Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám! Mit tegyek?

Lacus80 kérdése:

Szökik a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Befogadtam egy 1,5 év körüli közepes termetű kutyát.könnyű , mozgékony termete miatt sajna nem jelent neki gondot átmászni a kerítésen , és rendszeresen kiszökik az utcára.Van valami módszer arra , hogy a tudatára adjam , hogy ez rossz és nem szabad ?

Van egy kennel , ahová napközben bezárom , éjszakára viszont kiengedtem eddig , de ma is rajtakaptam , hogy az utcáról ugrott be a kerítés tetején .

Új kerítést egyenlőre nem tudok csinálni , akkor maradjon az örökös kennel rabság ?

Vélemények? (Gyakori sétáltatás , ivartalanítás megvan )


2016. nov. 28. 19:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Gyakori sétáltatás mit jelent? Napi szintű, mozgásigényt kielégítő?
2016. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem minden nap tudom elvinni.Heti egy két alkalommal.
2016. nov. 28. 19:47
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
Az bőven nem elég. Ezért szökik. Vidd minden nap 2 órára sétálni, mellette játssz vele otthon is, csináljátok olyan de adatokat amik agyilag is lefárasztják és akkor nem fog szökni. Ha meg erre nincs időd akkor ajándékozd el.
2016. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
*feladatokat
2016. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nagy csatákat vívtam itthon az asszonnyal a kutya miatt ,egyszer már hirdettem is , de nem jelentkezett senki.

Na de igazából nem az én gonoszságomról , és felelőtlenségemről akarok most beszélni , hanem szerinted , vagy szerintetek valamilyen formában a tudatára lehet adni egy kutyának , hogy ne másszon ki a kerítésen ?

Hogy valamilyen módon össze tudja e kötni , hogy amit csinál az rossz ?

2016. nov. 28. 20:00
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori sétáltatás az kenneltartás mellett napi 2-3 alkalmat jelent, nem heti kettőt.

Sajnos nincs olyan módszer, hogy tudtára adod, hogy nem lehet, mert ez rossz.

Napi legalább egy alaposan lefárasztós séta mindenképpen kell (szabadon is futós, tanulós, labdázós, más kutyákkal bandázós, másfél-2 órás).

Emellett a kerítés tetejére kellene tenni valamit, amitől nem kimenni. Pl. műanyag csövet, ami körbefordul, ha bele akar kapaszkodni. És/vagy befelé visszahajló rácsot hegeszteni a tetejére.

Éjjel meg aludjon bent, így nem tud szökni. Persze a lefárasztós séta után.

Máshogy ez nem oldható meg.

2016. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Legvégső esetben villanypásztor.
2016. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Hozzám egy éves korában került a kutyám, még két évig szökdösött, mire abbahagyta. Csináltasd meg a kerítést, hogy ne tudjon kiszökni.
2016. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Szétnézek "villanypásztor ügyben" .Köszi !
2016. nov. 28. 20:07
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kutyát kéne szivatni amiért nem megfelelően van tartva. Soha nem fogja megérteni, mert ez nem értés nem értés kérdése. Nem tudod elnyomni az igényeit illetve de, el tudod. Csak számolj azzal hogy akkor agresszív lesz, rombolni fog mindent amit ér, rákezd ugatni, stb. Vagy legyen meg a napi séta vagy ajándékozd el mert ez így hatalmas önzőség és állatkínzás.
2016. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!