Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Corgi természete milyen, s...

Corgi természete milyen, s gyerek társának ideális választás lehet?

Figyelt kérdés

Nem ismerem a fajt,fiam nagyon szeretne egy ilyen állatot imádja őket,attól nem félek hogy az lesz abból,hogy én fogom gondozni ,mert átlag ,ha teheti reggel fél 5 kor kel,hogy kutyamenhelyre menjen segítkezni ,és úgy este jön haza.

De a fajt nem ismerem,16 éves ,tudatos ,érett srác.

Szimpatikus a faj,de nem az a tipikus társ kutya,ahogy nézem és olvasok róla.

Én azt szeretném,ha olyan kutyát vennénk neki,aki társa lehetne,és nem csak azért mert aranyos.

Én egy Golden Retrivert vagy Husykt,golden retrivert ismerem,a husky pedig hű kutya ahhoz aki kiérdemli a tiszteletét.


2016. nov. 25. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem faj hanem fajta. Amúgy Cardigan Welsh corgie-t akar vagy Prembroke Welsh corgie-t. Ugyan olyan hű társ mint egy husky. Mondjuk egy 16 évesnek nem veszünk huskyt! Egy 16 éves gyereknek nincs elég tapasztalata,kitartása hogy "felé" kerüljön...
2016. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha csak két fajtát ismersz hogy vonsz le következtetéseket? Szerintem előtte menjetek kiállításokra,klub találkozókra stb. így jobban megismeritek a fajtát
2016. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha a fiad reggeltől estig nincs otthon, akkor igazából semmilyen kutyát nem tudna ellátni, nevelni, tehát főleg a te kutyád lenne. Ezt vedd figyelembe, és csak akkor vállalj kutyát, ha így is vállalod!

Husky nem való nektek, az biztos.

Golden jó választás lehet, de ha menhelyre jár, onnan is örökbefogadhatnátok egy szimpatikus kutyát.

A corgit, mármint a jellemét nem igazán ismerem, de egy biztos: rettenetesen drága lehet.

2016. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne válhatna jó gazdi egy 16 évesből. Szerintem ez nem kor, hanem személyiség függő. Én 12 éves voltam, mikor az első kutyámat kaptam. Szerette az egész család, de főleg én gondoskodtam róla.

Inkább az a furcsa, ha olyan sok időt tölt a menhelyen, ott nem szerette meg egyik kutyát se?

2016. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Corgi ára 1000 euró körül van.... A Golden ideális családi kutya lehet, de a Husky, mint minden szánhúzó, nem könnyű eset. Nagyon öntudatos, borzasztóan nagy mozgásigénnyel. A legtöbb embernek nem való.
2016. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 corgi gazdája vagyok. Igen kedves, okos, ragaszkodó, de konok kutyák. De ők sem valóak mindenkinek. Áruk igen borsos, de ez még a kisebb gond. Én sem ajánlanám nektek a corgit, mert nagyon ember centrikus, kell neki a társaság. A mieink egész nap velem vannak. Dolgozni is viszem őket.
2016. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!