Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miatt felakarnak...

A kutyám miatt felakarnak jelenteni. Mi a teendőm ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van két kutyám. Az egyik husky. Mindenki tudja ugyebár, hogy nagy a mozgásigénye ezért naponta viszem futni. Itthon éppen felújítás zajlik, ezért be volt zárva egy időre a kennelbe. Ezek után nagyon megsértődött (komolyan), szétszedte a kerítést és kiszökött. Ez a napokban többször is előfordult, pedig folyton javítjuk a kerítést, de ő újabb és újabb kiutakat talál. Nincs most keret arra hogy a kerítést is felújítsuk, ezért rendeltem kutyavillanypásztort és tegnap a házban aludt. Ma reggelre átjött a szomszéd néni hogy márpedig az én kutyám leölte 9 libáját, és nem hiszi el hogy nem ő volt. Ez az egyik sztori. A másik pedig hogy egy nőaz utcában azt állítja hogy őt és a gyerekét megtámadta, erre sincs bizonyítékuk, és amúgyis nagyon barátságos. Nem őt akarom védeni, de tudom hogy ezek az emberek hazudnak, és azt is hogy az is szabálysértés, ha a kutya az utcán van. De mit tudok csinálni ilyenkor? A legnagyobb gond az, hogy lefotózták amint az utcán van. Bár a képen nem az utca hanem egy füves terület látszódik. Fel lehet így is jelenteni minket?
2016. nov. 18. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Előtte jellemző volt rá, hogy támadólag lépett fel emberekkel szemben? Minden különösebb ok nélkül?
2016. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, soha. Még a postást is nyalogatja. Mindenkit szeret akivel találkozik.
2016. nov. 18. 16:46
 3/21 anonim ***** válasza:
3%
Mi az, hogy hazudnak ? :D Honnan tudod, hogy nem támadta meg a gyereket? A kutya buta állat, hiába barátságos néha 1 hirtelen mozdulattol is betámadhat valakit. Add el a kutyákat tarts kecskét az cuki.
2016. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is cukik a kecskék, de a kutyákat preferálom. :) a husky nagyon is okos kutya, sőt talán még túl okos is. Azért tudom hogy hazudnak mert ha még én a gazdája sem vagyok ott akkor sem támad meg senkit egy hirtelen mozdulat miatt sem.
2016. nov. 18. 16:57
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
De az uj helyzet, a bezartsag meg egy embert is felzaklat, akar ki is fordulhat magabol, nemhogy egy kutyat. Mar az is into jel, h megszokott. Nem biztos, hogy hazudnak, lehet, hogy atmenetileg, a bizonytalan helyzet miatt vadabb lett. Termeszetes, hogy ot veded, es lehet, hogy igazad is van. De nem biztos.
2016. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Rendben, tegyük fel, hogy támadólag lépett fel (bár mégegyszer kihangsúlyozom hogy nem jellemző ez rá.) akkor mi fog történni ha feljelentenek? Gondolom kivizsgálják az ügyet, főleg ha több szomszéd is panaszkodik. Igen én is utálom ha egy kutya az utcán van, sajnos most ez a kutya pont az enyém. Ugy ennyiért nem altathattatják el??
2016. nov. 18. 17:19
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Tagadd le hogy a tied a kutya a képeken mert te benn a házba tartod. Ne engedj be senkit ha keresnek miatta.
2016. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Barátságos kutya az utcán nincs!! Amikor nem vagy vele a kutya teljesen másképp viselkedik!! Én is voltam ilyen helyzetbe mint te csak én foxival!Két méteres kerítésem volt de a kutya így is kiszökött. Én is váltig állítottam hogy milyen cuki kutyám van.Nem bánt senkit aha aztán megmart egy gyereket az utcán!!Soha nem bocsátom meg magamnak! A kutya karantén után altatva lett!! Én meg borsos bírságot kaptam!Nem mondhatod ki egyértelműen hogy hazudik a szomszédod ha nincs alibid a kutyádnak!Kivétel csak akkor, ha be volt zárva,vagy ha vele voltál!Hiába füves terület az is közterület,sajnos!
2016. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#8 Őszinte részvétem a kutyusod miatt. Szerencsére az én kutyám nem harapta meg őket, viszont a libákat 100% hogy nem ő ölte meg, mert egész éjszaka a szobámban aludt. Tudom hogy közterület, azt csak azért írtam mert akár az én kertemben is készülhetett az a kép.
2016. nov. 18. 18:09
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Elozo: ez borzaszto :( Szegenyke :(

A libas neni lehet, h csak 10 ingyen libara vagyott.

2016. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!