Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akita inu jó első kutyának,...

Az akita inu jó első kutyának, ha elkötelezett vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a fajta, mind külsőre, mind jellemre, de tapasztalataim nincsenek, csak amiket a neten találtam.


Amiket nyújtani tudok:

⚫Napi 4 db rövid, eü. séta

⚫Napi 3 db hosszú séta séta, kb 3x1 óra

⚫Hétvégente kutya ovi.

⚫Napi néhány óra (változó) szellemi fárasztás, otthoni játék


Benti-kinti kutya lenne, de inkább benti... Közös (és amúgy nagy) udvarunk van a szomszédaimmal, ezért a kertbe sem végezhetné a dolgát ha ez lehetséges. Ha kell, tudok beiktatni még eü. sétákat. Valamint Ők eléggé érzékenyek az ugatásra. Ezzel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok, hogy mennyire ugatós ez a fajta, illetve mennyire lehet tanitással erről leszoktatni.

Valamint van 2db macskám, velük össze akarom szoktatni/barátkoztatni majd. Igazából az tény, hogy ez lehetséges, csak az nem hogy mennyire nehéz munkával... :/


Szerintetek ilyen tényezők és célok mellett ideális lenne számomra ez a fajta? Jól érezhetné magát itt?


Előre is köszi!



2016. nov. 29. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
szerintem ha kezdetektől fogva kutyaoviba és suliba járnátok nem lenne gond, nem ugat feleslegesen és ha jó helyről van jó idegrendszerű akkor a macskákkal nem lesz baj viszont a vadászatról nem lehet leszoktatni. Alapból nem való első kutyának de ha kutyaiskolába jársz vele akkor gyorsan megtanulod mit hogy kell. Remélem tisztában vagy vele hogy a áruk 1000-2000euróról a csillagos égig megy?
2016. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
még valami, csak akkor legyen akitád ha szereted a kihívásokat mert ez a fajta szinte a legmakacsabb ami csak van. Szótfogadni nem fog soha 100%-ban, szórakoztatni sem fog azzal hogy pacsit ad meg stb...kajáért megcsinálja de amúgy nem nagyon. Más kutyákkal agresszív lehet, néha még a szocializáció ellenére is habár az ritka. Ha van még kérdésed írj nyugodtan. Nekem akitám van. (1# voltam)
2016. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%
Nekem is akitam van, es a kerdesedre valaszul csak azt tudom mondani, hogy hajra. Ami teny, hogy mas kutyakhoz neha mar alapvetoen nem baratsagosan all hozza, illetve tudni kell, hogy fajtajara igaz,amit irnak rola szinte mindenhol, hogy kisgyereket megtamadhatja, mivel kisebb nala es jo celpont lehet. Egyebkent szerintem a macskat siman megturheti a kozeleben, az enyem is igy tesz, csak akkor akar elkapni macskat, ha azt utcan latja seta kozben és (!) megprobal elfutni elole, ha nyugodt marad a macska, akkor semmi problema!:) illetve egyeb dolgat nalunk sem a kertben, hanem mindig kivarja a setat! remelem tudtam segiteni!
2016. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen az árukkal tisztában vagyok, de ha jóltudom nincsen nagyon olyan spáciális igényük ami sokba fájhatna. Vagyis ha egyszer össze gyűjtöttem magának az állatnak az árát, utána csak az esetleges, nem tervezett orvosi kiadásokra kell félre tennem és a minőségi kajára, de ezek beleférnek, bár nem vagyok gazdag.


A jellemével nagyjából tisztában vagyok, de persze azt tudom hogy ez egyénenként eltérhet. De pont az tetszik, hogy kicsit olyan függetlenebb mint egy macska, kilehet vele alakítani bensőséges kapcsolatot, de (csúnyán mondva) nem olyan szolgalelkű mint a legtöbb kutyafajta. A szeretetét ki kell érdemelni. Meg valahogy olyan elegáns és komoly mint a japánok is :D

2016. nov. 29. 22:47
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Kezdetnek keress tenyésztőket és beszély velük, biztosan többet tudnak mesélni erről a fajtáról mint bárki más :) egy viszonylag olcsó de jó kennelt tudok, a Pusztadombi Surka akita kennelről sok jót hallottam. Van egy másik is ahol megint csak nem túl drágák a kutyák de a minőségüket nem tudom :/
2016. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2016. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj ezekkel a kerdesekkel, hogy nem lehet jol megvalaszolni oket. Ertjuk, hogy erted, hogy makacs es nehez vele, de igazabol megsem erted, mivel abszolut mince tapasztalatod kutyaval. Plane kolyokkel, plane dackorszakos tinivel. Semmi baj azzal, hogy ovi meg suli, de ott sem feltetlenul kapsz szakszeru segitseget, ha az oktatok sincsenek nagyon akitahoz szokva. A te jellemeddel sem vagyunk tisztaban, ugye, mert elmeletben mindenki tud kovetkezetes meg vezeregyeniseg lenni, de a gyakorlatban meg a legnagyobb joindulattal sem. Igazabol, azzal abszolut mince baj, hogy ezt a fajtat akarod. Lehet is, de csak akkor javaslom, ha elotte szereztel tapasztalatot. Nem akarlak megbantani, de igy nem ajanlom. Mindenki csak adding hiszi, hogy felkeszult, amig nincs ott a kutya. Lehetsz te a milliobol 1 kivetel, de engedd meg, hogy az ellenkezojet feltetelezzem. Ebben az esetben pedig meg terriert sem javaslok. A kezdot egy goldi kolyok vagy kamasz is ki Tudja kergetni a vilagbol, nemhogy egy akita. Amit neked javaslok, az az, hogy amig gyujtogeted a kutya arat, addig legy ideiglenes befogado. Ajanlok erosebb jellemu kutyakat elszallasolni, es egyutt elni veluk egy ideig. Fogadhatsz kulonbozo koruakat is, hogy lasd, egy-egy eletszakasz sajatossagait. Tapasztalatot, hatarozottsagot gyujthetsz kozben, es meg jot is teszel. Ehhez a fajtahoz elengedhetetlen a tapasztalat, kulonben Nagy keseruseg es csalodas lesz a vege.
2016. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak 100% igaza van!
2016. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es válaszolóval maximálisan egyetértek. Hozzátenném, hogy a korodról sem tudunk semmit.
2016. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bánki Ani válasza:
0%
Szerintem nyugodtan lehet.Barátnőimmel sétáltunk az utcán és megláttunk egy akitát. megkérdeztem a gazdáját hogy nehezen nevelhető e és azt mondta hogy nem. és még mondta hogy nagyon jófej meg hogy mindenkinek ajánlja.Szóval sok sikert a kutyához ha úgy döntesz hogy veszel :)
2017. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!