Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert mondjak hogy az ivartala...

Miert mondjak hogy az ivartalanítás olcsó?

Figyelt kérdés

Oké nem mondom hogy kifizethetetlen de most kerdeztem meg a dokinkat. Mindenki azt hajtja hogy 20 ezer kistestu kutyaknak. Ez igaz. De a 10 ezres vervetelt senki nem emliti...


Nalatok hogy volt ez?kulon kellett meg a vervetelt fizetni? Es.mennyit? Erdemes meg mashol is kerdezgetni? Vagy varjak ivartalanitasi akciot szerintetek?


Ket fiu kiskutyam van.



2016. nov. 29. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vérvétel?
2016. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt ki mondja, mert nem olcsó. Viszont szükséges a legtöbb esetben.

Nem tudom, milyen vérvételt csinálnak nálatok, nálunk nincs vérvétel ivartalanítás előtt. Igen, azt mondom, érdemes körülnézned más rendelőkben is, de várhatsz ivartalanítási akciót is.

2016. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ivartalanitas elott hogy altathato- e a kutya meg minden rendben van-e vele.
2016. nov. 29. 20:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom mert ki tudnam fizetni csak kicsit tulzasbak tartom. De akkor nem is mindenhol van vervetel?! En ahol kerdeztem mind a ket helyen volt. Egyiken 13.000-et mondtak csak a vervetelre. A masiknal 7000 ft.
2016. nov. 29. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt vérvétel, a doki csak megvizsgálta a kutyát, macskát.

Persze, hogy nem olcsó, de mind a kanoknál, mind a szukáknál nagyon sok betegség megelőzhető az ivartalanítással, így csökkenthetők az állatorvosi költségek.

A szukáknál pedig, ha nincsenek ivartalanítva és besikerül egy alom, a kiskutyák felnevelése, sokkal drágább, mint az ivartalanítás.

Sok állatorvos hirdet akciót. Ha még kicsik a kutyáid, lehet, hogy érdemes kivárnod egy ilyen alkalmat.

2016. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs minden helyen. Nálunk sincs vérvétel, csak általános vizsgálat, szívhang, tüdő meghallgatása.
2016. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt vérvétel, 16 ezer Ft volt a kistestű kan kutyám ivartalanítása, szóval olcsónak nem mondanám, de megérte. :)
2016. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na jó még keresgélek akkor.

De azt mondtak hogy nehogy baja legyen altatàs közben azért kell a vérvétel.

2016. nov. 29. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hosszú távon olcsóbb, mint azok a problémák, amiket az okozhat, hogy ivarosan marad a kutya. Véletlen alom, nevelési problémák, változatos daganatos és egyéb betegségek...

De egyébként tényleg nem egy olyan muri, amit csak úgy kiránt az ember a farzsebéből, nem tudom, ki és miért állítja ezt, mikor tárgyilagosan nézve nem igaz. 20-nál olcsóbban mondjuk szerintem nem fogsz találni (vagy ha igen, az rohadt gyanús), akkor inkább nézd a Zöld Zebrás ivartalanítási akciókat, elég sűrűn vannak.


A vérvétel viszont fontos, mert feltűnhet az eredményen olyan probléma, amit előbb meg kell oldani, hogy túlélje a kutya az altatást. Anyósom kutyájánál meg így fedeztek fel egy évek óta lappangó babéziát, ami a műtéttől legyengült szervezetét valószínűleg megtámadta volna. Szóval ne azon spórolj.

2016. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!