Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata a...

Valakinek van tapasztalata a svájci fehér juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mennyibe kerül hogyan milyen a viselkedése stb.. 😊

2016. nov. 19. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Neme fehér juhászom van. Szóval kezdjük. :)

-bújós, nagyon is. :) Pont ezért csak kertbe nem való.

-idegenekkel tartózkodó, ez részben nevelés miatt, nálunk túl sok olyan ember van, akitől féltem. Kell 4-5 alkalom, mire elkezd nyitni feléjük.

-a vedlési idő katasztrófa minden tele van olyankor a szőrrel. A furminátor sokat segít, de az sem oldja meg teljesen a gondot. Szoba kutya, nem nő rendes téli bundája, így a tavaszi vedlés is könnyebb lesz szerencsére.

-napi 2-3 óra séta van (póráz nélkül), közben aktív gyakorlás, ez elég neki. De 6-7 órás vagy még hosszabb aktív sétát is simán bír. Mi agility-zünk, frisbee-zünk, ezen kívül minden nap van engedelmes, ügyességi munka, hetente többször nyomkövetés, heti egyszer ÖV és nem rég elkezdtük a mantrailinget. Nyáron meg napi szinten úsztatás. :)

-sajnos náluk is gyakori a diszplázia, ezért csak jó helyről szabad elhozni kölyköt! Én leszűrettem a sajátomat, mielőtt elkezdtünk komolyabban frisbee-zni és agility-zni, természetesen mentes lett (bár nem volt meglepő a felmenők eredményei után). Sajnos mikor fiatal volt, csonthártya gyulladása lett a túl gyors növéstől, de ez persze nem maradandó.

-az én kutyám most lett két éves pár hónapja és már a k99 vizsgarendszerben E/5, Ü/4-es vizsgáink vannak, most februárra tervbe van a Ny/3-as, illetve tavaszra a BH III-as verseny és az E/7-es vizsga is. Gyakran bemutatózunk. (Nagyon könnyen tanítható, imád dolgozni, tanulni

2016. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És mennyibe került a kutyus?😊
2016. nov. 20. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Szintén fehér juhászos vagyok.

Az ára, mint minden tk-es kutyának, 100.000-300.000-ig, vagy még többig is terjed, attól függ, hogy honnan, milyen célra veszel kutyát.

Aranyos, gazdás kutyák, általában lehet is velük dolgozni egy bizonyos szintig, bár sajnos itthon ez nem túlságosan jellemző. Családi kutyáknak jók, viszont mivel a tenyésztésükben leginkább csak a küllemre mennek rá, sokszor nem a legjobb az idegrendszerük sem.

2016. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!