Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes kutyasétáltatás?

Helyes kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el gyakorolni a kutyámmal, hogy kell helyesen sétálni, hogy engem tekintsen falkavezérnek. De vannak kétségeim.

Azzal rendben vagyunk, hogy én lépek ki először az ajtón. Fogom pórázon, nem kell húzni, szépen sétál mellettem. Azt olvastam, hogy ilyenkor nem szimatolgathat, jelölgethet, hanem nekem kell engedelmeskednie és jönni velem. Első kérdésem, hogy akkor mégis mikor engedhetem meg neki pórázon, hogy szimatoljon, pisiljen, elvégezze a dolgát?

Ha leengedem a pórázról, és mondom neki, hogy mehet szimatolni, akkor sem mehet előttem és kódoroghat nyugodtan?

Próbáltam azt a technikát is, hogy ne előzzön meg, hogy mikor megelőzött, akkor megfordultam hirtelen, de ettől meg megijedt, azt hitte valami veszély van és azért fordultunk meg hirtelen, nézett körbe, hogy mit láttam és borzolta a szőrét…

Szóval hogy megy ez a séta dolog egész folyamatában, és nem csak addig, hogy ne húzzon, mert mindenhol arról írnak, de nekem azzal eddig sem volt komoly problémám. Csak ezt az előlhaladást tudjuk nehezen összeegyeztetni, a pisiléssel, kakálással....



2016. nov. 23. 15:50
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
37%

Bocsi nem olvastam mindent végig. Az én kutyumat nem lehet leengedni pórázról, elég önfejű, de egyből megtanulta. Leültetem, a jobb oldalára lépek, hogy nekem balra legyen egy nagy bal lépéssel elindulok, ekkor szépen mellettem kell jönnie. 10-15 perc séta után megállok leültetem, bal oldalára lépek. Ekkor jobb lábbal indulok és ilyenkor tudja, hogy mehet. Szaglászik elém megy bármi. Ez húsz percig, megállás leülés bal lábbal indulunk, szépen jön. És így tovább. Már második nap felfogta mit akarok. Én csináltam a fordulást, és be is vált.


Sok sikert!:)

2016. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
80%

Hát, nem tudom... Soha a büdös életben nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, hogy ki lép ki először az ajtón például, meg hogy megelőz vagy sem, amikor sétálunk. Ettől még nem húztak a kutyáim.

Ha feladat volt, pl. láb mellett követés, az megint más. A séta az egy kellemes időtöltés, kikapcsolódás. Az elvárásom csak annyi, hogy amíg pórázon van, addig ne feszüljön a póráz, magyarul ne húzzon. (Mert ugye póráz nélkül is kell engedni, mozgatni a kutyát!)

Fentieket, illetve az úgynevezett falkavezérséget, az ilyen trükkök segítsége nélkül is el lehet érni. Nem attól leszel falkavezér, mert te lépsz ki az ajtón előbb.


(Mielőtt leoltanátok, van kutyás tapasztalatom bőven).

2016. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
48%

3# Te egy barom vagy sorry. Inkább meg sem szólaltál volna.

Egyet értek hogy mindenki ezzel a domináns, falkavezérség szöveggel jön amitől plafon lesz a vérnyomásom.

A kutya séta akkor lesz helyes ha ő jól érzi magát.

Hagyni kell szaglászni, pisilgetni, xarni(sorry) és kitapasztalni hogy mekkora távot bír úgy megtenni, kalandozni, hogy nem neked kell hazacipelned.

Nekem havim van, és minden nap ugyanazt a sétát, kört tesszük meg ami igen szép táv egy apró kutyának így előfordul hogy egyszerűen megáll felnéz ránk és mozgatja a farkát ilyenkor egyszerűen felkapom és nem kezdek el neki diriglni hogy akkor is a saját lábadon kell hazajönni ha meg nem akkor büntetést kapsz vagy hasonló...Sőt volt már hogy én cipeltem haza egy 12 kilós kutyát két sarkot, és utána vettem észre hogy tüske ment a talpába persze hogy nem tudott tovább menni.

És nincs olyan hogy én megyek ki előbb az ajtón, ő már úgy örül a sétának minden reggel csaholva roha ki a kapuig, míg mi fölöltözünk ő már kint van pedig először ráadjuk a kutyaruhát.

Van elég szenvedés a világban én is azt mondom, a kutyákkal macskákkal partnerként kell bánni nem főnökként.

2016. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként ezt a nem mehet előttem a sétáló kutya szöveg ezt nem is értem láttál már olyat hogy elöl megy a nagy domináns gazda és mögötte kullog a kutya?!

A kutya elöl megy te meg mögötte a pórázzal.

Én pl soha nem engedem póráz nélkül a kutyát és neki nincs is erre igénye, ő is fél a környzetétől sokkal nagyobb biztonságban érzi magát hogy megyünk mögötte. :)))

Mondtam hogy a kutyák intelligensek.

Amit te leírtál az a CIA mexikói bevándorlókat kiszagoló kutyáinak is túlzás lenne....

2016. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
55%
Buta embernek nem lehet válaszolni, hogy kutyát azért mégsem úgy tartunk és tanítunk mintha egy kapcarongy lenne ???
2016. nov. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

hát szerintem lenne mit olvasnotok a kutyatartásról. tisztelet az egy-két kivételnek, aki megértette, miről írok. ezért van az, hogy nem lehet normálisan kutyát sétáltatni, a legtöbb kutya, akivel séta közben találkozunk húzza a pórázt, morog ránk, megugat. szerintetek ez normális? ma egy kutya, amelyik épp akkor szökött el otthonról, ránk támadt, nem sokkal azután, hogy egy nő alig bírta megfogni a kutyáját, amelyik majd nekünk jött....az ilyen gazdák miatt vannak a problémák, akik nem tudják megfegyelmezni a kutyát, akivel együtt élnek!!!

nem az én kutyámmal van a gond, ő soha nem ugatja meg utcán a többi kutyát, nem morog rájuk, mert én legalább próbálom fegyelmezni, mert arra szükségük van. jó lenne ha egy kicsit utána néznétek. a kutya nem ember. ahhoz képest, hogy hányan olvassák Cesar Millant és járnak az előadásaira, nézik a show-t a tv-ben, még mindig elég sokan vagytok úgy látom, akiknek gőzötök nincs róla, mire van a kutyának szüksége.

2016. nov. 24. 11:21
 17/37 A kérdező kommentje:

ajánlom pl: [link]

"Sétálás közben a kutyának nem a földet kellene szagolnia vagy nem akkor kellene megkönnyebbülnie amikor éppen kedve tartja, hanem a gazdi követésére kellene koncentrálnia. A kutyát vezető személynek és nem a kutyának kell eldöntenie, hogy a kutya mikor szagolgathatja a földet vagy pisilhet. Szükséges, hogy lássa te vezeted őt és nem ő téged."

2016. nov. 24. 11:28
 18/37 A kérdező kommentje:

[link]


A séta előtt győződjünk meg arról, hogy nyugodtan türelmesen vár kedvencünk, amíg felhelyezzük a pórázt és el nem indulunk.

Séta közben mellettünk vagy mögöttünk elhelyezkedve fogja kutyánk meggyőzőnek találni a mi falkavezéri mivoltunkat.

2016. nov. 24. 11:29
 19/37 A kérdező kommentje:
a válaszokból legalább le lehet szűrni, hogy a legtöbb ember úgy szerez be kutyát, hogy utána sem jár, hogyan is kellene őket kezelni, hogy nekik is jó legyen
2016. nov. 24. 11:30
 20/37 A kérdező kommentje:

jah és hajnal 3as írónak üzenem, hogy ő csak szeretne úgy élni, ahogy az én kutyám, mert kétlem, hogy bárki jobban szeretné a kutyáját, mint én az enyémet. pont ezért nézek utána, hogy mi a jó NEKI!!!

másik pedig, hogy mivel egy bullterrier-amstaff keverékről van szó, szerintem mindenki érdeke, hogy fegyelmezett kutya legyen...

2016. nov. 24. 11:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!