Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? És mit kellene tennem ilyenkor?

Figyelt kérdés

Egy 2 éves befogadott csivi-mix szukáról lenne szó. Nem sokat tudok az előéletéről, csak annyit hogy egy fiatal csajszié volt, aki szaporítani akarta, de már ivartalanítva van.

Eleinte nagyon félt minden más kutyától, még a nála kisebbektől is, aztán most 4 hónap után elég szépen feloldódott. Mindig hagytam hogy összeszimatoljanak a másik kutyával, először mindig elbújt mögém, de én totál nyugodt voltam, még el is kezdtem haverkodni a másik kutyával.

Na most egy ideje felvette azt a szokást, hogy ha meglát egy kutyát már messziről, akkor mereven figyeli (egyik mancsát pointerként megemeli) és teljesen izgatott lesz, nyöszörög is, hogy oda akar menni. Összeszimatolnak, minden oké, leengedem pórázról, utána menne és szimatolná a másik fenekét, viszont azt nem engedi, hogy az ő fenekét szimatolják, olyankor elszalad lecsapott farokkal vagy leül. Meg persze játszana, "pucsít" és incselkedik, szaladgál össze-vissza. De azt nem hagyja, hogy őt jobban megszimatolják.


Ez mitől lehet? Kéne tennem valamit ilyenkor?


2016. nov. 26. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha ő megszagol egy kutyát, aki hagyja magát, alap dolog, hogy neki is hagyni kéne, ha a másik akar szagolni. Megfogod és odatartod a másik felé. Így nem tud elszaladni. Közben jutalmazod, dícséred, ha rossz akkor leszidod. Ennyi :)
2016. nov. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1: nem tudom mennyit értesz az àllatokhoz, de a kutyàknàl nem érvényes az adok-kapok elve. Nekem szintén ivartalanitott szukàm van, a viselkedése hasonlo. Annyi kulonbséggel, hogy o nem fél, inkàbb odakap, ha tùlsàgosan buzgon szimatoljàk, kerulgetik. Megitélésem szerint azért ez a viselkedés, mert bàr a szimatolàs az ismerkedés része, a szexuàlis felizgatottsàg, indittatàs hiànyzik az ivartalanitott egyedekbol.

Kérdezo: nem kell semmit tenned, normàlis viselkedés ez egy félénk kutyàtol.

2016. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nézd, a gyepiről nálam jelenleg 14 kutya vendégeskedik, ebből 4 saját. Mindegyik problémásan jött, és én simán egy gyors szaglás erejéig kikényszerítem belőlük a dolgot. Nem azt mondom, hogy órákon át.. de szerinetm jár minden kutyának az ismerkedés eme tájékokon. Egy félős kutya csak kezdetben fog pánikolni, mikor már megszokta, akkor feltűnés nélkül zajlik ez a szertartás. :)

De a lepontozást köszönöm, nagyon sokat ér, talán fel is venném, ha nem kellene ennyit törődni a kutyákkal :)

2016. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!