Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam miert nem erti a...

A kutyam miert nem erti a szidast?

Figyelt kérdés

Ha valamiert leszidom a kutyakat az egyik lapit ahigy kell de a masik meg orul es csovalja a farkat...

Szerintem igy at se megy hogy rosszat csinalt.

Mit csinaljak vele?


2016. nov. 18. 06:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

",ha sokadjára nem sikerül ott tartani,feszült leszel,megérzi,és tessék,még jobban menekülne,mert csak még inkább támadásnak véli ezt a sarokba szorítást.És miért is akarod ott tartani?Azért,hogy ˝megadja˝magát?"


Atya úr isten, olvasd már el még egyszer a válaszaimat, mert elsőre láthatóan nem bírtad felfogni.

Valami ködös fantáziavilággal helyettesíted a leírtakat.

Vagy be vagy drogozva?

2016. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Azért egy alap színvonalat meg lehetne tartani. Kár ilyen alpári, undorító módon személyeskedned, utolsó. Én sem értem ezt a csak szeretettel, büntetés nélküli nevelést. Te is csak pozitív meferősítéssel dolgozol? Mit takar nálad a "fegyelmezés"? Mert ezt még nem sikerült kifejtened, helyette csak terjengős írásaid vannak és azokat ocsmárolod, akik nem értenek veled egyet. Gondolom nem az első eset, hogy nem ertik a "módszeredet", ha ilyen agresszívan és ész nélkül támadsz egyből.

A "ki hány és milyen kutyát képzett ki" sorokat pedig hagyjuk. Ez egy anonim oldal, azt írsz le, amit akarsz. Akkor lenne csak értelme a bizonygatásnak, ha felvállalnád a neved.

2016. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Egy szóval se mondtam hogy csak az lehet jó amit csinálok és kész.

Nyilván ha neked más tetszik,csináld.De nekem az nem vált be.Biztos én csináltam rosszul,de nekem mióta nem erőltetek semmit a kutyámra,jobb vele a kapcsolatom

Mint már nem először írom,csak a tapasztalatomat szeretném elmondáni,és azt,hogy nem ott kezdődik a szabályok felállítása,hogy minden második dologról,amit a kutyám csinál,letiltom.

És ha ti magatok mellett akarjátok tartani a kutyát,engem nem érdekel,csak szerintem máshogy is meg lehet oldani a dolgokat.

És mi az hogy hagyom félelemben élni a kutyám?

Vicces,de azt hiszem,ti vagytok képtelenek megérteni amit mondok.

De persze mindenkinek a maga dolga...

2016. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

22-es!


Az undorító személyeskedést nem én kezdtem!!!

A vitapartnerem lekicsinylésére reagáltam, mivel a semmiből azt feltételezte, hogy nem volt még félős kutyával dolgom.


Nem érted a büntetés nélküli nevelést?

Én se, úgy látszik neked is vissza kéne olvasni a válaszokat, mielőtt úgy próbálsz meg belefolyni, hogy értelmeznéd a leírtakat.

Ott van a 8. válaszomban, hogy lehet intenzívebben fegyelmezni.

Ja, nem büntetni!

Ha a 2 közötti különbséget magyarázni kell, akkor ez nem az én szintem.

Ha a kutya pl megharap, mert birtokol valamit, azt lehet büntetni.

Ha tudatlanul szétrág valamit, amiről fogalma sincs hogy nem szabad, akkor fegyelmezni kell. NEM BÜNTETNI!!!

Ciki, hogy úgy osztod az észt hogy alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában.


Az "ocsmárolást" se én kezdtem, csak ez a válaszom arra, félremagyarázzák a leírtakat.


Az meg gondolom nem az én hibám, ha másnak értelmezési gondjai vannak.


Ott van az előző válaszomban az idézőjeles rész.


Olvasd már vissza a megelőző válaszaimat, hogy hol írtam én olyanokat!!!???


Komolyan mondom, mint ha fogyatékosoknak kéne szavanként megmagyarázni 1 dolgot 100-szor.


A "ki hány kutyát képzett ki" gondolom már nem nekem szól.

Miután szintén a másik válaszoló kezdte a gondolatmenetet, miszerint nekem biztos nem volt még ilyennel dolgom, ellenben ő bizony "tapasztalatból beszél" meg "hányszor volt már ilyen helyzetben".


Normális emberi hangnemben felhomályosítottam, hogy szintén tapasztalatból beszélek, és "néhány" helyzetben én is voltam.


#23-mas


"És mi az hogy hagyom félelemben élni a kutyám?"

Ne égesd már magad, 4 válaszom szól erről.

2016. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
hát... én neveltem fel mindkét kutyámat, és én hangsújosan szoktam beszélni leszidni amikor rosszat csinálnak... akkor mindig tudják, hogy rosszat csináltak
2016. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szerintem a 22-es válasza nekem szólt...

Nos,igen,nem fegyelmezek,mert nincs rá szükségem.A kutyám hallgat rám,és szeret anélkül is,hogy lefognám,nyúzbálnám,és bökdösném.

Nem értem miért olyan hihetetlen ez.Tudja mit lehet,és kész.Nem is próbálkozik mással,vagy ha mégis,egy határozott Nem és kész.

Attól hogy ez nektek nem jön be,az nem az én bajom,sokkal inkább a tied.

Majd a válaszoló eldöntu,neki mi jön be.Nyilván ha a te módszered,akkor a tied,hisz az a könnyebb és elismertebb,mielőtt az enyémmel próbálkozna valaki azelőtt kell egy magas szintű bizalom kutya és ember közt.

2016. nov. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Nos,igen,nem fegyelmezek,mert nincs rá szükségem."

"egy határozott Nem és kész."


És a határozott nem akkor mi? Dicséret? Bocs, hogy lerombolom az illúzióidat, de a határozott nem is fegyelmezés. Csak egyes kutyáknak ennyi is elég és nem kell továbbmenni. Más kutyáknak meg keményebb módszerek kellenek.

2016. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Valóban,a határozott nem is annak számít,ezért is nem értem még továbbra miért is kéne sokak szerint megütni,magad mellett tartani,esetleg lefektetni a kutyát.

Az hogy nem fegyelmezek,azt erre értettem,mert látszólag a kedves 22-es szerint a fegyelmezés pedig itt kezdődik.

Pedig itt kéne befejeződnie.


Arról pedig,hogy melyik kutyának mi fegyelmezés,az valóban különböző,de egy határozott arréblökésnél nem hiszem hogy komolyabb beavatkozás kéne,pláne,ha van olyan kapcsolat kutya-ember közt,amilyennek kellene.


És egyébként is,nem mindent komoly fegyelmezéssel kell megoldani,lehet azzal is,hogy megjutalmazom,ha teszi amit kell,és ha nem,akkor nem jutalmazom,adott esetben rászólok.

Pl.Rágást is meg lehet oldani úgy,hogy tiltom le sorjában mindenről,amivel próbálkozik,de sokkal könnyebb ha megmutatod mit lehet,és ha esetleg még is mást akar rágni,akkor rászólsz,és ha eljön,odadod,amit rágni lehet,meg még egy jutifalit is,hogy lássa,megérti ha azt rágja.Egyrészt,nem szól rá/löki el onnan senki,másrészt még kaját is kap.


Mindkét módszer működhet,hogy kinek melyik jobb,azt majd maga eldönti,úgy is a kutya-gazda kapcsolaton fog meglátszani az eredmény

2016. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Még mindig nem mondta el egyikőtök sem, hogy számotokra mégis miben más a fegyelmezés -nem rászólás- és a büntetés. Még mindig csak ködös magyarázkodások és a másik kritizálása, ócsárlása ment. Gondolom ennek oka lehet.


Én nem fegyelmezek, én büntetek vagy korrigálok. És köszönöm, a kutyáim felszabadultak, boldogok, a kapcsolatunk pedig igen jó. Az általános szituációkban én is használok rászólást büntetés előtt, egyet, hogy nem jó úton járnak, és egyet, hogyha nem fejezik be amit csinálnak, akkor megölöm őket. Ezt el is hiszik. És ha még mindig nem hagyják abba, akkor valóban megy a megölés, teljesen mindegy mi a viselkedés: agresszió, cipő rágás, szemét kipakolás, nem akarnak bemenni a kennelbe, bármi. nálam nincs különbség viselkedés és viselkedés közt; ha azt mondom hagyják abba, akkor hagyják abba. Bár elismerem, egy érzékeny, gyengébb idegrendszerű átlag kutya ezt valószínűleg nem bírná el.

De nem tévedtél nagyot, sokszor valóban van, hogy előzetes rászólás nélkül egyből megy a büntetés, ami finoman fogalmazva nem meglökdösés. Aranyosak lehetnek a kutyáitok, hogy elég egy rászólás nekik, az enyémek azonban elég sokszor bepróbálkoznak. Igaz, az én kutyáim naponta igen nagy fizikai és mentális terhelést kapnak, így gyakran a pofátlanság nem a szimpla közös életünkben jön elő, hanem munkában: nem akarnak tárgyat jelezni, nem akarnak ereszteni, megfelelően dolgozni. Szép is lenne, ha ezeket lökdöséssel és rábeszéléssel akarnám megoldani. Nem, itt egyből megy a "pokol", ahogy az egyik legnagyobb kiképző nevezi. Hisz nem az a célom, hogy versenyen majd a harmadik rászólás után csinálják meg a feladatot, ha nekik úgy van kedvük, hanem az, hogy az első vezényszóra azonnal reagáljanak.

2016. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit tudok mondani,hogy sajnálom a kutyáidat.

A könnyebb utat választod,csak azért mert képtelen vagy olyan kapcsolatot kialakítani kutyáddal,hogy ne kelljen büntetni.

De ugye az emberek nagy része ilyen,nem az a lényeg,hogy bízzon bennünk a kutya és szeressen,hanem hogy engedelmeskedjen.

És ehhez a legkönnyebb út a megfélemlítés.


De nem fogok veled ezen veszekedni,sem mássak,mert aki egyszerűen emberileg ilyen,az úgy se tudja megérteni,hogy a kutya pont azért nemesebb lény az embernél,mert nem kell kétszer-háromszor megverni mint egy gyereket.

Azért mert neked nincs olyan kapcsolatod a kutyáddal,hogy tudd, mi motiválja,és érdeke legyen a te örömöd,azért még nem kell hülyének nézni azt,akinek van.

Se azt,hogy a te kutyáddal nem megy

Menne ha akarnád.Csak ugye a könnyebb út a könnyebb út,miért is ne választanád azt,mikor az eredmény ugyan az:egy engedelmes kutya...

2016. nov. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!