.

Ha otthagy, azzal kimenekül a helyzetből, vagy elkerüli azt, ami egyfajta tiszteletlenség.

A cél az lenne, hogy megadja magát a helyzetnek (és neked) és várja meg a fegyelmezés végét, és csak engedélyre mehessen el!


Legközelebb ne engedd elmenni.

Ne bántsd, azt is meg kell értetni vele, hogy nem bántani akarod, csak annyit, hogy adja meg magát, és hagyja abba amit csinál.

Attól, hogy fegyelmezed, még bíznia kell benned.

2016. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Igen. A bizalmon meg dolgozni kell. 6 honaposan kerult hozzank kb 1 honapja kicsit tobb. Eloszor nagyon felt tolunk is. Tolunk mar nem fel de mindenki mastol igen. Szoval lehet hogy azert is megy el a helyere mert ott biztos ami tuti.
2016. nov. 18. 21:01
 15/32 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ne engedd elmenni ilyenkor, mert az fog rögzülni.

Tartsd magad mellett, de ne vidd túlzásba a fegyelmezést, ha látod, hogy megadóvá válik, akkor oldd a feszültséget akár egy pár másodperces játékkal, vagy pár perces sétával.


Jó ha megtanulja, hogy nem bántani akarod, hanem a kommunikáció része a fegyelmezés, nem dől össze a világ.

2016. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Igyekezni fogok. Nem egyszeru ket ilyen kulonbozo kutyaval osszehangolni a dolgokat ☺

2016. nov. 18. 21:43
 17/32 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne el a kutya a helyére?

Már megint ez a sok falkavezérség,tisztelet,korrigálás,stb.

Főleg egy félős kutyánál könnyű elveszíteni a bizalmat,így nem ajánlom,hogy az előttem szólók tanácsát kövesd.

Helyére megy,mert megérti,hogy nem szabad.Csóválja a farkát,mert alapvetően örül neked.

Adj a kutyádnak olyan dolgot,amit rághat,jutalmazd meg,ha rágja.Ha az ajtóval próbálkozik,elég rászólni és ha a helyére megy,dicsérd meg,hisz azt akarod hogy ott legyen,nem?

Egy idő után megtanulja,mit érdemes rágni.Az én kutyám így tanulta meg,nem kell mindenbe annyi hülyeséget belemagyarázni

2016. nov. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ja, nem kell hülyeségeket belemagyarázni, de ettől még hülyeségeket se kell összehordani!


" egy félős kutyánál könnyű elveszíteni a bizalmat,"


Pontagyú barátom, pont ezért kell maga mellett tartani, hogy elmélyítse a bizalmat, hogy a kutya megtanulja, hogy a fegyelmezés az nem bántás!

Ha felfogta, és képes lazítani a gazdája mellett, akkor mehet a helyére.

Épp ezzel dolgozik a bizalmon!

2016. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Látszik,hogy neked még nem volt félős kutyád...

Tapasztalatból beszélek,tudom,hogy egy ilyen kutyánál elég egy határozott rászólás,és tudja hogy valami nincs rendben.Ilyenkor ösztönösen szeretné elkerülni az esetleges konfliktust,így inkább arrébb húzódik.Ha megpróbálsz elé állni,lefogni,akkor pont abba a szituációba kényszeríted bele,amit ő el akart kerülni.Ráadásul,ha sokadjára nem sikerül ott tartani,feszült leszel,megérzi,és tessék,még jobban menekülne,mert csak még inkább támadásnak véli ezt a sarokba szorítást.És miért is akarod ott tartani?Azért,hogy ˝megadja˝magát?Nos,mikor a kutya lefekszik a lábad elé,hasát mutatja,vagy mit tudom én,akkor azzal csak ennyit üzen:megértettem,kérlek ne bánts,nem akarok konfliktust˝

És te elvileg pont azt akarod elérni,hogy a kutyád ne érezze fenyegetésnek a büntetést.Hát,nem fog menni.Mint mondtam,voltam már ilyen helyzetben.Ettől nem lett jobb a kutyámmal való kapcsolatom,csak annyit értem el,hogy féljen tőlem,mikor rászólok.De azóta már tudom,hogy elkerülhettem volna ezt a problémát,ha nem olvasok egy kicsit túl sok Cesar Millant.


Szóval,én csak szeretném elmondani a kérdezőnek a saját esetem,és megmutatni egy másik módszert,amit már leírtam az előző kommentemben.

2016. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Komoly mellényúlás, rengeteg félős kutyával dolgoztam már, elég jó eredménnyel.

Az, hogy te rossz hatással vagy a kutyákra, nem tudod a helyén kezelni a dolgokat, és emiatt inkább meghagyod őket a félelmükben, a te dolgod, csak azt a kutyát sajnálom, amivel dolgod van.


Én ettől még mindenkinek azt tanácsolom, ami nekem bejött, mert szerintem nem nagy ördöngősség.

Egyszerűen csak figyelni kell a kutyára, a reakcióira, és szeretettel hozzáállni.

Túlsegíteni rajta, ha leblokkol, megismertetni a félelmeivel, hogy megszűnjenek, és ne félelemben élje az életét.


Sajnálom, hogy te elrontottad, akkor inkább jobb is, ha bele se kezdesz, és nem foglalkozol olyannal, amihez nem értesz.

Csak akkor tanácsokat se nagyon kéne osztogatni!


"Hát,nem fog menni"

Ne feltételezz ilyeneket! Rettentő kártékony dolog!

Attól, hogy neked nem sikerült ilyen módon mélyebb kapcsolatot teremteni, egyáltalán nem biztos (sőt!!!) hogy ez másnak se sikerülne!

Szerintem ez egy teljesen természetes dolog!

2016. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!