Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutyával késő...

Egy felnőtt kutyával késő lenne elkezdeni agyilitizni? Mennyi idős korában kell elkezdeni ha versenyekre szeretnék vele/velük járni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Mennyire felnőtt, hány éves ????

Nem értem mi ez az agiliti mániá xd. A frizbi nem jó kettesben, versenyek nélkül ????


Őt még tanítani sem kell és a kor sem számít 3 méter magasra is felugrik és elkap bármit, mindent, vásárolj egy ilyet: [link]

2016. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 éves lesz
2016. nov. 26. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves első, roppant "kedves" vagy, de ha nem bírod ki szúrkálódás nélkül ne is válaszolj ;) !

Tudod mi ez az agility mánia? Törődés a kutyával!

A kutyát lemozgatod, lefárasztod fizikailag és szellemileg is, sőt még a gazda is mozog, nem mellesleg javítja a kutya-gazda kapcsolatot.

Akit tényleg érdekel a kutyája az elkezd valamit sportolni vele akár agilityzni, akár apportírozni (gyengébbek kedvéért: eldob-visszahoz) , frisbeezni, futni, túrázni vagy egyebek, ezt hívják felelős állattartásnak. Tehát kedves első, ha nem szólaltál volna meg, okosabb maradtál volna!

A kérdésre válaszolva:

Szerintem nem késő, mi az 5 éves kutyámmal kezdtük el, hamar ráérzett, kutyasuli nélkül is már majdnem verseny szinten vagyunk, de nem tervezünk versenyre menni. Szerintem nyugodtan elkezdheted, de, ha versenyre szeretnél menni akkor mindenképp kutyasuliban kell edzeni :) . De ha nem is versenyre szeretnél, csak így otthon hobbiban akkor is nyugodtan kezdjétek el, szuper lesz hidd el :) ! De azt ne felejtsd el, hogy ehhez is tehetség kell a kutya részéről. Amelyik kutya nem összeszedett, nem figyel az akadályokra, nem jól ugrik az a kutyus nem biztos, hogy eredményes versenyző lesz, de hobbiban vele is lehet csinálni persze.

Hozzáteszem mi voltunk állatdokinál, említettük, hogy agilityzink a kutyával és akkora dícséretet kaptunk, hogy csak ott vigyorogtam :D Tehát soha nincs késő elkezdeni :) !

2016. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 26. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:
3 éves kutyával simán el lehet kezdeni, de ehhez ajánlom egy agility oktató felkeresését, mert egyrészt nagyon drágák az akadályok és helyigényesek, másrészt ő mégis csak tudja, hogy hogyan kell elkezdeni a kutya terhelését, összerakását. :)
2016. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!