Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát érdemes...

Milyen házőrző kutyát érdemes elhozni menhelyről, gyerek mellé?

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

a házőrzésre szánt kutyáktól félnek az emberek... megmérgezik,bedobnak a kertbe tűvel átszúrt húsdarabokat...

megölik

2016. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Rövid szőrű, kistestű....tacskószerű.
2016. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyugodt kutyust :) Mindenképpen kérjétek ki az ott dolgozók véleményét.

Ha bent tartanátok, akkor lehet kistestű, rövid szőrű, de ha főleg kint lakna, akkor mindenképpen valami nagyobb, vastag bundájú kutya legyen.

Már kinéztétek a menhelyet, ahonnan hoznátok? Érdemes lenne alapítványoknál szétnézni, ahol a kutyákat ideiglenes befogadóknál helyezik el, mert ezek a kutyák családi környezetből kerülnek az új gazdihoz.

2016. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as voltam. Bocs, ha házőrzőt szeretnétek, akkor csak kinti... Akkor nagytestű, bundást. De hogy mennyire fogja őrizni a házat, az csak akkor deül ki, ha már nálatok lesz.

Egy mudi keverék pl. szinte biztos, hogy jelezni fog, ha idegen jön, de nekik hatalmas a mozgásigényük, nincsenek el egyedül. A mudi fajtamentőknél is érdemes érdeklődni. (oké, hogy házőrző, de ugye nem akarjátok egyedül hagyni napi 24 órában? Ha nem, akkor bocs a hülye kérdésért)

2016. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Házőrzésre riasztót vegyetek. A kutyát kiiktatják.

Egyébként mit tudtok nyújtani neki? Mennyi időt szántok rá? Kinti vagy benti?

2016. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzésre a területvédelemre kitenyésztett fajták alkalmasak leginkább, de ilyen nem menhelyről, hanem tenyésztőtől szabad csak kisgyerek mellé venni, kölyköt.

Menhelyi kutya, hogy fog-e házat őrizni vagy sem, az esetleges. Van persze olyan is a menhelyeken, amelyik őrzi a területét (harap, ha idegen bemenne), de ezek a kutyák gyerek mellé nem adhatóak ki.

Ha kertben fog élni, akkor mindenképpen vastag bundájú legyen (kb. mint egy német juhász). Vagy egy német juhászhoz hasonló kölyökkutyát válasszatok, vagy ha felnőtt kutyát hoztok haza, akkor az semmiképpen ne legyen agresszív, sem félénk, hanem vidám, barátságos legyen a gyerekkel is.

2016. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A menhelyet már kinéztem.Végre egy olyan menhely,ahol kiválasztom az ebet és hazavihetem.Sok olyan menhely és alapítványt láttam,ahol olyan feltételekhez kötik az elhozatalt,hogy mire végigolvasom,elmegy tőle a kedvem.Kicsit olyan visszás, hogy mindegyiknél odaírják hogy mentsd meg morzsit az elaltatástól,fogadd örökbe,DE ahhoz hozz fényképet a házadról és a kertedről,írj egy három nyelvű CV-t,írj alá ígéretet hogy beiskolázod és legalább két diplomát adsz a kutyád kezébe és persze egyezz bele hogy naponta kétszer kimegyünk ellenőrizni.. Persze kicsit sarkítva,de hasonlóan vadregényes feltételekhez kötik néhol.. Ez már a vicc kategória szerintem.Ahelyett hogy örülnének,hogy van aki befogad egy ilyen szerencsétlen kutyust...



A mudit már más is javasolta.Állítólag nagyon okos kutyák és semmilyen betegség nem fog rajtuk, vasból vannak.Nézegettem őket is,de szegények valahogy annyira nem tetszenek külsőre :)


A kutya kint és bent is lakna.


Vannak kaukázusi keverékek, dobberman keverék.. hátha ezek szelídebbek mint a tiszta vérvonaluk ám mégis ha megszokja a helyét nálunk,akkor csak vigyázni fog a házra..

2016. nov. 29. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!