Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért változik meg a kutyám...

Miért változik meg a kutyám viselkedése idős korára?

Figyelt kérdés
Jövő április lesz 13 éves. Kb. fél- egy éve kevésbé barátságos az idegen kutyákkal, sőt némelyikkel ellenséges is. Főleg a nagyobb kutyákat, illetve a szukákat megugatja, néha morog rájuk. Ő is lány kutya, ivartalanított. Az ismerős kutyákkal ugyanúgy jóban van, bár már ritkábban játszik velük, inkább csak a szimatolás megy. Nem tudom, mit kellene tennem, rá szoktam szólni, ha ugat, hogy hagyja abba. De sajnos volt már olyan, hogy pont agresszív kutyára ugatott, aki neki akart támadni... :( Létezik egyáltalán, hogy ez a kora miatt van, meg hogy már az egészségével is vannak gondok (térde műtve volt, rosszul lát egy kicsit, és nagyot hall)? Vagy én lettem gyengébb falkavezér?

2016. nov. 23. 11:58
 1/6 elwera ***** válasza:
89%
A kora miatt van, zsörtölődős öregember lett.
2016. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Az én kutyám szintén 13 éves, és kb. 5 éve nem szereti a többi kutyát, csak az embereket. A régi ismerős kutyákhoz boldogan szalad, de az újakra rá sem néz. Nem ugat, nem támad, csak úgy tesz, mintha ott se lennének. Bezzeg ha egy ember rámosolyog, vagy kedvesen szól hozzá, hatalmas farokcsóválással szalad oda. Én azt mondom, egyrészt a kora, másrészt túl sokat van ember- és keveset kutyatársaságban, ráadásul amíg kicsi volt és szaladt volna a többi kutyához, azok néztek pont így keresztül rajta.

Neki is térdszalag-szakadása volt, illetve van (most a másik lábán), de nem gondolnám, hogy az egészségi állapota ezt befolyásolja, ugyanúgy viselkedik mint azelőtt. Az idegen kutyák nem érdeklik.

Az ugatás viszont kiskorától szigorúan tiltott, nem is teszi.

2016. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Rosszul lát, rosszul hall... Ettől egy ember is bizalmatlanná válik, egy kutya meg pláne. Próbáld magad beleélni a helyzetébe, egy pár percig gondolkozz az ő kiflicsücsöknyi agyával! Amíg fiatal vagy, az érzékszerveid jól működnek, pontosan fel tudod mérni, hogy aki ott szaglászik, az barátságos, vagy ártó, ellenséges szándékkal teszi ezt? Ha mégis rosszul értelmezted, még mindig elég erős vagy, hogy egy esetleges konfliktus esetén megvédd magad, rosszabb esetben elszaladj.

Öregen, rossz látással, hallással már a szándék is nehezebben felismerhető, ha meg balhé van, már sem védekezni, sem elszaladni nem tudsz. Biztonságosabb közölni mindenkivel, hogy menj a közelemből, mert nem akarok veled barátkozni.

Ennyit a kutya "gondolatairól". Hogy mi lenne a megoldás, nem tudom. Ne vidd olyan helyre, ahol sok idegen kutyával találkozhat, a futtatóba olyankor vidd, amikor kevesebb kutya van kint, legyél mindig nyugodt, hogy biztonságban érezze magát melletted, amikor például rászólsz, ne azt érezze a hangodból, hogy te is félsz (az esetleges balhétól), hanem úgy szólj rá, hogy nyugi, minden rendben, itt vagyok.

2016. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ez majdnem minden idős kutyánál előfordul. A korával jár. Ez ellen nem tudsz mit tenni.
2016. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor jól sejtettem, hogy ez a kora miatt van, és bizonytalanabb, mert romlik a látása, hallása.

Próbálok ugyanúgy határozott maradni mellette, mert tudom, hogy most még inkább szüksége van rá. :)

2016. nov. 23. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Kijön az igazi énje.
2021. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!