Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia buldog vagy binchon...

Francia buldog vagy binchon bolognese a jobb kutya szerintetek?

Figyelt kérdés

Ha az öcsém allergiás akkor persze bichon havanese mert az rendszeres fésülés mellett elvileg nem hullat annyi szőrt.

Ja igen,a francia buldog mennyire sok szőrt hullat ?

Előre is köszi :D



#kutya #bichon havanese #bichon #havanese #hippoallergénkutyák
2016. nov. 26. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Bulldog, mint minden rövid szőrű kutya, sok szőrt hullat. Ha ez szempont, akkor a kettő közül a bichon a befutó.
2016. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dec.14-én megyünk allergia vizsgálatra az öcsémmel.

Sajnos úgy tűnik,hogy allergiás lesz mert ha beengedjük a macskát akkor is bedugul az orra...

Meg az apukáméknál is.

Nekik 2 kutyájuk van,egy francia buldog és egy yorkie...

Persze remélem,hogy nem az mert nekem a francia buldogok jobban bejönnek a röfi orruk miatt :)

Persze a bichon is nagyon cuki :D

2016. nov. 26. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a szőr válthat ki allergiát, a nyál, testnedv, bármi kiválthatja, nem csak a szőr. Mielőtt kutyát vennétek azért előtte teszteljétek le, hogy vált-e ki allergiát, de hát ha kennelből, tenyésztőtől vesztek kutyát, akkor előtte még úgyis fogtok találkozni a kutyákkal is akár többször.
2016. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom,ezért megyünk allergia vizsgálatra :)

Ott csak a kutyák szőrével vagy minden allergiát kiválható kutyákkal kapcsolatos dologgal "tesztelik"-e ? :)

Mert úgytudom mostmár vérvétellel csinálják

2016. nov. 26. 10:23
 5/8 anonim ***** válasza:
A közhiedelemmel ellentétben nem a szőr váltja ki az allergiát. A legtöbb ember a fehérjére allergiás,ami a kutya nyálában(vizeletében stb...) található. Így ahogy mosakodik, nyalja magát ez mindenhol ott lesz, a bőrén is ugyanúgy és a nem szőrhullató kutyák hámrétege is elhal, hullik, ha ez nem is látható. Annyiban tartozik ide a szőrhullás, hogy mivel értelemszerűen a nyállal a kutyus szőrére is rákerül mindez, a több szőrt hullató kutyusoknál nagyobb a koncentráció, gyakoribb a kontakt, de mindösszesen ennyi. Az allergiatesznél vannak pontok, kiértékelik, közepes értéktől fölfelé már nagyon semmilyen kutyát nem jó tartani, de ezt a pulmonológus is majd elmondja. Létezik afféle aktív immunizálás(he ze nem is szándékos), egészen kis korban, egy év alatt. Így fordulhat az elő, hogy a háziállatok közé született gyerekek között lényegesen kisebb, bizonyítottan elenyésző a későbbiekben is ilyen irányú allergia kialakulása.
2016. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vérvétel sosem teljesen pontos ilyen irányú allergia kivizsgálásában. Ilyenkor mindig kell a Pirck teszt, a nélkül a kiértékelés semmit nem ér. kijöhet negatív vérérték és kontakt vizsgálatnál meg egy erős pozitív. Ilyesmit gyermek esetében allergológus/pulmonológus kell végezzen, ha biztos eredményt akartok, ezt csak azért írom, mert tudom rengeteg helyen magánban csinálnak már mindeféle slendrián vizsgálatot, amit tutinak mondanak, de pacikukit sem ér. Így SZTK, vagy ugyanez magánban, de szakemberrel.
2016. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben ellátogatnék olyan helyre ahol vannak bichonok ha nincs ismeretségi körben ilyen,akkor tenyésztővel felvenni a kapcsolatot,neki több kutyája is van és akkor kiderül váltanak e ki vmit vagy sem.


Mert ha öcséd nagyon nagy szinten allergiás akkor egy bichon is kifogja váltani!!!


Rövid szőrűekről meg egy allergiásnak még a gondolatában sem lehet,mert nekik nagyon hullik.Konkrétan megsimogatod és tiszta szőr lesz a kezed.

2016. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm mindenkinek a választ :)
2016. nov. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!