Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyának a...

Hogyan lehet a kutyának a leghatékonyabb módszerekkel megtanitani a gyere, lábhoz és marad vezényszavakat?

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Jutalomfalattal.
2016. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Példákra gondoltam.
2016. nov. 25. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Pl kutyaiskola látogatással.
2016. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

A gyerét minden emberrel élő kutya tudja magától is. A többinek kicsit komplikáltabb a technikája, legalábbis ahhoz elég bonyolult, hogy senki ne kezdje el neked leírni, hogy "csináld ezt, de ha a kutya azt csinálja, akkor azt, ha meg így reagál, akkor te úgy", mert ugye a kutyák nem gépek, nincs egységes technika, ami mindegyiknél ugyanúgy bejön.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mitől fogja ezt a kutya nem csak tudni, hanem meg is csinálni.

Látogass meg egy kutyaiskolát, vagy vegyél egy kutyakiképzésről (és nevelésről) szóló könyvet. De a személyes segítségnél nincs jobb.

2016. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Csak az tudja ezt megmondani aki ismeri a kutyat. Talalj ki saját trukkoket ra. De van egy jo tanacsom (tapasztalat) ha mar megtanulta azt hogy jon, akkor ne rakj ra egybol porazt. Simogasd jatsz egy picit vele, es közben észrevetlenul tedd ra a porazt. Meg anyit, a mi kutyaink ugy tanultak meg vezenyszora jonni, hogy mutattam neki kajat, jatekot vagy barmit. Es ha oda jott egybol kapta a kajat. Es szep lassan megerintettem a nyakat, a nyakorvet. Majd utolso lepesben racsentem a porazt. Azt, hogy marad azt ugy, hogy leultettem szoltam neki, hogy marad.Elkezdtem hátrálni, ha felalt viszakuldtem leultettem. Es igy tovabb. Nem nehez. 11 éves voltam kb amikor megtanitottam ezt nekik. De bele csenhetsz trukoket. Pl a bögd vezenyszot. Ha hozza er a kezedhez akkor jutalom falat. Ez megkonyitheti a dolgodat. Illetve nagyon latvanyos trukkoket lehet neki tanitani konnyen. Az en kutyam tudja a "halott" vezenyszot. Ugatos kutyam van (neveles alatt al) fantasztikus erzes amikor arra a kutyara akire altalaban csunyan neznek ámelkodva bamul vagy 30 ember. (Nem tulzas) melette ajánlom Victoria Stilwell kutyaneveles szeretettel könyvet.
2017. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
#5 vagyok. És egyebkent nem. Nem jutalom falat a leghatekonyabb. Nem is a veres stb. Az a legjobb ha a gazdihoz megy nem a kajahoz. Mert aztan a kutya kaja nelkul nem lessz tul kezelheto. :)
2017. febr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!