Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyám...

Miért van az hogy a kutyám tudja hogy nem szabad bemenni pl:fürdőbe vagy szétszedni a ruhákat, torolkozoket, wc papírt es megis meg csinálja, falat kikaparja?

Figyelt kérdés

Tudja hogy nem szabad büntetést kap érte. Elmegyünk itthonrol van hogy nem csinal semmit megvan dicserve, gazdi figyelme egésznap

Viszont rájön a hlye vagyok nap es szetszed mindent (albérlet) es nem ertem hogy miert hiaba kölyök kutya szerintem 10honap alatt (lassan11) szerintem meg kellett volna már tanulnia ezt hogy gazdi dolgát nem szedjük szet bármennyire kedves, nemkedves az a tárgy.



#kutya #rosszalkodás #szétszedtdolgok
2016. dec. 1. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Mennyire van lefárasztva mielőtt elmentek? Miért nem használtok szobakennelt? Nem lehet, hogy szeparációs szorongása van?
2016. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon fiatal. De nem ez a gond, hanem szeparációs szorongása van. Így hívja fel a figyelmet, hogy gazdi foglalkozz velem.


Másrészt, honnan tudná, hogy nem szabad? Amikor haza értek és ezt látjátok, akkor büntetitek meg? Mert azt a kutya nem fogja megérteni. Mert a büntetés, akkor az adott helyzetben kell, amikor éppen csinálja. De ez addig megmarad, amíg a kutya egyedül érzi magát. Nem rosszaságból csinálja. Egy kutyus kellene mellé és akkor nem fog szorongani. Az ilyen típusú nagy figyelmet igénylő, aktív kutyáknál szükséges egy másik kutyus.

2016. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
0%

Szia!

Nekem is van egy 7 éves kutyám, bár kint tartjuk. Még amikor kicsi volt, mindig kiment a kapun az utcára, ilyenkor mindig kapott egy erős sallert és idővel megtanulta, hogy nem csinálunk ilyet. Ma már mindig megáll a kapu vonalában, ha nyitva van.

2016. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mikor hazaerunk es belépünk az ajtón mar sunnyog mert érzi hogy ez nem. Volt jo lépés de mikor nem csinal semmit örül nekünk egésznap foglalkozva van vele jatszu k vele 1-2 órákat heti3-4seta olyan 4km/nap másik kutyát nemmerek melle rakni hiaba voltak mellette mas kutyák mikor fiatalabb volt olyan 6honapos koráig volt 2baratnoje is most megenne oket ahogy viselkedik. Ezer próbáljuk lefarasztani mindíg
2016. dec. 1. 15:26
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Unatkozik, elfoglalja magát.

Nem hiszem, hogy tudja, hogy nem szabad, hiszen nem vagy ott éppen, amikor ezt csinálja, hogy rászólj, leállítsd. Az utólagos büntetés pedig nem ér semmit, nem köti össze vele, hogy miért kapja.

Szoktasd szobakennelbe, persze előtte-utána jól meg kell mozgatni, lefárasztani.

2016. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Meg ha otthon vagyunk es akkor csinálja egyből bűntivan
2016. dec. 1. 15:26
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
"heti3-4seta" - lakásban tartott kutyának napi 3-4 séta szükséges, nem heti 3-4.
2016. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
4muszakba próbáljuk a legtöbbet kivinni 3-4az mindig megvan +othoni játék többször is van ha nem delutanosok vagyunk
2016. dec. 1. 15:30
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Ajtó nincs?
2016. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Van.fogja kinyitja.

Vettünk uj zárat lassan kulcsra lesz zárva fürdő /sziba kilőve de a falat mindig kiragja,kikaparja.. Meg amit eppen talál azon a helyen pl cipotarto akkor azt rágja szet. SZobakennel lesz belőle szerintem...

2016. dec. 1. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!