Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érti meg, hogy már nem...

Mikor érti meg, hogy már nem én vagyok a gazdi?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy szolgálati kutya nevelőszülő programra, olyasmire, amilyen Magyarorszagon vakvezető kutyáknak van. 6 hetes korától neveltem egy malinois-holland juhász keverék kölyköt. Rengeteget sétáltunk, kirándultunk, a kötelező dolgokon felul is egy csomó dolgot megtanult, 4,5 hónaposan 3. lett egy trükkversenyen, ahol az összes többi kutya felnőtt volt, annyira ragaszkodó, hogy behíváshoz soha nem kellett falatot adni, az volt a jutalom, hogy a nyakamba ugorhat. Kennelben volt tartva, de olyan kapcsolatot sikerült kialakítani vele, hogy azt a legtöbb panelkutya is megirigyelné. Aztán hat hónaposan elkerült az új helyére, ahhoz az emberhez, aki végül dolgozni fog vele. Keresőkutya lesz. Szerencsére nem kennelsoron van tartva, hanem bent a lakásban. Az új családja nagyon aranyosak és bár nem túl tapasztaltak, de szeretnének mindent jól csinálni. Nagyon szeretik. Ennek ellenére a kutyus még mindig hiányol, a kiképző is mondja, hogy azóta nem a régi, mióta nem nálam van, pedig már egy hónapja is van, hogy elköltözött. Azóta kétszer meglátogattam, nagyon örült nekem, csak ugrált a nyakamba és sírt. És amikor itt volt az ideje, hogy hazamenjek, akkor beállt mellém, mutatva, hogy ő az én kutyám és nem akarja, hogy itthagyjam. Úgy kellett elrangatni és csak sírt meg ugatott. Szóval most egy jó darabig nem fogom látogatni, hogy elszakadjon tőlem. De mikor lesz az? Mikor érti meg, hogy ő már nem az én kutyám? Gondoltam arra is, hogy megveszem, de nem adták. :(
2016. nov. 18. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt kell mondanom, hogy ez a történet több szempontból is el van cseszve. Eleve meg kellett volna tartanod vele a három lépés távolságot érzelmileg, ha tudtad, hogy nem a tiéd lesz. Aztán pedig el kellett volna engedned, nem pedig látogatni és mindig újra és újra összezavarni. Így nyilván nem tud elszakadni.

Legközelebb csináld professzionálisan, őt pedig felejtsd el. Majd túlteszi magát rajtad, ha hagyod.

2016. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a "felejtsd el" alatt pedig nem azt értem, hogy X hónapig ne foglalkozz vele, hanem hogy élete hátralevő részére. Fogadd el, hogy nem a te kutyád. Kérj róla fotókat, videókat, ha érdekel a sorsa, de ne látogasd, egyáltalán. Neki teszel rosszat vele, meg az új családjának.
2016. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj látogatni. A kutya pedig szépen hozzászokik az új gazdájához.
2016. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne látogasd, sem most, sem később. Arra max Neked van szükséged, a kutyának biztosan nincsen, vele teszel jót, ha hagyod leválni és beilleszkedni oda, ahová mostmár végképp tartozik.
2016. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

tudom nehéz, de valóban ne látogasd többet, mert így teljesen összezavarodik, úgy érzi ő jelenleg csak egy ideiglenes helyen van, ahonnan te el fogod vinni. Ha látogatod ezt erősíted benne, meghagyod a reményt, hogy egyszer veled lesz. Ha ezt megszünteted, akkor előbb utóbb elfelejt téged (a kutyák agya így működik) és kötődni kezd a családjához.


Az nem opció, hogy te dolgozz a kutyával?

2016. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem lett volna szabad látogatnod, ezzel csak megnehezítetted a dolgát. Ha újra lát, soha nem fogja elfelejteni, hogy hozzád tartozott. Volt kutyám, amelyik még felnőtten is nyakába ugrott a tenyésztőjének, valahányszor újra találkoztak, pedig két hónapos kora óta velem volt és nagyon kötődött hozzám is, de őt is megismerte és örült neki.
2016. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem fogom látogatni. Tudom, hogy távolságot kellett volna tartani tőle, de olyan aranyos kölyök volt, nem bírtam ellenállni. :(
2016. nov. 18. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Okés, hát emberek vagyunk. Csak akkor lehet tartani a 3 lépés távolságot, ha a kutyák csak jönnek-mennek
2016. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez gonosz lesz, de akkor erre nem kell jelentkezni
2016. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!