Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon hawanese kutyának...

Bichon hawanese kutyának hogyan kell tisztítani a szőrét? Legalább is úgy értve hogy fürdetésileg? Mert ugye jönnek a hidegek és szoba kutyának szeretném tartani csak az a baj nála hogy amikor száritom a szőrét akkor nem engedi, fél a hajszárítótól

Figyelt kérdés
kutya,ápolás

2016. nov. 22. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran fürdeted? 2-4 hónapnál gyakrabban teljesen fölösleges a fürdetés, csak kiszárad a bőre.

A hajszárítóhoz hozzá kellene szoktatni, mert neki sem jó, hogy állandóan félnie kell.

2016. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül megszárítani. Ha jó alaposan megtörlöd törülközővel, fűtött lakásban nem fog megfázni. De ne fürdesd túl gyakran.
2016. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen meg kell szárítani ugyanis megfázik a vizes szőr télen nagyon veszélyes. Nekem Havim van, fajtatiszta egy kis tündér, és már 6 éves. Kb 2-3 havonta megfürdetjük mert igaz hgoy minden séta után pati és seggecske :)))- mosás de csak tiszta vízzel és szivaccsal történik attól még a szőre büdi lesz és koszos kb 2-2,5 hvonta.

A sampon neve Iv Saint Bernard- és nem olcsó!!

De viszont 6-8 hónapra elég sőt egy évre is és a balzsam is ugyanez a márka, netről rendeld úgy sokkal oclsóbb mint Freshnapf vagy más helyről.

Ez a legjobb minőség, nem viszket tőle, és kellemes az illata is!

Jó pancsolást!

2016. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is (sajnos már csak) volt havanese kutyám, de sose szárítottam meg. Télen fürdetés után jól megdörzsöltük törülközővel, és pár óráig nem vittük ki. Nem fázott meg egyszer sem.
2016. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Napi megfelelő szerszámmal történő fésülés tökéletesen tisztán tartja a kutyát. Sűrű fürdetéssel a szőr természetes állagát elveszti, így könnyebben is koszolódik.
2016. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1,5-2 havonta fürdeted és két naponta ki keféled a szőrét. A hajszárítóhoz majd hozzá szokik. Nekünk az 5 éves havánk is hozzá szokott eleinte mikor kölyök persze,hogy fél mert hangos és fújja őt a levegő. Hozzá kell szoktatni akár minden nap egy pár másodpercig fújod vele,hogy szokja. De érdemes lenne kutyakozmetikába vinni kölyök szoktatásra amikor megismerkedik a zajokkal,hangokkal. Azzal pedig a lehető legrosszabbat teszik ha vizesen hagyja a kutyát télen! Mikor szárítás után sem javasolt 2-3 óráig ki vinni mivel párolog a bőre. De ha vizesen hagyja akkor meg nagy esély van a megfázásra. Illetve a csomókat ki kell bontani, amit csak megtörléssel nem lehet! Hanem szárítod és fésülöd közben! Ha vizesen hagyod akkor előbb utóbb egy nagy csomó kupac lesz a kutyádból amit nem lehet kifésülni csak lenyírni.


És egy kiskutya parancsol neked? Nem engedi.. te vagy a gazdája az lesz amit te akarsz. Fél..majd nem fog,nem kell közbe tutujgatni. Felrakni egy asztalra és szárítani ennyi.


Egy kis kutya sem úgy született,hogy nem ijedt meg első pár alkalommal a hajszárítótól,nyírógéptől. Szoktatása kérdése minden.

2016. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha mar a hasat meg a melljasad meg tudod szaritani az is jo. Le kell fogni. Minden kutya utalja mivel hangos.
2016. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem engedelmeskedek a kiskutyámnak ez tény és való.

De akkor sem hagyom hogy 9 hónapos kutyám rosszul érezze magát fürdetéskor szárításkor.

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Mindenki jó választ adott szóval tényleg köszönöm de az elmondtak alapján én inkább kutya kozmetikushoz viszem

2016. nov. 23. 08:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazad van ez nem ala-fölé rendeltsegi viszony nalunk bizony egy kiskutya parancsol nem hagyjuk egy percig sem hogy rosszul érezze magát. En nem vagyok katona se parancsnok, egy ilyen pici kutya, nagyon intelligens es könnyen megtanulja hogy mit szabad es mit nem az o érdekében! Ha fel a hajszarititol nem kell erőltetni mert rettegni fog...en is felek a liftek tol 35 eve...es ve sem szállok egybe se!!
2016. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Es az enyémnek rövid a bundája mi nem hagyjuk hosszúra mert egyrészt nekem tetszik másrészt kellemetlen volt a kutyának de ezzel egyutt mindig megszaritjuk o nem fel tole.
2016. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!