Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadott kutyám iszonyat...

Befogadott kutyám iszonyat válogatós, de ha éheztetem hány, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 2 éves csivaváról lenne szó. Megkérdeztem az előző gazdit mivel etette, de felsorolt egy csomó mindent (emberi ételtől, Pedigreen át, Belcandoig mindent...). Én Acanával akartam etetni, eleinte eszegette is nagy nehezen.

Aztán úgy alakult, hogy anyumnak sajnos ide kellett költöznie, és azóta alig eszik. Eleinte akkor nem evett amikor egyedül volt, akkor mojoltam a konyhában és úgy eszegetett. Most meg elé rakom a kaját és csak néz ránk... Beleszimatol de nem eszik belőle. Na akkor anyám kitalálta, hogy majd ő főz neki húst... Eleinte nagyon ette, de most már azt sem eszi meg, belenyammog és otthagyja, és kunyerálni próbál (amit nem engedünk neki, anyámnak is megtiltottam, így csak néz rá és "magyaráz" a kutyának hogy nem kaphat enni abból...). Anyám szerint azért mert túl kemény neki a főtt hús meg a rizs...


Kipróbáltuk a koplaltatást is, 10 percet előtte volt, ha nem evett elvettük (tudjátok, ahogy illik). De mindig az lett az eredmény hogy a kutya annyira kiéheztette magát, hogy állandóan savat hányt... De már olyan is volt, hogy ott volt előtte a kaja,eszegetett belőle, de kihányta a húst is... Állatorvoshoz is vittem már, de nem tudott mondani semmi érdemlegeset, kapott antibiotikumot meg "étvágyfokozót" és ennyi... A probléma továbbra is fent áll...


Mit lehet ilyenkor tenni? Tapasztalt már valaki hasonlót? Én vissza szeretnék állni a tápra, mert amióta húst eszik a kutya (kb 2 hónapja) azóta állandóan híg a széklete...


2016. dec. 1. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is kéne csináltatni egy teljes kivizsgálást tudod, szűrések meg minden, hogy nincs-e vmi komolyabb baja/betegsége. Aztán majd ha kiderül az eredmény az alapján a doki ajánlani fog tápot amit megehet. Ezt ízesítsétek vmivel, hátha jobban megeszi pl natur joghurtot, lazac olajat, húskonzervet stb egy keveset ha tesztek rá, úgy általában jobban megeszik a tápot.
2016. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogai rendben vannak?

Csináltass egy vérképet is.

Sovány is a kutya?

Ha semmit nem találnak, akkor pedig nem nagyon tudsz mit tenni. A száraztápját leöntheted valamivel esetleg (húslé, natúr joghurt), hátha úgy jobban megeszi. Kaja ne maradjon előtte, de mivel nagyon kistestű, napi háromszor meg lehet kínálni.

Esetleg kipróbálhatod a BARF etetést is, hátha az jobban csúszik.

A főtt hús, rizs biztos, hogy nem kemény neki, ha a fogaival nincs gond, nincsenek begyulladva. Bár rizsre nincs szüksége, csak ha hasmenéses, de akkor is péppé kell főzni.

2016. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt kifelejtettem, hogy csináltattunk vérképet is (egybekötve egy szívférgesség teszttel) és minden rendben volt.

A fogain most van fogkő, de azt hamarosan leszedetjük. Soványnak nem sovány szerintem, a bordáit ki lehet tapintani.

2016. dec. 1. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem akarok rosszindulatú lenni, de ha anyukád odaköltözése óta nem eszi meg a kutya a vacsit, viszont nincs lefogyva, és nem szokott még le a kunyerálásról, sőt, a neki nem tetsző kaja helyett is azzal próbálkozik, akkor sajnos esélyes, hogy nincs emögött varázslat, csak anyád akkor eteti a kutyát mindenféle fincsivel, amikor te nem látod.
2016. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Előtte sem volt az igazi az étvágya, de akkor legalább csipegetett. 99%-ig biztos vagyok benne, hogy anyám nem eteti sunyiban, én is erre gondoltam, hogy tuti ezért nem eszik, de volt pár nap amikor direkt "kémkedtem" és az alatt az idő alatt nem volt nassoltatás, de normális evés se...
2016. dec. 1. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor maradnak az apróságok...

A kunyerálásnál beszélgetés is lehet baj, azt kommunikálja a kutya felé, hogy talán esetleg mégis kaphat, tehát arra rá van pörögve a kutya, a saját kajájára meg nem. Én befejezném, és egyszerűen ignorálnám, vagy még inkább elhajtanám a fenébe, ha olyan kajára pályázik, amihez semmi köze, méghozzá akkor, amikor először megfordul a fejében, hogy esetleg ő igényt tartana a kajára.

Az is lehet probléma, ha esetleg kevés inger éri a kutyát, keveset mozog, nincs meg benne az a természetes érzés, hogy "ma dolgoztam, hol a jól megérdemelt vacsora?". Egy tespedt életet élő kutyának az étvágya sem lesz jó, viszont egy kis fizikai és szellemi megerőltetés néha csodákra képes :) Nem egy-egy napra gondolok, hanem rendszeresen, minden nap meg kell dolgoztatni kicsit, hogy az ösztönvilága kicsit megmozduljon, és kutyának érezze magát. Igenis kelljen megküzdenie dolgokért, használja az izmait, használja az agyát.

Illetve az etetési rituálé is sokat segíthet, hogy egy helyben kell várnia a kajára, nem mehet oda, csak engedélyre, addig meg csorogjon csak. Meghozza az étvágyat, ha nem csaphat le rá azonnal :)

2016. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg kipróbálhatnál egy másik féle tápot adni neki. Az én kutyám kutyatápot semmilyet nem eszik meg, inkább éhezik, egyszer viszont a macska elöl meg megette a macska tápot, azóta is azt adok neki, állatorvos azt mondta nem lesz tőle semmi baja.
2016. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen a széklete? Bocs a témáért, de abból atombiztosan leszűrhető, mit és mennyit eszik a kutya. Ha a mennyiség nem kevesebb, de az állaga, szine, szaga változó, akkor igenis eteti valaki valamivel a hátad mögött.
2016. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. Kipróbáltam nyerset,főttet,6féle tápot. Csak kenyeret voltak hajlandóak enni,ha éheztettem őket,hánytak.

3hónap után végül az hozta meg az eredményt,hogy idekerült egy zabagép kutya,és ahogy ő evett,ezek a majmok is nekiálltak. Előtte kb 4naponta ettek,utána megint sztárjk.

Most se valami jó evők,és

Pl ha épp elfogy a táp,és másmilyet kapok,akkor megint 4-5nap koplalás van.

2016. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!