Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba, első kutyának melyike...

Lakásba, első kutyának melyiket ajánlanátok? Tapasztalatokat, véleményeket szívesen várok.

Figyelt kérdés
Labrador, golden retriever vagy spániel? Esetleg más?

2016. nov. 28. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kellően sokat tudsz vele foglalkozni, lényegében bármilyen kutyát tudsz otthon tartani.

Mennyi időt tudnál aktív mozgásra fordítani?

2016. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a lakás. Nálunk egy két és félszobás panelban élt 4-ünkkel a labrador keverékünk páromnál egy kétszobásban csak vele egy fajtatiszta labrador. Mindketten szenvedtek szerintem. Mi a mienkkel 5-6 hétvégente akár 8 sétát is bevállaltunk naponta ezek közül volt ami csak pisiltetés volt és volt olyan több 1-2 órás labdázással tanítással lent töltött idő is. Ennek ellenére minden télen csúnyán fölhízott (tudom az etetésre nem árt odafigyelni nálunk valahogy mindig jutott neki egy kis nasi)mert nagyrészét a napnak átaludta és sokkal jobban élvezte a nyarakat mikor a hétvégi telken napokat futkoshatott. Most végre családi házunk van kerttel ahol kimehet mikor kedve tartja. Azt megtanultam ebből hogy nagykutyát tuti nem veszek többet panelba. Szegényem a méreteiből adódva valahogy mindig mindenhol útban volt a szőre mindenhol ott volt és mint mondtam az állandó sétáltatás sem volt feltétlenül élvezetes. Én egy kisebb testű kisebb mozgásigényű kutyát javasolnék. A spánieleket ennyire nem ismerem de sokat tartanak belőlük lakásban a környéken.
2016. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 elwera ***** válasza:
Havanese, mert könnyebb lefárasztani mint egy labradort.
2016. nov. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes olyan fajtában gondolkodni, amelyik nem, vagy alig hullajtja a szőrét. 10-15 éven keresztül napi szinten kutyaszőrt takarítani sok idő és munka.
2016. nov. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek a 2. hozzászólóval! a labi nem biztos, hogy élvezi a "benti kutyaságot". nálam csak 3 hónapig volt bent kölyökként, aztán elkezdte kinőni az összes sarkat, helyet, ahol henteregni szokott és állandóan ült az ajtóban, hogy kimenne.

most néha beengedem és egyáltalán nem látni rajta, hogy ettől hű de boldog. végigdübörög a házon, benéz a konyhába hátha leesik pár falat és már kéredzkedik is ki.

így mi vagyunk kint vele, ha csak tehetjük. nekünk se árt meg a friss levegő, ő meg boldog, mert játszás van

2016. nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Reggel munka előtt 30 perces eü-s séta, délután 4-5 óra körül legalább 1 órás séta, futás, játék.

Este 8-9 körül pedig 30-60 perces séta.


Ha pedig kirándulni mennénk hétvégente (nem minden hétvégén, de csak sétálni akár) akkor jönne velünk.


A spánielt tartom inkább erre alkalmasabbnak. A Cavalier King Charles spánielt. Az nyugodt lakásban is, ha úgy van. Úgy olvastam.



Viszont ezek közül mindegyik hullajtja a szőrét.


Ami nem hullajtja annyira , ha jól tudom, az az uszkár, yorki.... még van, de most hirtelen nem jut eszembe. Talán a máltai selyemszerű sem?! Ebben nem vagyok biztos.


Viszont ezek kezdő gazdisnak nem ajánlatosak, vagy igen? És a tacskó? Annak biztos hullik a szőre..

2016. nov. 29. 17:55
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Amelyik tacsikkal én találkoztam mindnek hullt a szőre. A havanese-knek nézz utána azok jó fejek tipikus panel kutyák és amelyiket én ismerem kifejezetten okos is. A szőréről nem tudok nyilatkozni mert mindig az utcán futunk össze de én panelba tuti olyat vennék.
2016. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A bernáthegyiröl mi a véleményetek?
2016. nov. 29. 21:42
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Akkor már miért nem dán dog? Nagy kutyát nem érdemes lakásba vinni se a kutyának se neked nem lesz igazán jó. Lakásba kijárási lehetőség nélküli házba kissebb kutya való aki kis mozgásigényű, nincs útban és a mozgásigénye egy részét lerohangálhatja a házban. Legalábbis nekem ez a véleményem/tapasztalatom. Arról nem is beszélve hogy tudtommal a bernáthegyi kifejezetten kinti kutyafajta.
2016. nov. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor csak az első gondolatomra a Cavalier King Charles spánielre szavazok. :)

Viszont a spanielnek a szőre eléggé hullik, úgy olvastam. Nem úgy, mint pl egy yorkienak, uszkárnak akár.


De a yorkie meg nem is ajánlatos kezdőkutyásoknak, igaz?

2016. nov. 30. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!