Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shar-pei egygazdás fajta?

A shar-pei egygazdás fajta?

Figyelt kérdés

2016. dec. 3. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szeretnéd tudni, hogy hajlamos-e telibe leszarni minden egyéb élőlényt a gazdáján kívül, akkor igen. Nehezen nyílnak ki másnak, bár az is tény, hogy ha az ember fel tudja venni a fonalat, és az ő stílusukban kommunikálni, játszani, akkor elég kedvesek tudnak lenni. A maguk módján. Csak ezt nem mindenki értékeli.

Én pl. legutóbb onnan vettem észre, hogy megkedvelt egy shar pei, hogy fél órán keresztül azt játszottuk, hogy én megpróbálom elkapni egy pórázzal, ő meg megpróbál megharapni. Az idő nagy részében azt hittem, hogy tényleg bántani akar (Oscar-díjas alakítás volt, gyilkos hörgéssel, támadással, mindennel), de aztán kiderült, hogy nem, ő egyszerűen csak így játszik. De mire én ezt észrevettem... :D Szerinte tök jó buli volt. Amikor végeztünk, odajött, és röfögve belenyomta a húsos arcát a lábamba, hogy "na, jót szórakoztunk, ugye?" :D

Szóval van egy stílusuk, amihez az átlagember nem tud alkalmazkodni, ezért nemes egyszerűséggel a shar peiek nem foglalkoznak velük - kb. olyan alapon, mint ahogy én se megyek oda random külföldiekhez magyarul cseverészni. Ti jobbra, én balra, mindenki boldog. Ezért tartózkodóak ők szerintem, mert nagyon más világban élnek, mint a kutyák többsége.

2016. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :D esetleg a mozgásigényéről is tudnál valamit mondani? Mert elég ellentétes információkat olvasok :/
2016. dec. 12. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában elvannak a sétával, meg egy kis játszással. Nem kimondottan lusták, szóval a rendes hosszú sétákat igénylik, de nem az a kategória, hogy célzottan le kéne őket fárasztani. Általában. Aztán ezt persze mindig az adott egyed dönti el, kiválasztásnál nézni kell, hogy az a konkrét kutya mennyire aktív.
2016. dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. dec. 12. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!