Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem mindig fogad...

A kutyám nem mindig fogad szót nekem, mit kell tenni, hogy ez ne legyen igy?

Figyelt kérdés
Tanitottam h pacsit adjon, uljon, jojjon amikor hivom, fekudjon, egy helyben maradjon, de nem mindig tartja be, mi a gond?

2016. nov. 25. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy nem érti még pontosan a feladatot, vagy te nem vagy elég határozott. Ha már biztos, hogy érti a feladatot, akkor azt végre is kell hajtatni vele. Ha ráhagyod, hogy most nincs kedve, akkor ez nem is fog javulni.

Mennyi idős a kutya? Hogyan tanítod? Miket nem tart be? Mit csinálsz, amikor nem fogad szót?

2016. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
6 hónapos, örökbe fogadtuk. Én azt vettem észre hogy ot a legjobban jutalom falatokkal lehet motivalni, de lehet h ebben van a hiba, mert elvárja talan h mindig adjam neki, pedig meg szokta csinalni amit kerek falat nelkul is, pl.ezeket amiket fent soroltam.
2016. nov. 25. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A jutalomfalat tanításhoz tök jó, ezzel nincs gond. Plusz még kölyök is, vigyázz, ne terheld túl. Egyszerre csak rövid ideig feladatozz vele, amíg látod, hogy lelkes, figyelmes. Inkább napi többször, de röviden.

Ha viszont már egyszer kimondtad például, hogy "ül!" (és ezt mondjuk már biztosan tudja), akkor nincs olyan, hogy nem ül le, leülteted. Meg kell értenie, hogy nem csak akkor kell engedelmeskednie, ha éppen olyan kedve van.

Amit már tutira tud, annál a feladatnál ne mindig adj jutalomfalatot, csak hol igen, hol nem, összevissza. A feladatozás végén viszont mindig adj neki, és nagy öröm, dicséret, játék, feloldás kövesse.

Játssz is vele sokat, abból is tanul ám :)

2016. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2016. nov. 25. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!