Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a porazhoz?

Hogy szoktassam a porazhoz?

Figyelt kérdés

10 hónapos Si-Cu

Szobába ráraktam a nyakorvet, nincs vele baja, hagyja, nem próbálja meg leszedni

Aztán jon a pórá és nem hajlandó jönni vele. Jutalomfalatért követ, de anélkül nem.

Most is ráakasztottam és leraktam mellé a pórázt és nem mozdul meg.

(Kesobb persze ez jo lenne, de egyenlore setalni szeretnenk:D)


2016. nov. 26. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg hammal. Az egyik kutyam nekem se volt hajlando menni ha nyakorven volt a poraz merf latta es zavarta a valami ami ott van.
2016. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg annyi ha mar megtanulja akkor nyakorvre is teheted a porazt kesobb de nekem az a tapasztalatom hogy elsore konnyebb hammal
2016. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a rossz hogy mindenhol mast olvasok.. mashol erosen ajanljak a nyakorvet, mert hamarabb megtanul nem húzni.. tudom hammal is tanithato csak aztmondjak nehezebb.. koszonom a valaszt
2016. nov. 26. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz. En csak a hozzaszoktatashoz irtam a hamot. Ha mar azzal setal teheted a nyakorvre. Csak sok kutyat zavarja ha latja a porazt a nyaka mellett.


De ha turelmesen varsz igy is el fog indulni elobb utobb.


Amugy nincs aranyszabaly. Nem.minden kutya egyforma.

2016. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha nem a lakásban próbálnád? Nekem az a tapasztalatom, hogy otthon a kutyák zöme nem jön pórázon egyik szobából a másikba. Kint, ahol sokkal érdekesebb minden, és hajtják a szagok sokkal könnyebb lenne, szerintem érdemes megpróbálni először valami nagyon nyugodt helyen, mondjuk egy csendes kis utcában, szerintem örömmel elindulna. Pláne, ha 10 hónapos (bár lehet elírtad), akkor már nyugodtan próbálkozhatsz vele az utcán.:)
2016. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

10 honapos☺

Koszonom

Kiprobalom majd ezt is :)

Csak azt is olvastam hogy eloszor lakasbaa szoktatták vele.

De igaz, ahany kutya annyi jellem :)

2016. nov. 26. 19:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel. Először nyilván utálja, főleg, hogy tíz hónaposan azért már nem olyan nagyon kölyök. Hagyd rajta a nyakörvet és a pórázt is a lakásban egyre növekvő időtartamra. (Először pár perc, aztán tíz perc, félóra, egy óra...) Közben akár hagyhatod is, vagy elterelheted a figyelmét játékkal, feladatokkal (jutifalatokkal). Pozitív élményeket köss a pórázhoz, de az is fontos, hogy ne az ő akarata érvényesüljön.
2016. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos? Eddig hogy sétált, vagy hol élt, hogy nem ismeri a pórázt???
2016. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elozo gazdija aztmondta naluk sokszor kiszaladt az udvarra, nem vitték sétálni, korulbelul 3-4 hete van nàlunk, itt is udvarra rohangal ki jo gyakran.

De a varosba is jo lenne ha setalgatnank :)

2016. nov. 26. 22:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Először is, nagyon rendes tőled, hogy befogadtad ezt az állatkát. Másodszor viszont, ha az előző gazdi nem vitte el sehova, azt jelenti, hogy nincs szocializálva egyáltalán. Vagyis neked kell megismertetned mindennel: többi kutyával, városi zajokkal, váratlan urbánus helyzetekkel. Még most se késő elkezdeni, de készülj fel, hogy a nagyon fogékony, nyitott kölyökkoron már túl van az eb, úgyhogy türelmesnek kell vele lenned.
2016. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!