Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ajánlott ápolni egy...

Hogyan ajánlott ápolni egy sheltie szőrét?

Figyelt kérdés
Mennyi időnként kell a bundát átfésülni és mennyi időt vesz igénybe egy ilyen procedúra? Milyen fésűt használjak hozzá, nektek mi vált be a legjobban? Az aljszőr eltávolítót mennyire ajánljátok? Próbáltam utána járni ezeknek a dolgoknak, azonban elég eltérő válaszokat olvastam és kissé összezavarodtam. Főként sheltie gazdák tapasztalataira lennék kíváncsi.

2016. nov. 26. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én vettem egy furminátort. Még kölyök a sheltiem,de hamar megszokta ezt a kefét. Nekünk bevált,nagyon sok szőrt kiszed amit a tükörkefe nem tudott. A füle mögött használom már csak a tükröset.

Honnan van a kutyusod? Priviben is megírhatod:)

2016. nov. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és én jobb esetben kétnaponta,ha sok minden összejön akkor van,hogy csak 5 nap múlva fésülöm át rendesen az egész kutyát. Még nem olyan hosszú folyamat de még nincs is rendes felnőtt szőre
2016. nov. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan spiccem van, de hasonló a szőrtípus. Én hetente szoktam jól átfésülni tükrös kefével, séta után csak gyors "ellenőrzés" sima fésűvel, nem-e ragadt bele valami a szőrébe vagy bármi.

Ha nagy szőrben akarod tartani, akkor került a furminátort, mert az tényleg kiszed mindent, pl kiállítási kutyáknál nem szabad azzal fésülni, mert nagyon elvékonyítja a szőrt, nem lesz "pufi" a kutya. De ha ez nem baj, akkor használd nyugodtan :) Illetve én havonta (időjárástól és koszolódástól függően) meg szoktam fürdetni, de szigorúan csak speciális kutyasamponnal, amit 1:50 arányban kell hígítani, na attól mindig gyönyörű a szőre, tömör és selymes és a filcesedés is eltűnik.

2016. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Youtube-on egyébként vannak jó kis videók: https://www.youtube.com/results?search_query=sheltie+groom

Ja és azt elfelejtettem, hogy érdemes fésülés előtt meleg vízzel lespriccelni a szőrt (de akár vehetsz direkt szőrbontót is amivel összekeverheted) és úgy kefélni, mert akkor nem törik úgy a szőre, mint szárazon.

2016. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!