Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézi le a kutyám a kis...

Miért nézi le a kutyám a kis termetű kutyákat? Miféle viselkedés ez?

Figyelt kérdés

Közepes méretű, keverék kutyám van, 9 éves. Mindig lenézte a kis termetű kutyákat, legyen az tacskó, yorkshire terrier vagy mopsz. Amikor sétálni viszem őt és találkozunk más kutyákkal, a közepes és nagy termetűekre felfigyel, csóválja a farkát vagy halkan morog nekik köszönésképpen. Ha kicsikkel találkozunk, mindig úgy viselkedik, mintha nem vette volna észre őket, az ugatásuk se érdekli őt. Mikor 5 éves volt, egyik unokatestvérem eljött hozzánk, a kutyáját is magával hozta. Bíztam abban, hogy jól kijönnek egymással. De nem, mert az egy mopsz volt (akkor 4 éves lehetett). A kutyám nem foglalkozott vele, úgy viselkedett, mintha ott se lett volna. Szegény mopsz órákon át figyelte a kutyámat vágyakozva, hátha mégis játszani akar vele. De ő kerülte a társaságát.


Tudom, nem ő az egyetlen, aki lenézi a kicsiket. Egyszer valaki említette, hogy az ő juhászkutyája is lenézi a kicsiket. Az sem érdekli őt, hogy folyton az orra előtt pattognak, hogy felhívják magukra a figyelmét.



2016. nov. 22. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mi kis mentett korcs csivavank pedig a nagy kutyusokat veszi semmibe. Szegeny nemetjuhasz mar kilehelte a lelket mellette, de o le se tojta...minden kutya mas egyeniseg😀
2016. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az öregem se nagyon foglalkozik a kicsikkel, úgy vettem észre, hogy azért, mert egyszerűen nem tud velük mit kezdeni. Futni nem lehet velük, mert lassúak (bár most már ő is :)), birkózni nem lehet, mert sérülékenyek (annyira egyébként nem, de az öreglány nagyon úrinő ilyen szempontból, pl. nem hajlandó rálépni se a másikra, a kicsik meg folyton a lába alá kerülnek, olyan gyorsan mozognak), és így nem érti, hogy akkor viszont mire jók, úgyhogy inkább nem foglalkozik velük :)
2016. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 elwera ***** válasza:
A mi zsebkutyánk is nagynak hiszi magát. Minden nagytestű kutyához odamegy pattogni. Felugrál az oldalukra, egész a fejükig. Felhívja magára a figyelmet, fontoskodik és eléri hogy mindenki őt nézze. Amint nagy kutyát lát, megnő az önbizalma, felemeli a fejét és peckesen megindul, mint egy kiskirály. Szerintem fogalma sincs arról hogy ő egy kis törpe.
2016. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!