Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van farok vágott...

Akinek van farok vágott vizslája (felnőttkorban) mik a tapasztalataitok a gyógyulással illetve a műtét utáni időkkel?

Figyelt kérdés
Jelenlegi 1.5 éves vizslámnak egészségügyi okok miatt kell levágni a farkából, mert szétveri csóválás közben.
2016. nov. 22. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hogy kell elképzelni, de fura.
2016. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy kell elképzelni a farok kurtítását felnőtt korban, hogy mivel a kutya vadászik és a lakásban is alszik/mozog/él stb. (ahol bútorok és miegymás van) ott a farkát csapdossa és az kisebesedik, ezért is kell eltávolítani az 1/4-t. Száz éven keresztül ezért vágták a vadászkutya farkát többek között. Az állatorvos ezt elvégzi, én az utána lévő idő, ill. a gyógyulásra lennék kíváncsi akinek volt már ilyen tapasztalata, nem a méregzöld hülyeségekre. Köszönöm!
2016. nov. 22. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
furcsa eset.
2016. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem vizsla, de hasonló felépítésű a kutyám. 11 éves korában kellett levágatni. Nem bántam meg, hogy rászántam magam. Akkor már 2 éve voltak pokoli fájdalmai miatta, csak sajnos sokáig nem volt egyértelmű hogy mi fáj neki, az orvosok se tudtak biztosat, ugye öreg kutya is, meg ivartalanítva lett 9 évesen méhgyulladás miatt és utána hirtelen nagyon meghízott és lomha lett, azt hittem, csípőízület és ízületi problémák miatt fájdalmas neki a mozgás. Évekbe telt, mire kiderült, hogy a farka okozta a legnagyobb fájdalmat. 9 éves koráig nem volt vele különösebb gond, de utána állandóan kisebesedett, vérzett, megdagadt a vége, lekopott róla a szőr teljesen. Utólag azt hiszem, azért történt ez épp ekkor, mert az ivartalanítás miatt felborult a hormonrendszere, pajzsmirigy-alulműködés miatt megritkult a farkát védő szőrréteg (mindenhol ritkás lett a szőre) és a szőr már nem védte meg beütéskor. 2 éve át hurcoltam mindenféle vizsgálatokra, kérdeztem a dokikat, fájhat neki ennyire a mozgás a farka miatt? Nem nagyon foglalkoztak vele. Utólag azt gondolom, állandó csonthártyagyulladása volt a farka vége miatt, ami az egész combterületre ráterjedt. Aztán egyszer arra lettem figyelmes, hogy pihenés közben sír. Mindig látszott rajta a fájdalom, de hogy sírjon...Akkor megnéztem a farka végét és még furábban nézett ki, mint előtte. Töredezett volt a bőr...De a doki azt mondta, az már nem bőr, hanem maga a csont. Furán nézett ki, én nem gondoltam volna, hogy az maga a csont. Azt mondta a doki, gondolja hogy műtétet nem akarok, mivel idős a kutya. Teljesen elképedtem, mégis mit gondolt, mostantól hagyom majd kilógó csonttal és ilyen fájdalmakkal leélni az életét??? Megműttettem azonnal. Én azt kértem, minél feljebb vágják le. Ennek az oka az, hogy ha csak a végéből vágnak le egy picit, azt majd újra beveregeti, plusz azt olvastam, hogy a gerinchez közel hamarabb gyógyul, mint távolabb. Az első 2-3 nap a műtét után pokoli volt. Késő este tudtuk hazahozni és nem jól írták elő a fájdalomcsillapító adagot és már nem tudtam tőlük megkérdezni, mit csináljak, mert a kutya végigsírta az éjszakát. Másnap reggel mondták, hogy dupla adagot kellett volna adnom ekkora súlyú kutyának. Amint emeltem az adagon, enyhültek a fájdalmai, de a második éjszaka is sokat sírt. Ott feküdtem mellette egész este a földön. Kisbabám volt és a harmadik este egyszerűen már nem bírtam az ingázást köztük, sajnos szegény kutyácskám akkor este is sokat sírt. Talán a negyedik naptól lett jobb a helyzet. A varratszedés már nem rémlik, hány nap múlva volt, de voltak problémák, mert parabolával is elérte a farokcsonkot és többször is kiszedett magának varratot. Valószínűleg amúgy túl későre írták ki a varratszedést, ha jól emlékszem, 13 napra, de annyira bevágott neki a varrat a gyógyulás közben, hogy végül egy részét ki is tépte és nyílt seb lett a farka végén. De aztán olyan 1 hónap alatt mégis begyógyult az a nyílt seb is teljesen. A varratszedés így végül ha jól rémlik, 11-12. nap környékén volt és utána megkönnyebbült. A nyílt seb sokára gyógyult be, de nem nagyon kellett vele csinálni semmit. A műtét után antibiotikumot kapott. A farokcsonk pár hónap múlva teljesen beszőrösödött, ma már nagyon sűrű a szőr rajta, már 13 éves a kis öregem. A 2 éven át állandóan tartó őrületes fájdalmai, mozgásszervi problémái megoldódtak, most már inkább csak annyira nehézkes a mozgása, mint sok más idősecske kutyának. Nincsenek iszonyú fájdalmai és újra szaladozik. Azelőtt csak feküdt és szűkölt a fájdalomtól. Már nincsenek fájdalmai. Közben derült ki az is, hogy pajzsmirigy-alulműködéses, pont a farokcsonkolás kapcsán hívták fel rá a figyelmem hogy meg kéne nézetni a vérképét, mert patkányfarka van. Nem foglalkoztam vele, mert azt gondoltam azért szőrtelen a farka, mert mindig beveri. De aztán a kövérsége miatt mégis nézettem TSH-t és ahogy elkezdtük pótolni a hormont, pikk-pakk leadott 5 kg-ot. A kutya 13 évesen fittebb most, mint 10-11 éves korában. Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem rá előbb, hogy mi okozza neki azokat az óriási fájdalmakat.


Úgyhogy én csak biztatni tudlak, nekünk nagyon bevált a műtét és nagyon nagy problémákat előzhetsz meg vele. De akárhol nem műttettem volna. Ez azért komoly műtét. Csakis ortopéd állatorvoshoz vinném.

2016. nov. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!