Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne örökbefogadnom egy kutyát?

Figyelt kérdés
Egy nem nagyon forgalmas kisvárosban lakom panelban. Igazából minden nap le tudnám vinni minimum 3-szor sétálni, és pénzem is lenne rá. Szerintetek érdemes lenne panelban kutyát tartani? Egy közepes vagy nagytestűt szeretnék. Minden álmom egy magyar vizsla. Menhelyen lehet beoltott kutyákat örökbefogadni?

2016. dec. 2. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen egy ismerősöm is vagyis a barátomnak is magyar vizslaja volt és panelben laknak
2016. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

a három sétának inkább 4-5-nek kéne lennie.

a menhelyek általában oltanak és ivartalanítanak is.

viszont egy vizsla elég necces, főleg ha kölyök(nagy a mozgásigénye), de egy 6-7 éves talán jó választás lehet :)

2016. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyeken oltják, féregtelenítik, parazita mentesítik és ivartalanítják a kutyákat(vagy ivartalanítási kötelezettséggel adják ki).

Ha valóban letudod vinni naponta 3-4x a kutyust, akkor jó helye lenne nálad, de naponta legalább egyszer menj vele hosszabban kb 1,5-2 órára, ahol szabadon futkározhat, játszhat más kutyákkal stb.

2016. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es.


Talán, de mégis kinek van ideje annyira? Napi 2-3 is elég, ha tartalnas.

2016. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, de én vizsla helyett egy kisebb energiaszintű, már felnőtt vagy legalább idősebb kölyköt javaslok menhelyről. Előnye, hogy már ismert a természete, energiaszintje, könnyebben, gyorsabban lesz szobatiszta.

Menhelyen oltva, chipezve, ha már felnőtt, akkor ivartalanítva adják örökbe a kutyákat (ha kölyök, akkor ivartalanítási kötelezettséggel, legalábbis a szukákat biztosan). Ezért kell némi hozzájárulást fizetni, ami valóban csak hozzájárulás, mert nem fedezi még az oltásai árát sem.

2016. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenképp felnőtt minimum 2-3 evést szeretnék. Nem muszáj vizsla, csak ne hosszúszőrű legyen. Lenne egy hosszabb séta is egy nap. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. dec. 2. 21:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét a menhelyen, járj ki sétáltatni, és egy kutyus úgyis jobban a szívedhez fog nőni
2016. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

én is csak szétnézni mentem, gondoltam meglepem a párom

hát elhoztam egy testvér párt soha nem bántam meg.

2016. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne örökbefogadni mert letudod vinni sétálni azt mondtad és még pénzed is van hozzá

És ráadásul még egy kutya életét is megmented nagy a lakásod amugy ?

2016. dec. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
:-)fogagj örökbe megéri ;-)
2016. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!