Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy újra szeresse...

Mit tegyek, hogy újra szeressen a kutyám?

Figyelt kérdés

Na szóval egy Fiú máltai selyem kutyám van.Nyáron vettünk és két hónapig vele voltam a nap minden percében.Egy olyan kutyáról van szó aki minden felé követ(itt mindenre gondolok nem volt egy szabad percem se :D ).De elérkezett a szeptember és ahogy terveztük hogy regelente huzom a kutyát a mamánhoz (mert két perc egyedül lét után sir) meghiusult.Eltört az alkarom.Igy semmit nem tudom tenni vele.Így szooru döntés volt de rá biztam a mamámra.Ugye mindennap már két órakkor ott vagyok.De a kutya teljesen megváltozott.Ugye benti kutya volt most kint is van.Ott egy másik kutya is akivel egesz nap verekedik.És már nem engem követ csak mamát...Ugye nekem is volt egy kis idő még ezt feldolgozhattam de ma tett olyat a kutya amit nem fogok elfelejteni.Letérdeltünk és mondtuk ,hogy gyere ide elindult felém de visszafordult mamámhoz.Ez engem összetört. Lehet ,hogy most ez hülyeségnek tünik de nekem sokat jelentet.Mit tudnék tenni ? SOS. Válaszokat köszi


14/F



2016. nov. 24. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy törött kar mellett simán lehet a kutyával sétálni, otthon foglalkozni.Meg lehetett volna tanítani, hogy ne sírjon, amikor elmegy a család.

Szépen lepasszintottad a kutyádat. Persze, hogy a mamádhoz húz jobban, hiszen vele sokkal többet van.Odamész kettőkor. És utána meddig vagy ott? Kiszámoltad a nap 24 órájából mennyi jut rád a kutyának és mennyi a mamádnak?

2016. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel most a mamaddal van többet, hozza kötődik. Ha újra veled lesz többet, ez újra változni fog. Amig kölyök....
2016. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Máltait nem tartunk udvaron, nem megfelelő a szőrzete hozzá!

Nem értem, miért van a mamádnál. Attól, hogy eltört a karod, el lehet látni a kutyádat. Ez csak kifogás.

Egyébként nyáron kellett volna egyedülléthez szoktatni fokozatosan, nem jó, hogy a nap minden percében vele voltál. Remek szeparációs szorongása alakult ki.

Most a mamád a gazdája. A kutyának az a gazdája, aki foglalkozik vele, eteti, neveli.

Mit tudnál tenni? Hát vidd haza! Közben olvass utána a szeparációs szorongás kezelésének, valamint a kutyanevelésnek úgy általában. Hétköznapokon séta suli előtt, suli után, nagy séta késő délután, plusz egy pisiszünet késő este. Hétvégén ugyanez, plusz kutyasuli.

2016. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bollocks ***** válasza:
87%
A kérdés helyesen: "Mit tegyek, hogy szeressen nagymamám kutyája?"
2016. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondold el, szegény kutya mit érzett. A nap minden percében vele voltál (ami amúgy nem helyes, szorongást okoz), majd számára érthetetlen okok miatt lepasszoltad, az ő szemében te vagy az, aki elfordult tőle, azaz hanyagoltad. Mivel fiatal, könnyen elfogadott egy új gazdát, a mamádat. Ez így természetes. A kutya azt fogadja el gazdinak, aki a legtöbbet foglalkozik vele és akivel a legszorosabb az érzelmi kapocs. Ez a személy már nem te vagy. Nem te vagy, akire figyelni kell, akihez igazodik.

Én nem látom az alkartörést kutyatartást kizáró oknak, én bokaszalgszakadás után, járógipszben is neveltem és sétáltattam a kutyám. Persze macerás volt, meg lassú, de ezek a dolgok átmenetiek, a kutyát meg örökre vállaltad. Nem hinném, hogy nem tudtad volna ellátni.


Mivel fiatal, és ha jól értem, két hónapot volt veled, kettőt nagyidnál, újra a gazdija lehetsz, ha ismét hozzád kerül. Vagy most te örökbeadtad őt a mamádnak?

2016. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!