Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem zavar, hogy mikor...

Csak engem zavar, hogy mikor egy kutya meghal, azt mondják, elpusztult meghalt helyett?

Figyelt kérdés
De még a gazdák is. Mi ez a hülyeség hogy az ember meghal, a kutya elpusztul? A kutyák csodálatos, szeretettre méltó lények, az emberek meg...emberek. utolsó mocskos pedofilra azt mondanák, meghalt, de egy kutya csak pusztulhat? Úgy gondolom, aki ezzel a szóval írja le a kutyája halálát, az nem szerette.

2016. dec. 3. 17:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja meg persze a megdoglott. Undorító féreg aki ezt mondja miután meghalt a kutyája. Aki ilyet mondd, abban nincs szeretet.
2016. dec. 3. 17:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A megdöglöttnél értem, bár lehet ilyen fura szóhasználata valakinek, ez még nem zárja ki az érzelmeket.

Az elpusztulttal nincs bajom, nyugodtan mondatod rám is, miután elhunytam :) Elvégre én is csak állat vagyok.

Egyszerűen ez a szokás. A homo sapiens legtöbb egyede jóval magasabb szintre helyezi a saját faját, ennyi.

2016. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valaki a magyar nyelvtani szokásokat alkalmazza, még nem jelenti azt, hogy nem szerette a kutyáját. Ahogy nem gondolom azt sem, hogy ha a mai divat szerint valaki "ő"-nek nevez egy tárgyat, akkor azt embernek gondolja. Egyszerűen csak egy hülye szokás.
2016. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%

Jól írja a hármas, a magyar nyelv megkülönbözteti az embereket meg az állatokat, és az állatok különböző fajait.

Az embernél van férfi és nő, a kutyánál kan meg szuka, a lónál csődör meg kanca.

Az ember szül, a kutya a köznyelvben fial (szakirodalomban: ellik), a ló ellik.

Az ember meghal, az állat megdöglik, vagy választékosabb kifejezéssel elpusztul.

A kutya neme nem lehet kislány, a kutya nem szülhet, a kutya nem halhat meg, mert ezek az emberre értendő kifejezések.

A "megdöglik" egy pontos magyar kifejezés, ami az élet elvesztésének tényén kívül azt is meghatározza, hogy egy állatról van szó. Állatra mondani hogy meghal, az pont olyan, mint emberre mondani, hogy megdöglik. Normális ember nem is tesz ilyent.

Megnéztem a Magyar Értelmező Kéziszótárban, ott sem írja, hogy pejoratív vagy durva lenne a megdöglik. (Csak emberre értve.)

2016. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem igaz. Mert a páromban rengeteg szeretet van, mégis azt mondja, hogy megdöglött. Mert az csak egy állat. Csak azok nyafognak így, akik nem tudják megkülönböztetni az embert az állattól és az állatok felé mutatják ki azt a szeretet, amit az emberek felé kellene. De hát sajnos ilyen kifordult világban élünk.
2016. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első négy válaszolnak köszönöm a vélemény megosztását, utolsónak pedig (otos válaszoló):

Miért kellene inkább az emberekkel megosztani a szeretetemet? Vannak barátaim, de a legtöbb ember lop, csal, hazudik, kihasználja a másikat. Szerintem is korcsul a világ, de nem az állatok iránti szeretett miatt, hanem mert az emberek egyre romlottabbak. Egy kutya önzetlen, az életet adná (és sok kutya adta is) a gazdajaert, végtelenül hűséges. Ezzel szemben, kevés a jó a ember. Már csak a kérdéseket is elég olvasni gyakorin hogy ez kiderüljön, (baj e hogy egyszerűen három sráccal jár, rosszat tett e azzal hogy lefekudt mással) vagy kimenni az utcára.

Nem vagyok ember gyűlölő, de rosszul vagyok attól, amit írtál. Egy kutya ér annyit mint egy ember. Az emberek öröm szerzés céljából ölnek , kisgyerekeket molesztalnak/eroszakolnak meg, bántják a másikat különféle kegyetlen módszerekkel, (nem egy lányt öntöttek arcon, nem egy embert tartottak fogva, csináltak belőle sexjatekszert) árulják a másikat, öngyilkosságba hajszoljak, kilokik a vonat ala és még sorolhatnám. Igen, vannak kutya támadások de miért lettek agresszívak? Vagy veszteség vagy hasonló szörnyűség amiről nem tehetnek, vagy tudják milyen mocskos faj a miénk. Valóban többet ér az ember? Igen, fejlettebbek vagyunk, de mi vagyunk az egyetlen faj, ami ilyen brutális dolgokat csinál. Egy husky és egy tacskó legjobb barátok lehetnek, sőt, macskával is, hiába más, mi pedig folyamatosan haborozunk, oljuk a másikat mert más a vallása, rasztja, homoszexuális. Sok helyen még mindig tárgyként tekintenek a nőkre.

2016. dec. 3. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevés természetfilmet nézel, ha szerinted az állatok nem tudnak brutálisak lenni...


S én konkrétan mizantróp voltam (vagy legalábbis annak tartottam magam), de még én se voltam olyan véleménnyel az emberekről, mint te. Átlagban nagyon fejletlen fajnak tartom s egyértelműen a legkárosabb faja a földnek, sok rossz ember van... De vannak fantasztikusan jók, értékesek s persze a többség olyasmi, mint én: hibákkal rendelkezik, de nem velejéig gonosz. Nem tartok egy kutyát értékesebbnek egy embernél, persze kérdés, melyik emberről s kutyáról van szó. S az is igaz, hogy nem vagyok oda a kutyákért sem.


Az emberiség, ha megnézzük átlagosan, hivatalosan, törvényileg... A saját faját védi a legjobban s tartja a legtöbbre. Ez már csak ilyen. Egyénszinten lehet eltérés, de amúgy természetes, hogy az állat "csak" állat, az ember pedig ember (s persze állat is). Természetesen az állatokat sem szabad kínozni s persze azokat is, az embereket is kínozzák az emberiség egyes fejletlenebb tagjai...

Azt mondjuk, hogy meghalt, mert emberre így mondjuk, s alapból amúgyis megadjunk a tiszteletet neki. Sokszor nem tudhatjuk, hogy igen, ő egy aljas csirkefogó volt, nem érdemli meg ezt a szót... Ez nem így működik s nehéz is lenne meghúzni a határt, nem vagyunk istenek... 1-1 kirívó esetet kivéve csak egy gyarló ember, nem szent, de nem is alantas valaki, akitől még egy szót is sajnálunk.

Az ember is állat, de rá a megdöglött egyértelműen pejoratív. Pedig maga a megdöglött szó nem pejoratív. Ha azt mondják valakire, megfelelő hangsúllyal, nem úgy, ahogy én használtam már többször, hogy egy állat, az is pejoratív, pedig önmagában az, hogy állat, nem az. Az teszi azzá, hogy emberre mondunk valamit, amit nem emberre szoktunk, hanem bizonyos szempontból mindenképpen fejletlenebb lényre.

2016. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem tudom nekem az elpusztult valamiért finomabb(nem tudom tényleg miért)A meghalt szót meg meghallom egyből síró görcsöt kapok ezért nem nagyon szeretem ezt használni:sDe én meg az elhunytat szeretem talán
2016. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen, hogy a nyelv így meg úgy. A nyelv az nincs kőbe vésve, állandóan változik, egy szó jelentése az, amit sok ember ért rajta most, nem az, ami száz éve volt. Nincs semmiféle olyan megkötés, hogy egy kutyára ne lehetne azt mondani, hogy meghalt. Természetesen ha valaki egyedül használ valamilyen értelemben egy szót, akkor igen gyakran fogják hülyének nézni, de ez itt nem áll fenn szerintem, nagyon sok ember mondja a kutyájára, hogy meghalt. Ezt mindenki érti és durva érzéketlenség kijavítani. Ettől függetlenül azzal sincs semmi gond, ha valaki marad az elpusztultnál. Azt vitatnám, hogy a megdöglöttnek nincs negatív felhangja, biztos van olyan, akinél nincs, de általánosságban inkább van szerintem, én is furcsán néznék arra az emberre, aki ma ezt mondja a saját állatára.
2016. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Eva H válasza:
Ugy latom itt legtobben nem ertik hogy az ember is cask egy allat fajta. Aki nem hiszi olvasson utana. En biologus vagyok, bar eleg regen kaptam a diplomam es PhD-t, szerintem az ota ez nem valtozott..
2016. dec. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!