Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy valami komoly baj van?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben elvesztettem (nem meghalt hanem elajándékozta az apám) a kutyámat. Nem sokkal utána kiderítettem,hogy kinek. Sajnos egy szörnyű embernek egy szörnyű helyre. Azóta tartom vele a kapcsolatot és a legfontosabb adatokat tudom róla (telefonszám,lakcím). Azóta amióta elajándékozta állandóan róla álmodok és beszélek róla,de mindig ugyan azokat a történeteket (én nem vettem észre,hogy állandóan róla beszélek csak mindenki elmondja nekem,hogy ezt már mondtad,azt is mondtad) mesélem el mindenkinek. Pont ebből az okból nincsen sok barátom/barátnőm. Most arra gondoltam,hogy keresek valami diákmunkát (azért diákmunkát,mert még csak 12 éves vagyok) és amit gyűjtök abból kifizetem a kutyámat. Csak az a gond,hogy már egy hónapja,hogy elkezdtem keresgélni,de sajnos senki nem vesz fel,mert úl fiatal vagyok,de az egy dolog,hogy fiatal vagyok,de attól még ugyan úgy tudok dolgozni. (Jó...hát nem úgy mint egy felnőtt.)


Szóval...szerintetek ez beteges?



2016. nov. 29. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ez történt veled és a kutyáddal.

De sajnos az a helyzet, hogy diákmunkát törvény szerint még nem vállalhatsz.

Másrészt, ha lenne is annyi pénzed, hogy visszavásárold a kutyádat: apád nyilván azért adta oda, mert ő nem akarja tartani. Te pedig nem fogod tudni az ő segítsége nélkül eltartani, etetni, oltatni, kullancs elleni szert venni rá, és ha beteg, az orvosi költségeit fizetni.

Ha tényleg szörnyű helyen van, akkor inkább állatvédőkkel vedd fel a kapcsolatot, és próbáld elérni, hogy kimentsék onnét és keressenek neki szerető gazdát. Talán ha tudnád, hogy elhozták onnét és jó helyen van, akkor a te lelked is megnyugodna! Kívánom, hogy így legyen.

2016. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most anyámmal lakom,pont ebből az okból. Még amikor elajándékozta az apám akkor mondtam neki,hogy én elköltözöm...így is lett. Anyám megengedi,hogy idehozhassam.
2016. nov. 29. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor apáddal kéne ezt lemeccselni, hogy kérje vissza attól, akinek odaadta (elvégre miért kellene fizetni érte? ha ő ajándékba adta).

Vagy ha anyukád partner benne, hogy visszakerüljön a kutyád, akkor miért nem fizeti ki ő, ha már fizetni kell érte?

2016. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele,hogy ha nekem kell akkor én is szerezzem vissza.
2016. nov. 29. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rajta, ha anyukád is benne van... menj, szerezd vissza, beszélj a pasival... sok sikert, s vigyázz a kutyusodra! :)
2016. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg anyukád nem tud segíteni? Nem azért, csak lehet akinek a kutyus oda lett adva, nem igazán hinne neked/adná vissza a kutyust (életkorod beli előítéletek/az átlag emberek okán), és ha menne veled egy felnőtt, nagyon sokat segítene a helyzeten, hidd el :)
2016. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 😀
2016. nov. 30. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!