Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vásárlás -...

Francia bulldog vásárlás - egészségeset, de mennyiért?

Figyelt kérdés

Jövőre francia bulldog kiskutyát szeretnék vásárolni. Sok hirdetést látok egy bulldogos csoportban, igen változó árakkal (70-től több százezer forintig). Tudom, hogy ennél a fajtánál nem szabad az áron spórolni, hiszen én is azt szeretném, hogy egészséges legyen, jó környezetben nevelkedjen az első hónapokban, de egy félmilliós kiskutyát azért nem engedhetek meg magamnak.


Így első körben 150-200 ezer forintot szánnék a vásárlásra. (fekete-fehér, esetleg fawn színű malackában gondolkodom)


Kérdésem, hogy ennyiért már kaphatok betegségekre szűrt kutyust, vagy ha ilyet szeretnék, akkor magasabb összegben gondolkodjak?


Gyönyörű kiskutyákat látok ennyiért vagy ennél valamivel kevesebbért is (120-130 ezer), akik a képek alapján sok gondoskodást kapnak, viszont nem tudom, hogy mennyi az esélye, hogy nem lesz súlyosabb betegségük?



2016. nov. 29. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért már kapsz egy egészséges kölyköt. Én is ennyiért vettem.
2016. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha facebookos csopiban vagy jófogáson találtál kutyát véletlen se vedd meg. Érdeklődj tenyésztőknél. Kérdezd meg az árat de ne az legyen az első és legfontosabb kérdésed mert elküldenek a ....-ba Nem szeretik ha valakit csak az ár érdekel.
2016. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tenyésztők is megtalálhatóak a csoportban, olyanok is, akiket külön is figyelemmel kísérek már egy ideje. Jófogás meg hasonlók semmiképpen..
2016. nov. 29. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
200 ezer körül már kaphatsz jó minőségű bulldogot, igen.
2016. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Én jófogáson vettem 200-ért a kutyámat és törzskönyvezett.
2016. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért jófogáson is hírdetnek tenyésztők,ismerősöm is ott vett kutyát. Rendes tenyésztőtől. Kutyája törzskönyves,egészséges.Csak utánuk kell nézni,kennel nevet kérni stb



Állatorvis rendelőben beszélgettem tavaly egy lánnyal francia bucija volt 180 ért vették. Boston terriert akart a lány,de dupla annyi volt,keret nem volt rá. Így maradt a francia, oltásra jöttek akkor. Nagyon szép formás kiskutya volt.


Szóval szerintem ha 200 ezret gyűjtesz abból kifog jönni egy egészséges kiskutya. Ami meg marad abból meg vásároltok neki,netán oltásokhoz jó lesz :)


Több tenyésztővel is érdemes beszélni,ellátogatni :)

2016. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy hol hirdetnek és mennyiért (persze a 70 ezer elég gyanus - vajon mit spóroltak ki?), hanem hogy a kutyák papírjai, azaz a törzskönyvek, egészségügyi szűrések és esetleg a kiállítási eredmények/oklevelek meglegyenek. A gyönyörű kiskutyák pedig (már ha ők vannak a képen) felnőve igen sokat tudnak változni...
2016. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
200-ért már kutyát is kapsz. Ha sok pénzed van /orvosra/, és másra nem tudod költeni, akkor jó választás a bulldog.
2016. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!