Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak a kutyámmal?

Most mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szóval...a kutyám 6 hónapos korában került hozzám. Utána 2 héttel elkezdett tüzelni. Az udvarban volt kint. Egy kóbór kutya idejött hozzánk,én annyiszor zavartam el ahányszor csak tudtam,de minden hiába...az éjszaka folyamán kiásta őt az a kóbor kutya,de azért az enyém is belesegített. Aztán megtörtént ami megtörtént. Hallowenkor született neki kölyke. Azóta amióta egyszer meglógott utána folyamatosan meglógott,pedig nem volt az,hogy nem lenne etetve (napi egy nagy konzervet és mellé 3 bögre tápot kapott) meg,hogy verve lenne,mert nem. Naponta 2 nagy sétára kinvolt, sétáltunk. Ma meg reggel arra keltem fel,hogy jön le a padlásról egy macskával a szájában,már rég nem élt. (Ezt nem szeretném tovább mesélni...) Ezért nagyon haragudtam rá...egyet-kettőt rácsaptam a seggére,hogy megtanulja. Az egyik nap pedig innen 2 km-ről hozták haza két nap után. (Addig nem volt meg a kutya) a kölykét itthon hagyta,de nem ez az első eset,hogy meglógott. Amióta egyszer elszökött a kóbor kutyával azóta szinte minden nap. Tudom...ez a helyes nevelés meg ilyenek,de már 3 kutyasuliban voltunk,de még mindig semmi. És az a helyzet,hogy nekem van egy régebbi kutyám amelyiket szörnyű módon vettek el tőlem és most arra gondoltam,hogy ezt a kutyámat elcserélem a régi kutyámra,de persze megvárom amíg a kölyökkutyát el lehet ajándékozni. Mert én nem szeretnék egy olyan kutyát tartani amelyik itt hagyja a kölykét napokra meg elszökik.

2016. nov. 27. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Csak nyugodtan. Ő sem szeretne olyan gazdát, amelyik nem ivartalaníttatja, aztán tüzeléskor sem viszi be a házba, amelyik nem veszi figyelembe az ő mozgásigényét, ami nyilvánvalóan nincs kielégítve... és így tovább. Keress neki hozzáértőbb, gondosabb gazdát.
2016. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Te normális vagy??? Ez a szegény kutya még félig kölyök és már ellett...És akkor még ő a szemét. Micsoda csapodár szajha, mi? Még a gyerekét is magára hagyja. Azta! Mi lenne, ha nem vetítenél ki rá olyan bűnöket, amiket max. egy embernek lehet felróni? Mi lenne, ha megcsinálnád a kerítést és ivartalaníttatnád a nyomorultat?
2016. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Talán meg kéne csináltatni a kerítést, vagy azt a helyet ahol sikerül kiszöknie a kutyának és a problémáid nagyja meg is lenne oldva.. Ha rossz anya, ivartalanítsd ki és hoppá, nem is lesz gond a kölykök eltartásával sem.. A macskás esetből valszeg semmit nem tanult a kutya, hiszen akkor már nem tudja összekötni a két dolgot,nem tudta miért büntetted meg. De én nem vagyok annak a híve, hogy a kutya szent és sérthetetlen, ha rossz a kutya igenis rá lehet csapni a seggére, de ennek így semmi értelme nem volt. (Azért megértem, hogy az ember ezt nem tudja szó nélkül hagyni, csak mondom.) Nekem is volt egy kutyám, aki nagyon rossz anya volt, ő nem is törődött a kicsinyeivel egyáltalan, így hát kiivartalanítottuk, van ilyen, tudom mit érzel, de oda azért nem tudtam volna odaadni másnak.. A régebbi kutyádat pedig biztos rémes módon vehették el, ha most pikk-pakk vissza tudnád cserélni..
2016. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Mar megint egy felelotlen gazda, aki a kutyusara akarja kivetiteni a felelosseget. Szerinted a kutyad tudja hogy mit csinal? Szerinted tudja hogy kolyke fog szuletni? Neked kene intezkedned es talan de tenyleg csak talan akkor nem tortenne ilyen. De gondolkodni luxus, inkabb hagyjuk megtortenni a bajt, aztan utana varjuk a megoldast a Gyakorikerdesektol. A korodat mar megsem kerdezem.
2016. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Most a többi dologtól eltekíntve, hogy tudnád mégis vissza cserélni? Ez valami túszdráma? Vagy vmi mafia rabolta el az előző kutyád?
2016. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyomrom fordul fel, gyerek kutyának gyereke. Nem való neked kutya, vegyél egy plüsst.
2016. nov. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen fiatal kutya még nincs megérve arra, hogy kölyke legyen, akkor sem, ha már ivarérett! Csoda, hogy még életben van. (Kb. mintha egy 12 éves lány szülne egy gyereket)

Egyébként meg nyilván nem vagy tenyésztő, így ivartalaníttatni kellett volna, nem izgatottan figyelni, hogy mikor jön a kóbor kutya és zavarászni.

Szerintem is ajándékozd el a kutyát és a kölyköt is, mert nem vagy képes felelősen gondoskodni egy állatról.

Egyébként a kutya hogy jutott fel a padlásra? Létrán?

2016. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég. Szegény kutyák.

Mindez nem a kutya hibája. Ivartalanítani kellett volna, kellene, és nevelni. A kerítést pedig meg kell csinálni úgy, hogy ne tudjon kiszökni. Ez alapvető. Attól, ha rácsapsz a seggére, semmit nem tanul meg egy kutya.

Ne is tarts kutyát. Ezt sem, és a régit se. Keress nekik gazdát, és majd akkor tarts kutyát, ha képes vagy megfelelően tartani.

2016. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a kutyát nevelni kellene, foglalkozni vele normálisan, nem csak kicsapni a kertbe! És nem kellett volna szaporítani vele! Teljes mértékig felelőtlen vagy, ez így nem élet szerencsétlennek! Keress neki egy normális, igazi gazdát, olyat, amit megérdemel. Aki nem fog egy kölyök kutyát szaporítani -se felnőttet- és nem fogja hagyni, hogy kóboroljon.


És többet ne tarts állatot! Alkalmatlan vagy rá!

2016. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A kutyámnak eddigi élete alatt 3 gazdán tett túl. Én vagyok a 4.-edik. A padlásra pedig igen...létrán mászott fel,de nem tudom,hogy hogy mehetett fel. A kutyámat a menhelyről hoztam el,azért hagyták ott,mert állandóan elszökött a régi gazdáitól. Az orvos pedig azt mondta,hogy a kutya csak állvemhes.
2016. nov. 28. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!