Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz? Hogy bordoi dog...

Tényleg igaz? Hogy bordoi dog csak a fajtájának valo táptol fejlödik kellöen?

Figyelt kérdés
Mi az eledelnek a neve?
2010. ápr. 30. 11:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nincs olyan, hogy csak a fajtának való táp. Olyan van, hogy nagytestűeknek megfelelő táp. Sokféle van forgalomban, és az adott fajta tenyésztői is más-más tápra esküsznek. Keress a neten olyan fórumot, ahol bordóit tartók beszélgetnek. Biztosan olvashatsz majd etetési tanácsokat.
2010. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy ez igaz lenne. Az viszont szerintem igaz hogy egy ilye nagy kutyának jó minőségű tápra van szüksége!

Royal canin, Eukanuba, Hills, Orijen, Acana, Pro plan stb.

2010. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyáknak nagyon fontos, hogy a csontjai egészségesek legyenek, hiszen, ha rossz a csontozat, 5 évesen - természetesen súlyosságtól függően - akár még lábra állni is nehéz lehet neki.

Ennek egyik kiküszöbölési módja a jó táp. Az előttem válaszolók már leírták a jó tápok nevét. E mellett még sok dolog fontos a megfelelő fejlődéshez. Csak a táp nem old meg mindent, de ez az alap.

2010. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
33%
A Bordeaux-i dog ősi fajta... nem tudom mennyire egyértelmű ebből, hogy ha több száz éve létezik, akkor talán annak idején is volt mit ennie, amikor még nem voltak tápok... Komolyan mondom néhány embernek nincs agya...
2010. ápr. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
köszönöm....akkor ilyen darling ..(olcsobb eledelek) ne is probálkozzak..mert amugy nagyon válogatos:(
2010. ápr. 30. 12:08
 6/29 A kérdező kommentje:
12:06 hát ebben van vmi igazság de sajnos tényleg nem elég neki a sima tápok meg esetleg otthoni maradék (tapasztalatbol mondom sajnos)
2010. ápr. 30. 12:11
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Több száz éve még nem volt túltenyésztés, sőt tenyészétés sem. Nem tudták mitől kell védeni a kutyát. Max agyonütötték, ha nem tudott lábraállni. Erről ennyit.

A Darling, Pedigree és hasonszőrűjei kukába valók. Tényleg felejtős. A Dog Chow például egy középkategóriás táp. 8300 Ft egy 15 kg-os zsák. Ha visszaosztod a Pedigree árával, akkor nincs is különbség, sőt lehet, a minőségi győzött.

2010. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
az számít, milyen a táp összetétele - olvasd el - darling tűrhető, a chappi pl szar, a maradék házi koszt sem neki való ...de egy valamit árulj el nekem, mielőtt egy drága fajtakutyát megvettél, nem jutott eszedbe, hogy átszámold, éves szinten mennyibe fog kerülni?
2010. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12.16 a kutyájának még a nevét sem tudja tisztességesen leírni, miért pont abba gondolt volna bele, hogy mivel kell majd táplálni? :) Nekem van két angol masztiffom, 100kilósak egyenként. Nem kapnak tápot egyáltalán, hanem összerakom nekik külön a kaját. Minden alapanyagot, minden ásványi anyagot és vitamint, ami csak kell... Grammra ki van számolva minden. Nincs is bajuk, futnak, mint a nyúl... Persze arra figyelek, hogy pl. betonon nagyon ne ugráljanak. Na a lényeg, hogy a két kutya kajálása 100-150e-ből jön ki, és akkor ügyes voltam. Sosem értettem azokat akik nem tudják a kutyát eltartani, ezért tele van szegény állat mindenféle hiánybetegséggel, közben meg könnyes szemmel mondják, hogy ők mennyire szeretik az állatot... érdekes dolgok ezek.
2010. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
kedves utolso! miért hogy kell leírni a kutya nevét Dog de Bordeux? vagy talán ennyire birkának tart?
2010. ápr. 30. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!