Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleimet?...

Wattapamacs^ kérdése:

Hogy győzzem meg a szüleimet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok.Amióta megszületett az öcsém azóta vágyom egy kutyára.

Anyum mindig azt ígérte hogy mikor az öcsém 5 éves lesz akkor kapok mert akkor már tud bánni az állatokkal.Hát most jött el az az idő és én karácsonyra szeretnék egyet.De anyu nem bízik bennem.Mióta az unokatesómék kaptak mopsz kutyát azóta teljesen eltökélt lettem még jobban.Ha szóba hozom anyu egyből kiakad és a szobámba küld.Egyszerűen nem tudok mit kitalálni.Annyira semminek érzem magam itthon.Elbújhatnék a testvéreim mellett.Teljesen más vagyok mint ők.Anyu azt ígért még 1 évet várjak.

De 2 éve is ezt mondta.

Én pedig mióta láttam az unokatesómék mopszját azóta beleszerettem és szeretnék egyet.Segítség!


2016. nov. 25. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Annyira egyszerű hogy elfogadod. Nekem se lehetett kutyám,most 20 éves vagyok és eljött az idő. Várj egy kicsit,én 6 éves korom óta várok rá :)
2016. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Pfuu.. Biztos megenni akarják, nem? Egy kutya nagy felelősség, foglalkozni kell vele, tudnod kell mikor kell etetned, a higiéniára figyelned kell,stb. Amikor te suliba vagy, lenne valaki aki otthon maradna vele? Értsd jól: nem kell 24 órából 12-t mellette dekkolnod. Vinni kell állatorvosi vizsgálatokra, meg kell kapnia az oltásokat..Ha benti kutyàt szeretnél pl. Yorkshire Terrier nem hagyhatod reggel 7-től délután 4ig magára..
2016. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Apránként kéne ezt. Nulladik lépés egy virág a szobádban aztán, akvárium, kisállat (hörcsög, nyuszi, ilyesmi). Nulláról kutyára, tényleg honnan tudja bárki, hogy felelőséggel tudsz bánni egy állattal?
2016. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Én sem engedném meg neked, hogy legyen kutyád, ha az egyik szülőd lennék.


Egy kutya nagy felelősség.

A mopsz kifejezetten szobakutya, napi 3x le kell vinni sétálni.

Ez azt jelenti, hogy reggel mondjuk fél órával korábban kelsz, amikor hazaérsz megint leviszed fél órára, aztán este egy kicsit többre.

Nem a szüleidnek vállalsz kutyát, hanem magadnak.

Fiatal vagy, lehet pár hónap vagy 1-2 év múlva jobban fog érdekelni a bulizás vagy a programok vagy hogy másokkal legyél vagy sokat kell majd tanulnod és nem lesz rá időd.

A kutya nem egy kidobható/félrerakható plüss, akkor is le kell vinni, ha te nem akarod. Jó esetben 30 éves korodig is ott lehet veled. Te addig nagyon sok olyan dolgon fogsz átmenni, amire még most nem is gondolsz.

Arról ne is beszéljünk, hogy mivel naponta max 3x tudod levinni 5-6 hónapos kora előtt szobatiszta sem nagyon lesz.

Plusz a költségek... A mopsz egy beteges fajta, hanyagold a Jófogást, mert az lesz a vége, hogy vagy beteg vagy nem mopsz.

Tenyésztőtől, törzskönyvvel, adásvételi szerződéssel kb. 150 ezer forint. Fekvőhely, póráz, bolha- kullancsriasztó, oltások stb mondjuk csak 60 ezer forint.

Esetleg adódó orvosi költségekre is érdemes minimum 50 ezret félrerakni...

Már 260 ezer ehhez hozzájön a mopsz kényes gyomra, a minőségi táp sincs ingyen.


Azt javaslom, menj el menhelyre, sétáltasd ismerősök kutyáit, segíts otthon és talán először kicsit kisebben kezdjetek és akkor a szüleid is látni fogják, hogy tudsz felelősséget vállalni. Ha erre nem vagy képes, akkor meg nincs miről beszélni.

2016. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy miért nem engedik meg? Ne hisztizz, ne követelőzz, hanem ha anyud jókedvében van, szépen nyugodtan kérdezd meg, hogy szeretnéd tudni az okát.


Lehet, hogy anyagilag megterhelő lenne? Egy kutya egész életében elég sok pénzbe kerül. - ezen addig nem lehet segíteni, míg nem keresel pénz legalább diákmunkával.

Lehet, hogy nem szeretik a kutyákat? - ezen nem lehet segíteni; majd akkor lehet kutyád, ha elköltözöl és önálló leszel.

Nem bíznak benned, hogy képes lennél felelősséggel gondozni, nevelni? - ezen lehet segíteni. Ha ez az ok, akkor írd meg, és írom az ötleteimet, hogy mit tegyél.

2016. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mikor nyugodtabb volt megkérdeztem.

De annyit mondott hogy attól hogy másnak van attól nekünk nem lesz.Gyakorlatilag nem hisz benne.Eléggé kupis vagyok ami sajnos igaz,de meg szeretném mutatni hogy képes vagyok megváltozni.Ha valami jót csinálok akkor a jó mellett történik valami rossz is amitől megint elszakad a cérna benne.Szeretnék mindent jóvá tenni amit eddig roaszul csináltam.Ha ez nem válik be,akkor tényleg lemondhatok róla.Anyagi gond semmi mert megengedhetjük magunknak.

A többi válaszolónak pedig,igenis tudnék gondoskodni róla..volt macskám és nyulam is akikkel minden időmet együtt töltöttem.

Készenállok erre...


Utolsó válaszoló...van valami ötleted erre?

2016. nov. 26. 11:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem engedik fogadd el!! Nem igaz... Ha én 12 évesen el tudtam fogadni ezt a redkívül egyszerű dolgot akkor Nehogy már neked ne menjek...
2016. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg adódó orvosi költségekre is érdemes minimum 50 ezret félrerakni..."

Legyen inkább 100, jó? Bár a röntgen, UH megvan 6000Ft körül, egy szimpla teljes vérképért 28ezret fizettem legutóbb. Nem mókás.


"ehhez hozzájön a mopsz kényes gyomra, a minőségi táp sincs ingyen."

Folyamatos költségek közül ne feledkezzünk meg a parazitamentesítésről: szívférgesség ellen legalább egy Stronghold minőségű szert illik használni (az olyan 1800Ft/hó), kullancs- és bolha ellen valami (mi Bravectot veszünk 7000Ft/3hónap), féreghajtó (néhányszáz Ft /3 hónap, de sok kicsi sokra megy), jutalomfalat vásárlás, elhasznált cuccok folyamatos pótlása stb.


"Nulladik lépés egy virág a szobádban aztán, akvárium, kisállat (hörcsög, nyuszi, ilyesmi). Nulláról kutyára, tényleg honnan tudja bárki, hogy felelőséggel tudsz bánni egy állattal?"

Tehát azt mondod, hogy szerezzen be egy olyan állatot, ami abszolút nem érdekli és szenvedjen vele évekig? Hörcsög átlagos élettartama 2-3 év, törpenyúlé 6-8 év, tengerimalacé 5-7 év, halnál a faj a meghatározó, vannak amik csak 2-3 évig élnek, de vannak olyanok is, amik röhögve elélnek 20 évig is.


Kérdező, azzal is tudod bizonyítani, hogy megbízható vagy, hogy tudatosan készülsz a kutyatartásra, tanulsz, szakirodalmat olvasol stb. Mert ugye addig tök jó, hogy kiskutya, lehet simogatni meg játszani vele, de pl. hogy oldod meg, hogy szobatiszta legyen, hogy ne rágja szét anyu méregdrága cipőjét, hogy ne zabálja fel az 5 éves által leejtett nyírfacukros tortaszeletet, miről ismered fel, hogy fél vagy hogy túl izgatott stb.


Egyébként már önmagában abból is látszik, hogy mennyire nem vagy felkészülve a kutyatartásra, hogy karácsonyra szeretnél kutyát. A lehető legrohadtabb időpont a kutya beszerzésére. Normálisan működő magyar családoknál ilyenkor minden fejre áll: folyamatos sütögetés, főzőcskézés, ünnepi dekoráció, rokonlátogatások, aztán mire normalizálódna a helyzet, jön a szilveszter. Ez egy átlagos kutyának (és kutyás családnak) is megterhelő tud lenni, hát még egy újonnan érkezett kutyusnak. Ráadásul egy kölyöknél nem csak azt kell megoldani, hogy ne kerüljön bajba, ne stresszelje hülyére a sok látogató, hanem számolni kell a fertőzésveszéllyel is, mit ahogy azt te is tudod, a rettegett parvót cipőtalpon is be lehet hurcolni...


"Elbújhatnék a testvéreim mellett.Teljesen más vagyok mint ők."

Ezt fejtsd már ki bővebben akár családi kapcsolatok akár emberek kategóriában. És miért kell erre kutya?

2016. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez az egész nem olyan mint gondolod.

Tudom mikkel járnak ezek.A nagynéném állatorvos és rengeteget járok hozzájuk kutyázni.Nekik is mopszuk van és mindent tudok róluk.A szobatisztaságot pedig azzal oldom meg hogy napi 7-8szor leviszem.

Rengetegszer volt dolgom kutyával,macskával,hörcsöggel,nyúllal,papagállyal és sorolhatnám...köszi a válaszokat csak nem azt kérdeztem hogy milyen rosszul bánnék vele hanem azt hogy hogy bizonyíthatnám be hogy jó gazda lennék.


Ezt a családi ügyet pedig arra értettem hogy én nem vagyok kitűnő tanuló hogy nem vagyok egyszerűen olyan mint ők....és kész.

2016. nov. 26. 13:41
 10/11 A kérdező kommentje:

És úgy kérném karácsonyra hogy január 5-6 körül.Tudom hogy rossz lenne neki ha mi ott sürögnénk forognánk előtte meg rá lépnénk.

Nem vagyok állatkínzó tudom hogy ebben az időben rossz lenne neki.Ezért nem kérném aznap karácsonykor.

2016. nov. 26. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!