Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyát...

Hogy tanítsam meg a kutyát hogy idejöjjön?

Figyelt kérdés
Már több mint 10 hónapos a kutyánk, és szeretném megtanítani, hogy hívásra hozzám jöjjön, AKÁRMILYEN HELYZETBEN. Eddig próbáltam tanítani, de egyszerűen nem megy. Néha idejön, de az esetek többségében rám se hederít. Nagyon önfejű egyébként, ha valamivel nagyon el van foglalva, pl valamit szaglászik az utcán, akkor hiába mondom a nevét, nem figyel. De jó lenne szabadon engedni a parkban, hogy futkározhasson, de nem tudnám visszahívni. Valaki?

2016. nov. 20. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Mintha csak én írtam volna...ugyan ezzel kütdök. Mindenki mondja hogy hivogasd aztán ha a kis herceg/hercegnő odafárad akkor nagyon meg kell dicsérni és megjutalmazni. Ott a pont hogy én pont ezt csinálom mégsem figyel rám ha hívom. Mi jövő héten kezdjük a kutyasulit.
2016. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

"Mindenki mondja hogy hivogasd aztán ha a kis herceg/hercegnő odafárad akkor nagyon meg kell dicsérni és megjutalmazni."


Nagyon nem. Minden vezényszót csak egyszer mondunk a kutyának, különben az lesz, hogy megtanulja, hogy csak akkor kell engedelmeskedni, ha olyan kedve van. Amúgy ehhez tényleg kutyasuli kell a kérdezőnek is.

2016. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Pont jó korban van.Nagyon fogékonyak a kutyák az első 2 évben.

Én táppal tanítottam meg,mert azt nagyon szerette és nem kapott mindig,de ha sűrűn kap és nem lelkesedik annyira érte akkor a kifőzött virsli darabnak nem fog tudni ellenállni :D.Elrejted a kezedben és mondod a nevét,majd amikor újra kimondod mutatod is neki.Elösször közelről,hogy észrevegye aztán messzebbről is...ha tudsz fütyülj is neki. Én így hívtam,amíg megvolt szeretett kutyusom: Neve,(jó ha i-re végződik), fütty fütty fütty, gyere.Amikor megszokta már jutalomfalat se kell neki és jönni fog,akár a egy szántóföldnyi távolságról is még akkor is ha éppen egy őzet vagy nyulat kerget! :D.Ugyan ez van akkor is ha ülni tanítod.Ott is a jutifalat a legjobb.Keress rá valahol mert ezeket részletesen leírták sokan.

2016. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
A falat tanításhoz jó, de ettől nem lesz megbízhatóan behívható. Az, hogy kajára jön, az nem behívás. A megbízható behíváshoz tekintély is kell. Mondom, ehhez suli kell, mert ez egy komplex probléma, sok módszer van és el kell találni, hogy a te kutyádnak mi használ.
2016. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam még az a trükk jött be hogy leguggolok ha hìvom. Akkot oda rohan mert tudja hogy simi lesz. Ha nagyo nem akkor a klasszikus amit a szulok szoktak a gyerekekkel. Otthagyom es elubdulok valamerre. Eleg hamar a labam alatt szoktak lenni rogton.
2016. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#2 érdekes nekem egy magyar kiképző mondta hogy ha kell akkor hívd 100x és ha oda megy megdicséred.
2016. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én virsli darabbal próbáltam tanítani, mert olvastam, hogy azt nagyon szeretik, akárhányszor megérezte a szagát, már futott felém, közben pedig erőteljesen mondtam, hogy gyere. Ezt elég sokszor megcsináltuk, több nap, es gondoltam, hogy uhh, most tuti sikerült, de NEM! Virsli nélkül már nem csinált semmit, csak nézett. Ilyenkor is lehet kutyasuliba vinni? Azt hittem azt csak egészen pici korban lehet. Az a baj, hogy se időm, se pénzem kutya iskolára
2016. nov. 20. 18:37
 8/13 anonim ***** válasza:

A legugolás,előrehajlás(tekintéllyel) is jó vagy a térden tapsolás hogy a mozdulataidból is lássa hogy mit akarsz.


Ill. ha udvarban van és te eteted akkor az is sokat számít hogy amikor viszed neki az eledelt akkor fütyülsz neki és mondod a nevét.Ne legyen mindig kaja a táljában mert akkor ez a jutalmazás nem működik.

2016. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6: hát nagy hülyeséget mondott a kiképző, alap, hogy ilyet nem csinálunk.


Kérdező: kutyasuliba bármikor lehet menni. Valahogy szedd össze a pénzt, mert így leélni 15 évet se neked, se a kutyának nem jó.

2016. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szobakutya és tanítani is csak lakásban tudom...mert ha kint tanítanám akkor ugye el kéne engednem és nem biztos visszajönne
2016. nov. 20. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!