Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes, németjuhász kiskutyán...

6 hetes, németjuhász kiskutyának naponta hányszor kell enni adni? Illetve TAPASZTALT (! ) németjuhász tartók, mit ajánlanátok a tartásával kapcsolatban? Bunkók kíméljenek! ☺

Figyelt kérdés
6 hetes a kiskutyám, s mivel még kicsi, így bent tartom. Vettem neki "kosárkát", kipokrócoztam . Naponta 3x eszik. Párizsit (ami nem olyan fűszeres) ill. Tejet iszik, valamint vizet. Nyers sertés húst nem merek neki adni, mert hallottam hogy a nyers hústól belázasodhat. (?) A baromfi virslit is imádja, vettem neki kiskutyáknak való kutyaszalámit is.
2016. nov. 24. 14:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Úristen ti melyik tanyán éltek? :D Mik ezek a hülyeségek? Mért eteted moslékkal? Mért nem oltatod be? Szeretnéd ha elpusztulna? Vidd el egy normális állatorvoshoz és az majd felvilágosít. És junior SZÁRAZ táppal etesd ne ilyen okádék f**ssal. Köszi puszi
2016. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, Cuki, nehéz úgy válaszolni higgadtan, és csak az érzelmeidet, önérzetedet előtérbe helyezve, hogy te közben a lehető összes módon bebizonyítod, hogy milyen tudatlan vagy, mennyire nem vagy alkalmas a kutyatartásra, mennyire nem voltál hajlandó a világon semminek utánanézni és milyen végtelenül felelőtlen vagy.


6 hetesen nálad sem lehetne! Hacsak nem az utcán találtad, vidd vissza az anyja és a tesói közé, mert ez így állatkínzás!

A párizsi nem étel egy kutyának! Persze, hogy imádja, ha egyszer nem kap tőled enni semmit! A tejtől hasmenése lesz, amitől kiszárad! És mivel gondolom ezt sem tudod, elmondom, egy kölyök állatnál a kiszáradás végzetes lehet!

A kutyaszalámi szintén nem normális étel! Kölyök kutyának jó minőségű kölyök táp kell! Húst lehet neki adni, még nyersen is a sertést kivéve. A sertést csak főtten szabad odaadni.


Az oltási programját MOST kell elkezdeni! A féreghajtást pedig 4 hetesen kellett volna!


Komolyan, minek kellett neked kutya, ha nem tudod a gondját viselni? Ha még a legalapvetőbb dolgoknak sem tudtál utána nézni?

2016. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj, sokat kell tanulnod a kutyákról.

Azzal már elkéstünk, hogy 8 hetes kora után lehetett volna elhoznod az anyja mellől, és már addigra kellett volna hogy legyen 2 oltása plusz chipje.

A kutyusod sajnos nem német juhász, maximum hozzá hasonlító keverék, nem tenyésztőtől származik.


Azt jól teszed, hogy bent tartod. Napi négyszer kellene még ennie, háromszor majd olyan 10-12 hetes kortól, 5-6 hónapos kortól csak kétszer, 10-12 hónapos kortól napi egyszer.

Párizsit nem ehet, tejet nem ihat. Nyers sertéshúst jól teszed, ha nem adsz, nem belázasodhat tőle, hanem elpusztulhat. A sertéshús és vaddisznó terjesztheti az ún. Aujeszky betegséget (valójában egy parazita), ami mindenképpen halált okoz kutyáknál és macskáknál is, nem gyógyítható!

Virsli, kutyaszalámi sem jó neki, max. kis adagban, tanításhoz, jutalomfalatnak, ha majd nagyobb lesz.


Etesd jó minőségű száraz kölyöktáppal, aminek fő összetevője a hús. A boltokban kapható chappy, pedigree és hasonlók nem jók, internetről a legegyszerűbb rendelni jó tápot. Pár márka, ami megfelel: Brit Care, Josera, Acana, Orijen, Bosch például. Most még kölyök verziót. Házhoz szállítják. Megrendelheted pl. emag.hu, zooplus, petissimo.

Inni csak friss vizet kapjon.

Ha nem táppal etetnéd, inkább húsfélékkel, akkor keress rá erre: BARF etetés. Nyers hús, csontos hús, belsőségek, zöldségfélék megfelelő aránya, nagyjából ebből áll. Eleinte jellemzően csirke, vagy nyúlhús, ami kaphat. De itt fontosak az arányok, mennyiségek, ezért kell utánaolvasni, hogy ne legyen hiánybetegsége semmiből. Egy jó tápban minden benne van, ami kell.


Másik fontos tudnivaló: a kutyád, ha 6 hetesen már odaadták, biztosan nem kapott még sem oltást, sem féreghajtót. El kell vinned állatorvoshoz, ahol megkapja az első oltását, hozzá féreghajtót, bolha elleni szert. Ezután kb. 2 hetente kapja az oltásait, 8, 10, 12 hetesen, és 16 hetes korig a veszettség ellenit. 1 éves korig kell kapnia még egy veszettség ellenit, ezután évente, plusz évente egy ismétlő kombinált oltást is. Féreghajtót 3 havonta. Bolha-kullancs elleni védekezést pedig folyamatosan.

Míg nincs meg legalább 3 oltása, fokozattan figyelj rá, mert ha elkapja a parvot, abba nagy valószínűséggel belepusztul. Kutyák közé addig ne vidd, sem olyan helyre, ahol más kutyák megfordulnak.


12 hetesen viszont, ha megvannak az oltások, el kell kezdeni vinni sétálni, kutyákkal szocializálni, stb.

2016. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#12 Nyilván nem mindenki lehet annyira tökéletesen okos mint te. Én normálisan feltettem egy kérdést, te nem tudsz NORMÁLISAN írni? Nyilván a flegmaságod miatt téged is az utcáról szedtek össze. És utána olvastam, sajnálom hogy én nem lehetek olyan "tökéletes mindent tudó ember". Nyilván te a kutyákkal is " olyan jól bánsz" mint amilyen módon írsz.
2016. nov. 24. 22:34
 15/20 anonim ***** válasza:
87%
Elmondanád, hogy mégis minek olvastál utána? Talán a kölyökválasztásnak? A felelős állattartásnak? Az állatvédelmi törvényeknek? Az egészségügyi dolgoknak? Vagy az etetésének, gondozásának? Ja, ezeknek nem, hisz te is bevallod, hogy ezekről fogalmad sincs, csak "hallottam valahol" dolgokat tudsz. Akkor minek néztél utána?
2016. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Te meg azutàn kérdezz utàna, hogy anyukàd minek nem nyely le inkàbb.
2016. nov. 25. 11:56
 17/20 A kérdező kommentje:
*nyelt, mindenesetre te màr nagyon okos lehetsz 😂 gondolom még a kutyakakit is kielemzed?! 😊😂
2016. nov. 25. 11:58
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
Xd amugy igen, aztis szoktak vizsgalni, h milyet szarik a kutya :-@o_O:-D
2016. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja 😂 Nyilvàn az okoskodó #12 #15-ös kommentelő szag; illetve íz mintát is vesz a kutyájától 😂 bár amilyen alpári ember kinézem a modorából, hogy üti - veri az állatait. (Vagy a családtagjait. Már ha van neki)😂
2016. nov. 25. 15:39
 20/20 anonim ***** válasza:

1 Ha az ember kap valamit ami él utána néz...

Alapvető dolgokat nem tudsz.

2 nem írsz semmi konkrét dolgot hanem inkább cseszegeted azokat az embereket akik lehet,hogy csúnyán de az igazad írják le MIKÖZBEN A KUTYÁD ÉLETÉRŐL VAN SZÓ !!!!

3 Mindenkép akár most hogyha még nem vitted el vidd el állatorvoshoz.

4 Ez nem disznó nem moslék kell neki hanem normális étel ami nem olcsó. Ha nem telik rá akkor ajándékozd el...

5 Mivel ide tudsz írni ezért gondolom van interneted...

Miért nem nézel utána könyörgöm ??? -.-"

2016. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!