Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkarmolt a kutyám, de elég...

Megkarmolt a kutyám, de elég mélyen, és hosszan, vérzett is. Szükséges tetanusz?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Én kaptam, de akkor 8 hetes volt a kutyusom és nem volt veszettség elleni oltása, nem tudom nálatok hogy van
2016. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
A tetanusznak és a veszettségnek semmi köze egymáshoz... Fertőtleníts le betadine-nal szerintem redben lesz. Ha 1-2 nap alatt nem javul vagy kezd begyulladni a seb (pirosodni körülötte, akkor irány a doki). Nekem nyáron a kezem tiszta harapás és karmolásnyom volt (júniusban került hozzám a 8 hetes németjuhászom) és jelentem még élek:)
2016. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Túllihegitek. Nyomsz rá 50 fokos páleszt vagy valami alkoholt és rendben lesz. Vagy Betadint ahogy az előző írta.
2016. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van veszettség elleni oltása, egy hónapja kapta, mikor befogadtuk, kóbor kutyus volt. Betadine-t tettem rá az eset után, én is remélem hogy nem lesz gond.
2016. nov. 20. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
A tetanusznak és a veszettségnek még mindig SEMMI köze egymáshoz, mivel más kórokozó terjeszti...
2016. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:
83%

A tetanuszt anaerob baktérium okozza, ( vagyis olyan helyen érzi jól magát ahol nem kap oxigént) a legtöbb felszini sérülésben még ha bele kerül is simán elpusztul.

Leginkább olyan sérülésektől leht összeszedni mint pld a szögbe lépés ahol mély a seb és el van zàrva a levegőtől.

A baktérium amugy ott van mindenhol a földön a homokban stb nem állatok terjesztik. A lényeg fent elhangzott tisztitsd ki a sebet ha bármi különösset tapasztalyz irány a doki.

2016. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 savanyújóska ***** válasza:
85%
#2-t támogatom, engem anno az egyik macskánk bontott le (10 ragtapasz ment el rá), és nem lett semmi komoly végül.)
2016. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 Tudom, hogy NINCS, az elsőre reagáltam!
2016. nov. 20. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!