Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze szednetek, kerlek, hogy...

Össze szednetek, kerlek, hogy melyik zöldségeket és gyümölcsöket eheti a kutya?

Figyelt kérdés

Szeretnek a kutyamnak rendszeresen zoldsegeket es gyumolcsoket adni, peldaul jutalomfalatnak, ha motivalhato lesz vele. Ki szeretnem kiserletezni rajta, hogy melyek azok, amik nagyon izlenek neki, de nem szeretnek olyannal probalkozni, ami nem egeszseges egy kutya szamara.

Ha szereti a repat, akkor picit mindig vagok majd a napi adagjaba, esetleg mast is, ha lehet neki adni.

Szoval mindenki irja le azt, amelyikrol biztosan tudja, hogy szabad, es azt is, ha valamirol tudja, hogy nem szabad.

Koszi!


2010. ápr. 29. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom szereti például a sárgarépát (nyersen, megfőzve egyaránt), a mandarint, a narancsot, a kiwit, a banánt, a paradicsomot, az uborkát, de van, hogy még a salátát is :) Mondjuk én nem használom egyiket sem jutalomfalatként, de időnként kap zöldséget, gyümölcsöt, ezeket amiket írtam, s baja soha semelyiktől nem lett még. Ami nálunk rendszeres az a sárgarépa, azt két naponta kap, mert rettentően szereti ropogtatni. Amit ne adj neki, az a szőlő, mazsola, krumpli..
2010. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Off

Szeretheti a kutya a zöldséget, gyümölcsöt de hogy azzal motiváld! Annyira nem hiszem hogy jó lenne! Inkább labdával vagy valami hússal.

2010. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
48%

Nincs olyan zöldség és gyümölcs, amit a kutyáim meg ne ennének. Almát, barackot, szilvát leszedik a fáról. Káposztatorzsát szoktam rendszeresen adni fogtisztítás miatt.

Néhányan írták, hogy nem ehet szőlőt a magja miatt. Hát annyit nem fog megenni, hogy mérgező legyen. Dinnyének a héját is megennék, ha hagynám. Epret és málnát még nem adtam nekik, mert azt mi is pillanatok alatt elpusztítjuk.:))

2010. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én diót , almát szoktam neki adni , szereti mind a 2-t.Nyáron viszont szüreteli a fáról a barackot , meggyet , cseresznyét , szilvát :)
2010. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyen zöldséget és gyümölcsöt ehet. Mondjuk a puffasztóakat nem árt kerülni szerintem (bab és társai). De ezektől sem lesz baja.

Az én kutyám imádta a szőlőt, ő szüretelte le általában azokat a fürtöket, amik alul voltak. persze, ha már ott nem volt, akkor a hátsó lábaira állt, és csemegézte a felsőket is :D

Szerette még a répát, málnát, almát, epret, ribizlit, diót. Ha nem eszi meg, akkor is érdemes néha reszelve a kajájába keverni belőlük egy-egy keveset.

2010. ápr. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, megnyugodtam, hogy ezek szerint szeles a skala.

Az pedig hulyeseg, hogy azzal ne jutalmazzam. Ha a kutyat motivalja a gyumolcs, akkor miert ne? Sokkal egeszsegesebb, mint a nekik gyartott jutifalatok.

2010. ápr. 30. 08:36
 7/7 A kérdező kommentje:

Az alma eddig nem valt be, sajnos. A befott barack igen :)

De ugy tunik, hogy a legcsabitobb meg mindig az orrom :(

2010. máj. 6. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!