Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a németjuhászom már most...

Ha a németjuhászom már most fogja a kaput, de fél, akkor ez a későbbiekben elmúlik?

Figyelt kérdés

7 hónapos,3 hónapja szalad a kapunak és ugat ha valaki közeledik a kapuhoz,de minél közelebb jönnek,annál távolabbról ugat a kapunak.


Múltkor pl nem ismerte meg a hugomat (kapucniban volt) és amikor jött be a kapun,akkor is nagyon fogta,de 10-15 métert hátrált mindig.


Kell segítenem valahogy hogy ne féljen,vagy majd elmúlik?


Nyílván tudom,hogy kölyök még,csak érdeklődöm,hogy van-e valamiféle nevelési "kötelezettségem" ezzel kapcsolatban?


2016. dec. 3. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Még kölyökkutya.

Arra kellene megtanítani, hogy ha te kimész, akkor fejezze be az ugatást. És hogy tényleg csak akkor ugasson, ha hozzátok jönnek, és ne bárkit, aki a kapu előtt elmegy például.

2016. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem ugatja,aki elmegy a kapu előtt. Arra már megtanítottam. Csak azt ugatja akit lát,hogy hozzánk jön.
2016. dec. 3. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor az a következő lépcsőfok :)

vidd emberek közelébe,találkozzatok minél több emberrel, szocializáld :)

2016. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A németjuhásznak nagyon erős a terület védő ösztöne

ezért ugatja a vendégeket. Még fiatal ez a természete

de ha még most jól szocializálod akkor semmi gond nem lesz vele.

2016. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nevelési "kötelezettséged", ha már így nevezted: szocializálni a kutyát. Minél több helyre elvinni, idegen emberek, más kutyák közé. Hozzászoktatni a zajokhoz, közlekedéshez, mindenféle élethelyzethez.

Valamint, mivel munkakutyád van, kutyaiskola is kezdhető már vele.

2016. dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem azt akarom,hogy ne védje a területét. Napi 3-4 órát foglalkozok vele,ebbe 2x 1 óra séta és 2 óra játék/tanulás vagy. A zajoktól már nem fél,mondjuk ez volt a legnehezebb amit megtanítottam neki.
2016. dec. 3. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól még védené a területét, ha szocializálnád, suliznál vele - ezekre szüksége lenne. Csak magabiztosabb és kiegyensúlyozottabb lenne.

Jelenleg amit írsz, az inkább hajaz félelmi agresszióra, vagy az lehet belőle.

2016. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nézelődtem már kutyasuli ügyben is:)

Heti hány alkalom lenne neki megfelelő?

2016. dec. 3. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!