Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez azt jelenti, hogy behódol...

Ez azt jelenti, hogy behódol nekem vagy csak élvezi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha elkezdem szaglászni a kutyusom (fejét, vállát, oldalát) automatikusan hanyatt vágja magát. Olyan, mintha reflexből jönne neki, a legnagyobb birkózás közepén is így reagál. Ez behódolás lenne? Közben jár a farka, szóval lehet, hogy csak élvezi, ahogy szuszogok a szőrébe? :D Olyan bolondság is eszembe jutott, hogy annak idején az anyja is így szaglászhatta, amikor tisztogatta, szóval lehet, hogy azt várja?

Előre is köszi a válaszokat. :)


2016. nov. 24. 21:05
 1/3 elwera ***** válasza:
Szerintem csak azt hiszi hogy játszol vele, és behódol, meg szeret téged.
2016. nov. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A konkrét viselkedést kellene látni.

Ha például nem játszik olyankor, hanem csak fekszik merev nyakkal, a szeme sarkából figyel, és rövid, gyors mozdulatokkal csóválja a farkát, akkor fenyegetésnek érezte a viselkedésedet, azért vette fel a megadó pózt. Ez nem feltétlenül jelent félelmet a részéről, van olyan kutyák között is, hogy a magasabb rangú kiköveteli valamilyen formában az alárendeltség elismerését, de domináns nyilvánvalóan egyáltalán nem akar támadni, csak emlékeztetni a másikat. Ez mindig abból áll, hogy uralkodó pozícióban a másik fölé tornyosul, és szaglászáskor te is a kutya fölé tornyosulsz. Az alárendeltnek ez egy természetes, megszokott rutin, mint mikor egy ember látható tiszteletet mutat valaki iránt. Legfeljebb nem érti, miért változtál meg hirtelen.

De lehet persze játékra való felhívás is, mint írtam, ezt látni kellene.

2016. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért gyanítom, hogy nem alárendeltségről van szó, mert fekszik hanyatt, szaglászom a nyakát, ő meg nyitott szájjal, behunyt szemmel fekszik és sóhajtozik :D, meg néha megnyalja az arcom valamelyik részét közben. Mostanában már azért csinálom ritkábban, mert lassan kellemetlenül érzem magam közben, hogy így kényeztetem a kutyámat... :D
2016. nov. 25. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!