Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Középspitz! Nyiratni vagy nem...

Középspitz! Nyiratni vagy nem nyiratni?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok a spitzem nyírásával kapcsolatban. Van aki azt mondja a spitzeket nem kell megnyiratni, van aki azt mondja kell, mert jobban fogja magát érezni a nagy melegben.

Egy éves kutyusomnak elég dús bundája van, de nem tudom jól tenném-e, ha megnyiratnám kozmetikussal.

Ebbben szeretném a segítségeteket, véleményeteket kikérni!

Nagyon szépen köszönöm!


2010. ápr. 30. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Azért van nagy szőre mert olyan. Ha rövidszőrűt akarsz vegyél olyat ami eredetileg olyan. A kutya szőre szigetel. Itt van pl a puli. Mekkora szőre van és milyen meleg van nyáron ebben az országban! Oké hogy lenyírja a pásztor ha lenyírja de akkor is ilyen szőrrel alakult ki, az nem véletlen. Az én kutyám mudi (rokona a spiccnek az elméletek szerint) fekete és délben kifekszik a napra és nem hajlandó bejönni.
2010. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, ne érts félre, nem szeretnék rövidszőrű kutyát, imádom így, ahogy van, a nagy bundájával együtt.:) Gondoltam jobb lenne neki nyáron, kisebb bundával. Csak azért tettem fel a kérdést, mert több állatorvost is megkérdeztem, meg több kutyakozmetikust is, és nagyon megoszlanak a vélemények.

Köszönöm a válaszod!

2010. ápr. 30. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Értem hogy félted a melegtől de szerintem egy rövidszőrű kutya is ugyanúgy liheg, én legalábbis nem láttam nagy különbséget! De az a fontos te mit gondolsz! Esetleg kipróbálhatod milyen neki nyáron. 1 éves gondolom ez az első nyara. Aztán majd meglátod mit teszel.
2010. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ne! De van egy köztes megoldás: ritkítani. Ha kozmetikushoz elviszed, és elmondod hogy hosszan szeretnéd hagyni a szőrét, de melege van mert nagyon dús a bundája, Furminatorral vagy ritkítóollóval szépen kiritkítja a szőrt, ettől teljes marad a hossza, de a gyengébb, felesleges szálakat kiszedi és jobban fogja érezni magát a kutyus.

[link]

Nem reklámnak, de itt van video, hogyan szedi a szőrt és láthatod hogy külsőre nemsok változás van, de sok szőr lejön.

2010. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok!

Tavaly még nem volt ekkora bundája, jobban bírta a nyarat. (igazság szerint most volt 15 hónapos)

A ritkításon én is gondolkodtam, ez a furminátor nem tűnik rossz dolognak.

Na csak lesz valami vele, ha más nem, egy fürdetés mindenképp. :)))

Köszönöm szépen még egyszer! Kellemes hétvégét!

2010. ápr. 30. 11:31
 6/7 Akiteki ***** válasza:

Nem szabad lenyíratni!!!!

A nagy bunda nem csak a hideg, de a napsütés ellen is véd.

Ha lenyíratod, jó eséllyel kaphat hőgutát.

2010. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, hogy válaszoltál, köszönöm szépen! Most már tuti nem nyiratom meg, csak fürdetés lesz meg a szokásos kozmetikázás, és egy kis higéniai szőrtelenítés.:)
2010. máj. 4. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!