Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen megoldást tudnátok...

Ti milyen megoldást tudnátok erre a helyzetre?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Egyedül élek és ebből kifolyólag kolis vagyok a lakóhelyemtől félórányira lévő városban. Előljáróban előre leszögezném nem vagyok az állatokat illetően nem törődöm ember. Szüleim külföldön, nővérem is külföldön dolgozik. Viszont négy éves korom óta szerettem volna kutyust de csak most tudtam eljutni arra a szintre hogy a szüleim megengedték. Viszont a bökkenő Hogy mostmeg már nem az engedély az akadály hanem hogy hol lenne. Gondoltam a ti vélemémyeteket ia kikérem mondván minnél több szemszögből látok annál nagyobb esély a megoldásra.
2016. nov. 23. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amég koliba laksz magadhoz nem tudsz venni. A szüleid nem tudom mennyire foglalkoznának vele amég te nem vagy otthon. Viszont ebben az esetben nem kifejezetten a te kutyád lenne. Esetleg kutyabarát albérlet?
2016. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kolis vagy, így nem tudod magaddal vinni. A megoldás a helyzetre, hogy vársz a kutyával, ameddig már tudsz vele törődni rendesen.
2016. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy várd még ki a kolis évek végét. De addig is, ha nagyon szeretnél kutyázni, keress egy menhelyet a közelben, minden önkéntes segítségnek nagyon szoktak örülni. Kiviheted a kutyusokat sétálni, és ezáltal a szocializációban is segítsz nekik. Én is jártam ki évekig, nagyon szerettem! :)
2016. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló a szüleim kint dolgoznak mégnagyobb hátrány hogy ők se foglalkoznának vele mert itt sincsenek. Gondolkodtam albérlettel de ha már van egy ház ahova csak hétvégente járok hótt üres (lakóilag) akkor semmi értelme plusz egy lakást is fenntartani.
2016. nov. 23. 13:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig még az jutott eszembe ha bejárós lennék de alapból most végzős vagyok, és másodévben lettem kolis mert művészetibe járok és kb 17:45-ig vagyok mindíg suliba. Ha vége a sulinak aznap busszal későn értem haza. Így meg az osztályon belüli kapcsolatom volt a nullán mert az idő miatt sose mentem velük sehova. Így jött képbe a koli, ha.most bejárós lennék ugyanaz lenne mint másodévben. :/
2016. nov. 23. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De akkor hol itt a dilemma? A koliba nem viheted, albérletet nem akarsz kivenni (nem is könnyű kutyás albérletet találni), bejárós sem akarsz lenni, és egyébként is nagyon keveset lennél otthon. Végzős vagy, sok elfoglaltsággal. Ki tudja utána hova mész továbbtanulni vagy dolgozni. Vagyis egyáltalán nem alkalmasak jelenleg a körülményeid a kutyatartásra. Majd ha azok lesznek, és tudsz előre tervezni 15 évre kutyával együtt, akkor nekifoghatsz.
2016. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Figyelj, én hosszú évek óta betegesen vágyom egy huskyra. Megtehetném, hogy befogadok egyet, de lehet, hogy problémás lesz, és kölyköt is kicsi eséllyel találnék fajtamentésnél, tenyésztőtől venni meg nincs pénzem.

De tisztában vagyok vele, hogy:

a) Rohadtnagy a mozgásigénye, amit most nem tudok kielégíteni.

b) Albérletben lakunk, páromnak van egy kistestű kutyája, örülünk, hogy ő elfér.

c) Falun, édesanyámnál hagytam a saját, idős kutyámat, őhozzá is hazajárok, egy új kutya ezt a kevés időmet is elvenné amit rá tudok szánni.

d) Ekkora kutyának nem két fillér az etetése/bolhátlanítása/felszerelése stb.

Sorolhatnám még, a lényeget szerintem így is látod. Beláttam, hogy jelenleg az életkörülményeim nem alkalmasak egy huskyhoz. Ezzel nem azt mondom, hogy egy életre letettem róla, csak most éppen nem tudom vállalni.

Neked is ezt tanácsolom, mérlegelj, és vedd tudomásul, hogy most nem tudsz kutyázni.

2016. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!